loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Żołnierz Wyklęty ppłk. Leszek Mroczkowski: Do Pana S.: My kibole polscy... dla pana "faszyści"...
Opublikowano dnia 18.11.2017 23:39
Podpułkownik Leszek Mroczkowski ps. "Andrzej", Żołnierz Wyklęty, członek WiN, aresztowany przez UB w 1951 roku i skazany na karę śmierci, w latach osiemdziesiątych działacz Solidarności, napisał wiersz nawiązujący do ostatnich zmasowanych kłamstw na temat rzekomo "faszystowskiej" natury polskiego patriotyzmu

screen YouTube

Do pana S.

My do łodzi ciebie nie weźmiemy.
A i pieśni śpiewamy ojczyste.
Dla nas Polska jest biało-czerwona.
My kibole polscy... dla pana "faszyści".

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.