loading
Proszę czekać...
[video] Krystyna Pawłowicz vs. Waldemar Żurek. "Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej"
Opublikowano dnia 23.11.2017 15:31
Wczoraj na antenie Telewizji Republika miała miejsce gorąca debata. Sędzia Waldemar Żurek spierał się z Krystyną Pawłowicz w sprawie ustaw reformy sądownictwa zaproponowanej przez rząd. 

screen YT

Panie sędzio, artykuł Konstytucji mówi, że zwierzchni nadzór w RP sprawuje suweren, czyli naród przez swoich przedstawicieli


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 

To jeszcze proboszcza wybierajcie


- odparł sędzia Waldemar Żurek.
 

Pan się nie irytuje, pan nie ma argumentów, więc będzie pan kościół wręczał i diabła włączał. Mamy przepisy Konstytucji które mówią, że ustrój i kształt KRS określa ustawa, czyli suweren. My mamy prawo to zreformować (...) Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej jako członek KRS i wzywa do łamania Konstytucji. Państwo nie szanujecie wyników wyborów, nie szanujecie demokracji


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 
Cała rozmowa:źródło: Telewizja Republika


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.