loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Żołnierz Wyklęty ppłk. Leszek Mroczkowski: Do Pana S.: My kibole polscy... dla pana "faszyści"...
Opublikowano dnia 18.11.2017 23:39
Podpułkownik Leszek Mroczkowski ps. "Andrzej", Żołnierz Wyklęty, członek WiN, aresztowany przez UB w 1951 roku i skazany na karę śmierci, w latach osiemdziesiątych działacz Solidarności, napisał wiersz nawiązujący do ostatnich zmasowanych kłamstw na temat rzekomo "faszystowskiej" natury polskiego patriotyzmu

screen YouTube

Do pana S.

My do łodzi ciebie nie weźmiemy.
A i pieśni śpiewamy ojczyste.
Dla nas Polska jest biało-czerwona.
My kibole polscy... dla pana "faszyści".

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Kulinaria i konspiracja
- Dzisiaj gotuję obiad - oświadczyła siostra Łukaszka.\nWywołała tym samym u Hiobowskich atak paniki, bowiem jej umiejętności kulinarne cieszyły się poważaniem, ale nie takim jak chciała. Tata Łukaszka twierdził, że jej rosół może śmiało konkurować ze śliną Obcego.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Smog zdrowy i niezdrowy
Każdy, kto kiedykolwiek był na urlopie wśród hałd Zagłębia Ruhry, ewentualnie w górniczych rejonach Kalifatu Francuskiego, zdołał zauważyć, jakim czystym powietrzem obdarza turystów zachodnia Europa. Nic tylko łykać, ile płuca dadzą radę. Łykać i o nic nie pytać. A jak ktoś ma niewielką objętość płuc, to powinien tam pojechać z odkurzaczem i załadować do worka, ile natura pozwoli. A potem sobie wypuszczać to świeżutkie powietrze przed snem na głębokim wdechu. Tak dla zdrowotności i europejskiej solidarności.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Marzanna Wielgusowa płynie na Warszawę
"Jedziemy na Warszawę", plastelina, skala 1:6
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.