loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Minister energii Tchórzewski: To jest przełom. Amerykański gaz trafi do Polski w 2018 roku
Opublikowano dnia 21.11.2017 21:50
- To jest przełom w Europie. Teraz ten gaz jest gazem kupionym na konkurencyjnym rynku (…) To jest kontrakt pięcioletni (…) To jest rzecz o tyle istotna, że otworzyła się nowa droga jeśli chodzi o dostawy gazu do naszego gazoportu (…) Ten gaz, pierwszy transport, trafi już (…) w 2018 roku - mówił o podpisanym przez PGNiG z amerykańską firmą Centrica LNG pięcioletnim kontrakcie na dostawy gazu LNG do Polski minister energii Krzysztof Tchórewski w TVP Info. Cena gazu ma być konkurencyjna wobec cen europejskich.

screen TT

Istotnym jest też gazociąg budowany do Danii i do Norwegii (…) Już jesteśmy na etapie badań środowiskowych (…) musimy się przygotowywać do inwestycji poprawy przepustowości jeśli chodzi o gaz przez Polskę na południe, bo będziemy mieli ofertę gazu nie tylko dla nas, ale także dla naszych sąsiadów (…) Ten kontrakt [Jamalski] jest z punktu widzenia możliwości z innych źródeł, niekorzystny dla Polski.


- mówił min ister Krzysztof Tchórzewskinnnn\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl odwiedza miasteczko namiotowe pod SN im. Miernika
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Rodzinny sadysta i gwałciciel z wyrokiem 25 lat więzienia. Wcześniej prokuratura 3 razy umarzała sprawę
Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wczoraj w mocy karę 25 lat pozbawienia wolności dla Mariusza Sz. – antybohatera głośnej sprawy z Pucka, który zgotował istny koszmar swym najbliższym. Skazany przez cztery lata znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną oraz dwiema małoletnimi córkami. Pozbawił małżonkę wolności przetrzymując ją w piwnicy i wielokrotnie gwałcąc. Molestował również seksualnie 4-letnią córeczkę. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że w latach 2011-2013 Prokuratura Rejonowa w Pucku trzykrotnie decydowała o umorzeniu tego śledztwa i odrzucała zażalenia pokrzywdzonej. Po interwencji Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry okazało się, że decyzje te zapadały przedwcześnie i były nieuzasadnione.
avatar
Przemysław
Jarasz

Festiwal absurdów. Wojewoda wzywa do wygaszenia mandatu radnemu, a członkowie PiS się wstrzymują
Rada Miasta w Zabrzu w ogóle nie zajęła się uchwałą w sprawie wygaszenia mandatu rademu rządzącego miastem ugrupowania „Skutecznych dla Zabrza” Damianowi Trześniewskiemu – byłemu piłkarzowi Górnika. A do takiego kroku został wezwany formalnie zabrzański samorząd przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka. Z pomocą koledze przyszli partnerzy klubowi radnego, którzy już na samym wstępie sesji – nie uznając ewidentnych faktów potwierdzonych po interwencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przez nadzór prawny wojewody – zdjęli projekt uchwały z porządku obrad bez rozpatrywania go i głosowania nad nim. Dziwne było to, iż w decydowaniu o losach dokumentu w swej własnej sprawie głosował sam zainteresowany. W osłupienie jednak wprowadzić mogła reakcja wszystkich czterech radnych PiS – wbrew stanowisku ministerstwa własnego rządu i jego wojewody – wstrzymali się od głosu.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zakopane kupiło "Palace"
„Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć.”
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.