loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Minister energii Tchórzewski: To jest przełom. Amerykański gaz trafi do Polski w 2018 roku
Opublikowano dnia 21.11.2017 21:50
- To jest przełom w Europie. Teraz ten gaz jest gazem kupionym na konkurencyjnym rynku (…) To jest kontrakt pięcioletni (…) To jest rzecz o tyle istotna, że otworzyła się nowa droga jeśli chodzi o dostawy gazu do naszego gazoportu (…) Ten gaz, pierwszy transport, trafi już (…) w 2018 roku - mówił o podpisanym przez PGNiG z amerykańską firmą Centrica LNG pięcioletnim kontrakcie na dostawy gazu LNG do Polski minister energii Krzysztof Tchórewski w TVP Info. Cena gazu ma być konkurencyjna wobec cen europejskich.

screen TT

Istotnym jest też gazociąg budowany do Danii i do Norwegii (…) Już jesteśmy na etapie badań środowiskowych (…) musimy się przygotowywać do inwestycji poprawy przepustowości jeśli chodzi o gaz przez Polskę na południe, bo będziemy mieli ofertę gazu nie tylko dla nas, ale także dla naszych sąsiadów (…) Ten kontrakt [Jamalski] jest z punktu widzenia możliwości z innych źródeł, niekorzystny dla Polski.


- mówił min ister Krzysztof Tchórzewskinnnn\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Etyczna busola i polityczna codzienność
Kierowanie się wysokimi wartościami moralnymi wystawia dobre świadectwo każdemu przywódcy politycznemu, ale dobrze jest też pozyskać poważnych sojuszników w tej delikatnej materii.
avatar
Jacek
Matysiak

Polska-Izrael. Ostra debata między ofiarami kata...
Im więcej wszystko się zmienia tym bardziej pozostaje takie same. Czekamy na “Dobrą Zmianę” w przemienieniu eksterytorialnych żydowskich placówek ziejących antypolskim jadem i pogardą dla prawdy, a utrzymywanych z kieszeni polskiego podatnika, w instytucje służące historycznej prawdzie. Chodzi tu o kierownictwo Muzeum w Auschwitz, Muzeum Polin i kilka innych ośrodków, na które łożą Polacy, aby ich i ich najświętsze idee i wartości brutalnie i chamsko opluwano. Niestety jeśli miotła “Dobrej Zmiany” już się zdarła Polacy będą zobligowani szukać nowej. Takiej polskiej miotły, która wymiecie te błazeńskie umizgi elit polskiego budżetu w kierunku rozpuszczonych jak dziadowskie bicze przez poprzednie reżimy, rozmaite antypolskie atrapy. Przyjaźń polsko-żydowska przypomina Globalne Ocieplenie wszyscy o niej mówili i ją sponsorowali dopóki nie odczuli prawdziwego oziębienia.
avatar
Przemysław
Jarasz

Dziewięciu zatrzymanych, 237 zarzutów karnych. Policja na Śląsku rozbiła narkotykowy gang pseudokibiców
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych na terenie województwa śląskiego. Dziewięciu zatrzymanych usłyszało w sumie 237 zarzutów m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków wartych około 4 miliony złotych. Sześciu z podejrzanych, zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 12 lat więzienia. Większa część gangu to mieszkańcy Zabrza, prawdopodobnie związani ze środowiskiem pseudokibiców Górnika.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.