loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Krystyna Pawłowicz vs. Waldemar Żurek. "Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej"
Opublikowano dnia 23.11.2017 15:31
Wczoraj na antenie Telewizji Republika miała miejsce gorąca debata. Sędzia Waldemar Żurek spierał się z Krystyną Pawłowicz w sprawie ustaw reformy sądownictwa zaproponowanej przez rząd. 

screen YT

Panie sędzio, artykuł Konstytucji mówi, że zwierzchni nadzór w RP sprawuje suweren, czyli naród przez swoich przedstawicieli


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 

To jeszcze proboszcza wybierajcie


- odparł sędzia Waldemar Żurek.
 

Pan się nie irytuje, pan nie ma argumentów, więc będzie pan kościół wręczał i diabła włączał. Mamy przepisy Konstytucji które mówią, że ustrój i kształt KRS określa ustawa, czyli suweren. My mamy prawo to zreformować (...) Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej jako członek KRS i wzywa do łamania Konstytucji. Państwo nie szanujecie wyników wyborów, nie szanujecie demokracji


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 
Cała rozmowa:źródło: Telewizja Republika


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Polska-Izrael. Ostra debata między ofiarami kata...
Im więcej wszystko się zmienia tym bardziej pozostaje takie same. Czekamy na “Dobrą Zmianę” w przemienieniu eksterytorialnych żydowskich placówek ziejących antypolskim jadem i pogardą dla prawdy, a utrzymywanych z kieszeni polskiego podatnika, w instytucje służące historycznej prawdzie. Chodzi tu o kierownictwo Muzeum w Auschwitz, Muzeum Polin i kilka innych ośrodków, na które łożą Polacy, aby ich i ich najświętsze idee i wartości brutalnie i chamsko opluwano. Niestety jeśli miotła “Dobrej Zmiany” już się zdarła Polacy będą zobligowani szukać nowej. Takiej polskiej miotły, która wymiecie te błazeńskie umizgi elit polskiego budżetu w kierunku rozpuszczonych jak dziadowskie bicze przez poprzednie reżimy, rozmaite antypolskie atrapy. Przyjaźń polsko-żydowska przypomina Globalne Ocieplenie wszyscy o niej mówili i ją sponsorowali dopóki nie odczuli prawdziwego oziębienia.
avatar
Przemysław
Jarasz

Dziewięciu zatrzymanych, 237 zarzutów karnych. Policja na Śląsku rozbiła narkotykowy gang pseudokibiców
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych na terenie województwa śląskiego. Dziewięciu zatrzymanych usłyszało w sumie 237 zarzutów m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków wartych około 4 miliony złotych. Sześciu z podejrzanych, zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 12 lat więzienia. Większa część gangu to mieszkańcy Zabrza, prawdopodobnie związani ze środowiskiem pseudokibiców Górnika.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Te pomniki muszą stanąć!
Apeluję do władz Krakowa o zrealizowanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości bardzo dawno temu podjętych uchwał.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.