loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Minister energii Tchórzewski: To jest przełom. Amerykański gaz trafi do Polski w 2018 roku
Opublikowano dnia 21.11.2017 21:50
- To jest przełom w Europie. Teraz ten gaz jest gazem kupionym na konkurencyjnym rynku (…) To jest kontrakt pięcioletni (…) To jest rzecz o tyle istotna, że otworzyła się nowa droga jeśli chodzi o dostawy gazu do naszego gazoportu (…) Ten gaz, pierwszy transport, trafi już (…) w 2018 roku - mówił o podpisanym przez PGNiG z amerykańską firmą Centrica LNG pięcioletnim kontrakcie na dostawy gazu LNG do Polski minister energii Krzysztof Tchórewski w TVP Info. Cena gazu ma być konkurencyjna wobec cen europejskich.

screen TT

Istotnym jest też gazociąg budowany do Danii i do Norwegii (…) Już jesteśmy na etapie badań środowiskowych (…) musimy się przygotowywać do inwestycji poprawy przepustowości jeśli chodzi o gaz przez Polskę na południe, bo będziemy mieli ofertę gazu nie tylko dla nas, ale także dla naszych sąsiadów (…) Ten kontrakt [Jamalski] jest z punktu widzenia możliwości z innych źródeł, niekorzystny dla Polski.


- mówił min ister Krzysztof Tchórzewskinnnn\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Portal
Stoczniowy

PGZ Stocznia Wojenna rekrutuje specjalistów
Państwowa stocznia należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ogłosiła szeroką rekrutację. Firma zamierza w najbliższym czasie zatrudnić ok. 150 osób. Potrzebni są spawacze, monterzy, elektromonterzy, elektrycy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy. Stocznia Wojenna szuka też technologów i projektantów, spółka podała w komunikacie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.