loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Przegląd prasy niemieckiej. Elmar Brok o wystąpieniu prof. Legutki: Pozbawiona substancji mowa nienawiści
Opublikowano dnia 19.11.2017 11:47
Niemiecki europarlamentarzysta Elmar Brok (CDU) w wypowiedzi dla tygodnika der Spiegel określił wystąpienie polskiego eurodeputowanego Ryszarda Legutko jako "pozbawioną wszelkiej substancji mowę nienawiści". I dodał: "Przywodziło to na myśl  wypowiedzi dawnych komunistycznych władców Polski, którzy  chcieli się legitymizować przy pomocy antyniemieckich wystąpień." - mówi polityk niemieckiej CDU.

screen YouTube
Mój dzisiejszy (nieco krótszy) cotygodniowy przegląd niemieckiej prasy powinienem właściwie rozpocząć od komentarzy na temat Marszu Niepodległości, który jak wiadomo wywołał niebywałe wręcz echo w światowych mediach, a niemieckie media jak zwykle w tym przodowały. Ponieważ jednak tyle już o tym napisano, to ograniczę się tutaj jedynie do nagłówka, jaki zamieściła w internecie najbardziej opiniotwórcza Frankfurter Allgemeine Zeitung. Brzmiał on tak: 

"Przemarsz tysięcy NAZISTÓW przez Warszawę przeraził (zniesmaczył) wielu Polaków. Inni - a należą do nich i ministrowie - określają to jako "coś wspaniałego" i powiadają: przecież chyba wolno jeszcze przynajmniej wszystkim demonstrować."

Co prawda tytuł samego artykułu (autorstwa Konrada Schullera, korespondenta w Polsce) brzmi już nieco inaczej: "nazistów" zastąpiono w nim "nacjonalistami", ale zajawka do artykułu o tej właśnie treści do tej pory straszy na ich stronie internetowej.  


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tatrzańska aplikacja
Jednym z ułatwień jest nabywanie biletów wstępu do TPN przy pomocy telefonów komórkowych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Komornik na Oleandrach
Czy zajęcie przez komornika jednego pomieszczenia w Domu im. Józefa Piłsudskiego na Oleandrach będzie czymś na kształt wsadzenia nogi w drzwi przez jego prawowitego właściciela?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.