loading
Proszę czekać...
[video] Minister energii Tchórzewski: To jest przełom. Amerykański gaz trafi do Polski w 2018 roku
Opublikowano dnia 21.11.2017 21:50
- To jest przełom w Europie. Teraz ten gaz jest gazem kupionym na konkurencyjnym rynku (…) To jest kontrakt pięcioletni (…) To jest rzecz o tyle istotna, że otworzyła się nowa droga jeśli chodzi o dostawy gazu do naszego gazoportu (…) Ten gaz, pierwszy transport, trafi już (…) w 2018 roku - mówił o podpisanym przez PGNiG z amerykańską firmą Centrica LNG pięcioletnim kontrakcie na dostawy gazu LNG do Polski minister energii Krzysztof Tchórewski w TVP Info. Cena gazu ma być konkurencyjna wobec cen europejskich.

screen TT

Istotnym jest też gazociąg budowany do Danii i do Norwegii (…) Już jesteśmy na etapie badań środowiskowych (…) musimy się przygotowywać do inwestycji poprawy przepustowości jeśli chodzi o gaz przez Polskę na południe, bo będziemy mieli ofertę gazu nie tylko dla nas, ale także dla naszych sąsiadów (…) Ten kontrakt [Jamalski] jest z punktu widzenia możliwości z innych źródeł, niekorzystny dla Polski.


- mówił min ister Krzysztof Tchórzewskinnnn\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.