loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Michał Dworczyk: Te drony zostały już sprawdzone w warunkach bojowych. Kupujemy sprawdzoną broń
Opublikowano dnia 21.11.2017 10:42
"Te drony zostały sprawdzone już w warunkach bojowych, więc kupujemy sprawdzoną broń dla wojska polskiego. Jest to produkt w 100% polski. Każdy jego element jest produkowany w Polsce - i kody źródłowe, i elektronika, wszystko to co wrażliwe, newralgiczne. Zakłócenie tych maszyn jest bardzo trudne, nie ma obawy, że ktoś sprzeda kody źródłowe naszemu przeciwnikowi i wtedy drony byłyby nie do użycia" - mówił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk w programie "Minęła 8".

Michał Dworczyk, screen video
O sprawie pisaliśmy więcej tutaj. Minister Macierewicz podpisał wczoraj umowy na dostawy zestawów amunicji krążącej WARMATE.
 

W ostatnich dniach mogli państwo usłyszeć, jak rozwijają się te zakupy [ministerstwa obrony]. Rząd USA wyraził zgodę na zakup systemu Patriot. W najbliższych miesiącach nastąpi podpisanie umowy. Nasi sojusznicy w USA wielokrotnie podkreslali, że Polska jest jednym z najważniejszych partnerów w NATO, dlatego będziemy finalizować tę umowę


- powiedział wiceminister.
 
źródło: TVP Info, twitter


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Film czyli pułapka na szczury
Największym plusem skandalu z filmem amerykańskiej fundacji jest coś, co nazwę „pułapką na szczury”. Zaznaczę, że nikomu nie mam zamiaru odmawiać człowieczeństwa a nazwa odnosi się do wyjątkowo skutecznego mechanizmu. W tę pułapkę złapała się cała masa udanie dotąd ukrywających, że w pełni podzielają niegdysiejsze zaklęcia Waldemara Kuczyńskiego, życzącego źle Polsce bo zaczęli nią rządzić Kaczyńscy. Ktoś przede mną powiedział, że cała sytuacja pokazała kto jest kim. Pokazała i zapisała w pamięci.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy - Polska będzie wielką strefą ekonomiczną
W ostatni wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) przygotowany przez resort przedsiębiorczości i technologii, według którego cała Polska stanie się jedną wielką strefą ekonomiczną.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Pierwszy polski oficer w NATO" może zostać patronem warszawskiego liceum
Generał Ryszard Kukliński został dopisany na listę kandydatów na nowego patrona XLIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.