loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Krystyna Pawłowicz vs. Waldemar Żurek. "Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej"
Opublikowano dnia 23.11.2017 15:31
Wczoraj na antenie Telewizji Republika miała miejsce gorąca debata. Sędzia Waldemar Żurek spierał się z Krystyną Pawłowicz w sprawie ustaw reformy sądownictwa zaproponowanej przez rząd. 

screen YT

Panie sędzio, artykuł Konstytucji mówi, że zwierzchni nadzór w RP sprawuje suweren, czyli naród przez swoich przedstawicieli


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 

To jeszcze proboszcza wybierajcie


- odparł sędzia Waldemar Żurek.
 

Pan się nie irytuje, pan nie ma argumentów, więc będzie pan kościół wręczał i diabła włączał. Mamy przepisy Konstytucji które mówią, że ustrój i kształt KRS określa ustawa, czyli suweren. My mamy prawo to zreformować (...) Pan sprzeniewierza się godności sędziowskiej jako członek KRS i wzywa do łamania Konstytucji. Państwo nie szanujecie wyników wyborów, nie szanujecie demokracji


- mówiła Krystyna Pawłowicz.
 
Cała rozmowa:źródło: Telewizja Republika


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Portal
Stoczniowy

PGZ Stocznia Wojenna rekrutuje specjalistów
Państwowa stocznia należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ogłosiła szeroką rekrutację. Firma zamierza w najbliższym czasie zatrudnić ok. 150 osób. Potrzebni są spawacze, monterzy, elektromonterzy, elektrycy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy. Stocznia Wojenna szuka też technologów i projektantów, spółka podała w komunikacie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.