loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Krystyna Pawłowicz vs. Waldemar Żurek. "Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej"
Opublikowano dnia 23.11.2017 15:31
Wczoraj na antenie Telewizji Republika miała miejsce gorąca debata. Sędzia Waldemar Żurek spierał się z Krystyną Pawłowicz w sprawie ustaw reformy sądownictwa zaproponowanej przez rząd. 

screen YT

Panie sędzio, artykuł Konstytucji mówi, że zwierzchni nadzór w RP sprawuje suweren, czyli naród przez swoich przedstawicieli


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 

To jeszcze proboszcza wybierajcie


- odparł sędzia Waldemar Żurek.
 

Pan się nie irytuje, pan nie ma argumentów, więc będzie pan kościół wręczał i diabła włączał. Mamy przepisy Konstytucji które mówią, że ustrój i kształt KRS określa ustawa, czyli suweren. My mamy prawo to zreformować (...) Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej jako członek KRS i wzywa do łamania Konstytucji. Państwo nie szanujecie wyników wyborów, nie szanujecie demokracji


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 
Cała rozmowa:źródło: Telewizja Republika


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl wywiad Cezarego Krysztopy z protestującym przeciwko KOD Zygmuntem Poziomką
Blogi
avatar
Marcin
Wątrobiński

Marcin Wątrobiński [prawnik]: Dlaczego kara dla TVN to błąd
Na ten temat napisano i powiedziano już bardzo dużo. Ścierają się różne poglądy, które z reguły oparte są na emocjach. Zapomina się niestety o pewnych zasadach.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Lis w amoku
Redaktor naczelny "Newsweeka Polska" konsekwentnie walczy o miano największego, a zarazem najgłupszego wroga Zjednoczonej Prawicy.
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Tatuaż mózgu albo dzicy z naszej ulicy
Był koniec maja 1985 roku. Pamiętam przerażające obrazy ze stadionu Heysel w Brukseli: amok rozszalałych kibiców angielskich, panika zaatakowanych Włochów, bezradność służb porządkowych... To wszystko w połączeniu z brakiem należytego zabezpieczenia obiektu przyniosło skutki katastrofalne: 39 ofiar śmiertelnych, w tym jedenastoletnia dziewczynka z Włoch, ponad sześćset osób poszkodowanych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.