loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Michał Dworczyk: Te drony zostały już sprawdzone w warunkach bojowych. Kupujemy sprawdzoną broń
Opublikowano dnia 21.11.2017 10:42
"Te drony zostały sprawdzone już w warunkach bojowych, więc kupujemy sprawdzoną broń dla wojska polskiego. Jest to produkt w 100% polski. Każdy jego element jest produkowany w Polsce - i kody źródłowe, i elektronika, wszystko to co wrażliwe, newralgiczne. Zakłócenie tych maszyn jest bardzo trudne, nie ma obawy, że ktoś sprzeda kody źródłowe naszemu przeciwnikowi i wtedy drony byłyby nie do użycia" - mówił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk w programie "Minęła 8".

Michał Dworczyk, screen video
O sprawie pisaliśmy więcej tutaj. Minister Macierewicz podpisał wczoraj umowy na dostawy zestawów amunicji krążącej WARMATE.
 

W ostatnich dniach mogli państwo usłyszeć, jak rozwijają się te zakupy [ministerstwa obrony]. Rząd USA wyraził zgodę na zakup systemu Patriot. W najbliższych miesiącach nastąpi podpisanie umowy. Nasi sojusznicy w USA wielokrotnie podkreslali, że Polska jest jednym z najważniejszych partnerów w NATO, dlatego będziemy finalizować tę umowę


- powiedział wiceminister.
 
źródło: TVP Info, twitter


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Najdłuższy protest nowoczesnej Europy
Do bloku, w którym mieszkali Hiobowscy, wprowadziło się młode małżeństwo. Nie dość, że pochodzili z maleńkiej wioski, to na dodatek ta wioska była koło Pawełkowic. Te oto podwójne kompleksy były zapewne przyczyną tego, że młoda małżonka bardzo szybko chciała zostać osobą miastową. Przypadkiem spotkała mamę Wiktymiusza, zwierzyła jej się ze swojego problemu. A mama Wiktymiusza namówiła ją aby się zapisała do kierowanego przez siebie koła Komitetu Obrony Dewiacji. W kole tym była już mama Łukaszka, która zaprosiła swoją szefową i neofitkę na sojową latte i kanapkę z salcesonem z promocji.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Nowoczesna. Ugotowani"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.