loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Michał Dworczyk: Te drony zostały już sprawdzone w warunkach bojowych. Kupujemy sprawdzoną broń
Opublikowano dnia 21.11.2017 10:42
"Te drony zostały sprawdzone już w warunkach bojowych, więc kupujemy sprawdzoną broń dla wojska polskiego. Jest to produkt w 100% polski. Każdy jego element jest produkowany w Polsce - i kody źródłowe, i elektronika, wszystko to co wrażliwe, newralgiczne. Zakłócenie tych maszyn jest bardzo trudne, nie ma obawy, że ktoś sprzeda kody źródłowe naszemu przeciwnikowi i wtedy drony byłyby nie do użycia" - mówił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk w programie "Minęła 8".

Michał Dworczyk, screen video
O sprawie pisaliśmy więcej tutaj. Minister Macierewicz podpisał wczoraj umowy na dostawy zestawów amunicji krążącej WARMATE.
 

W ostatnich dniach mogli państwo usłyszeć, jak rozwijają się te zakupy [ministerstwa obrony]. Rząd USA wyraził zgodę na zakup systemu Patriot. W najbliższych miesiącach nastąpi podpisanie umowy. Nasi sojusznicy w USA wielokrotnie podkreslali, że Polska jest jednym z najważniejszych partnerów w NATO, dlatego będziemy finalizować tę umowę


- powiedział wiceminister.
 
źródło: TVP Info, twitter


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tatrzańska aplikacja
Jednym z ułatwień jest nabywanie biletów wstępu do TPN przy pomocy telefonów komórkowych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Komornik na Oleandrach
Czy zajęcie przez komornika jednego pomieszczenia w Domu im. Józefa Piłsudskiego na Oleandrach będzie czymś na kształt wsadzenia nogi w drzwi przez jego prawowitego właściciela?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.