loading
Proszę czekać...
Małgorzata Gersdorf "za, a nawet przeciw"? Prezes SN nie identyfikuje się ze swoim projektem reformy
Opublikowano dnia 22.11.2017 09:44
W ubiegłym tygodniu Małgorzata Gersdorf wysłała swój projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym i kilku innych ustaw do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, oraz szefów klubów parlamentarnych. Projekty te spotkały się z bardzo dużą krytyką środowisk sędziowskich i opozycyjnych.

Małgorzata Gersdorf, screen YT
O sprawie pisaliśmy więcej tutaj. Opozycja była bardzo rozgoryczona projektem ustawy o SN autorstwa Małgorzaty Gersdorf. Pojawiały się opinie, że projekt jest "zdumwiejący", a I Prezes Sądu Najwyższego "wycięła kiepski numer". Teraz Małgorzata Gersdorf bezpośrednio odniosła się do tych zarzutów.
 

Wyjaśniam, że o przedłożeniu zmian do ustawy zdecydowałam w obliczu rozpoczęcia przez Sejm prac nad projektem Prezydenta RP 


- czytamy w oświadczeniu. 
 

Przedstawiona przeze mnie propozycja jest odpowiedzią na formułowany wielokrotnie zarzut, iż ani środowisko sędziowskie, ani przedstawiciele mniejszości parlamentarnej nie biorą udziału w debacie o zmianach w sądownictwie


- napisała Gersdorf. Zdaniem I Prezes SN przedstawiony przez nią "autorski" projekt, dowodzi, że "możliwa jest spokojna, merytoryczna dyskusja nad kształtem wymiaru sprawiedliwości, w tym Sądu Najwyższego". 
 

Dyskusja, w której brane są pod uwagę postulaty zgłaszane przez większość parlamentarno-rządową, a jednocześnie, w której proponowane są rozwiązania nienaruszające ładu konstytucyjnego w Polsce. W żadnym razie nie oznacza to jednak, że z tymi postulatami się identyfikuję 


- zaznaczyła Gersdorf. 

źródło: tvn24.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.