loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Przegląd prasy niemieckiej. Elmar Brok o wystąpieniu prof. Legutki: Pozbawiona substancji mowa nienawiści
Opublikowano dnia 19.11.2017 11:47
Niemiecki europarlamentarzysta Elmar Brok (CDU) w wypowiedzi dla tygodnika der Spiegel określił wystąpienie polskiego eurodeputowanego Ryszarda Legutko jako "pozbawioną wszelkiej substancji mowę nienawiści". I dodał: "Przywodziło to na myśl  wypowiedzi dawnych komunistycznych władców Polski, którzy  chcieli się legitymizować przy pomocy antyniemieckich wystąpień." - mówi polityk niemieckiej CDU.

screen YouTube
Mój dzisiejszy (nieco krótszy) cotygodniowy przegląd niemieckiej prasy powinienem właściwie rozpocząć od komentarzy na temat Marszu Niepodległości, który jak wiadomo wywołał niebywałe wręcz echo w światowych mediach, a niemieckie media jak zwykle w tym przodowały. Ponieważ jednak tyle już o tym napisano, to ograniczę się tutaj jedynie do nagłówka, jaki zamieściła w internecie najbardziej opiniotwórcza Frankfurter Allgemeine Zeitung. Brzmiał on tak: 

"Przemarsz tysięcy NAZISTÓW przez Warszawę przeraził (zniesmaczył) wielu Polaków. Inni - a należą do nich i ministrowie - określają to jako "coś wspaniałego" i powiadają: przecież chyba wolno jeszcze przynajmniej wszystkim demonstrować."

Co prawda tytuł samego artykułu (autorstwa Konrada Schullera, korespondenta w Polsce) brzmi już nieco inaczej: "nazistów" zastąpiono w nim "nacjonalistami", ale zajawka do artykułu o tej właśnie treści do tej pory straszy na ich stronie internetowej.  


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Dr Waldemar Kozioł Udomowienie nie polonizacja banków
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Pucz 2016
"Pucz", plakat, plastelina, skala 1:6
avatar
Fundacja
Łączka

Tadeusz Płużański: Rozbieramy Pałac Stalina w Warszawie
Do udziału w komitecie zapraszamy historyków, dziennikarzy, społeczników, opozycjonistów w PRL, niepodległościowców i wszystkich, którzy mają Polskę w sercu! - pisze Tadeusz Płużański Prezes Fundacji Łączka
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Adwent a komercja
Czy wierni wsłuchają się w to ważne napomnienie? Śmiem wątpić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.