loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Przegląd prasy niemieckiej. Elmar Brok o wystąpieniu prof. Legutki: Pozbawiona substancji mowa nienawiści
Opublikowano dnia 19.11.2017 11:47
Niemiecki europarlamentarzysta Elmar Brok (CDU) w wypowiedzi dla tygodnika der Spiegel określił wystąpienie polskiego eurodeputowanego Ryszarda Legutko jako "pozbawioną wszelkiej substancji mowę nienawiści". I dodał: "Przywodziło to na myśl  wypowiedzi dawnych komunistycznych władców Polski, którzy  chcieli się legitymizować przy pomocy antyniemieckich wystąpień." - mówi polityk niemieckiej CDU.

screen YouTube
Mój dzisiejszy (nieco krótszy) cotygodniowy przegląd niemieckiej prasy powinienem właściwie rozpocząć od komentarzy na temat Marszu Niepodległości, który jak wiadomo wywołał niebywałe wręcz echo w światowych mediach, a niemieckie media jak zwykle w tym przodowały. Ponieważ jednak tyle już o tym napisano, to ograniczę się tutaj jedynie do nagłówka, jaki zamieściła w internecie najbardziej opiniotwórcza Frankfurter Allgemeine Zeitung. Brzmiał on tak: 

"Przemarsz tysięcy NAZISTÓW przez Warszawę przeraził (zniesmaczył) wielu Polaków. Inni - a należą do nich i ministrowie - określają to jako "coś wspaniałego" i powiadają: przecież chyba wolno jeszcze przynajmniej wszystkim demonstrować."

Co prawda tytuł samego artykułu (autorstwa Konrada Schullera, korespondenta w Polsce) brzmi już nieco inaczej: "nazistów" zastąpiono w nim "nacjonalistami", ale zajawka do artykułu o tej właśnie treści do tej pory straszy na ich stronie internetowej.  


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Najdłuższy protest nowoczesnej Europy
Do bloku, w którym mieszkali Hiobowscy, wprowadziło się młode małżeństwo. Nie dość, że pochodzili z maleńkiej wioski, to na dodatek ta wioska była koło Pawełkowic. Te oto podwójne kompleksy były zapewne przyczyną tego, że młoda małżonka bardzo szybko chciała zostać osobą miastową. Przypadkiem spotkała mamę Wiktymiusza, zwierzyła jej się ze swojego problemu. A mama Wiktymiusza namówiła ją aby się zapisała do kierowanego przez siebie koła Komitetu Obrony Dewiacji. W kole tym była już mama Łukaszka, która zaprosiła swoją szefową i neofitkę na sojową latte i kanapkę z salcesonem z promocji.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Nowoczesna. Ugotowani"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.