loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marcin Kacprzak: 13 grudnia dniem Nieznanej Ofiary Kaczyzmu
Opublikowano dnia 13.12.2017 12:55
Bardzo jestem ciekawy, czy kiedy już - miejmy nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie - Totalna odzyska nie tylko pełnię władzy nad duszami Polaków, ale też i przeniesie wszystkich pisowców na Madagaskar, uzupełni swoją politykę historyczną o jakieś symboliczne upamiętnienie ofiar kaczystowskiego reżimu. Podpowiadam Totalnej: właściwie dlaczego by nie przejąć tego 13 grudnia i zamiast orędzia Jaruzelskiego nie zacząć puszczać ku przestrodze expose Morawieckiego?

M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
Niepodrabialny Vincent Rostowski nie ma wątpliwości:

Z punktu widzenia ustrojowego to, co dzieje się w Polsce, jest w pewnym sensie bardziej drastyczne niż wprowadzenie stanu wojennego

No tak, a więc na co tu czekać. Czas przestać obchodzić jakieś dziwaczne ramoty, odprawiać jakieś jasełka przy koksownikach i wspominać o internowaniu. Idźmy ku przyszłości. Widzę oczami duszy, jak 13 grudnia każdego roku na ulice miast wyruszają tysiące ludzi w niemym proteście. Część z nich ma na twarzach maski polityków PiS-u, machają groźnie tak zwanymi tomfami - co prawda to tylko grupa rekonstrukcyjna, ale niejednego umęczonego latami Kaczyzmu przechodzi dreszcz. Inni zajmują niemal wszystkie Starbunie i przy kubełku gorącej sojowego latte wspominają przerażające czasy Kaczyzmu. Gdzieniegdzie uroni się jakaś łza. To być może ktoś ze starszych pokrzywdzonych przypomniał sobie swoje beztroskie lata osiemdziesiąte, kiedy to co prawda nie było jeszcze żadnego kaczyzmu, ale już jedna kaczka siedziała w areszcie, a druga schowała się pod łóżko ze strachu. Krystyna Janda odegrałaby scenę z "Przesłuchania" tyle że zamiast Gajosa oprawcę zagrałby ktoś łudząco podobny do posła Suskiego (nie bez kozery kamraci partyjni mówią o nim per Susłow).

Jak widzicie moi drodzy bohaterowie z Totalnej, pomysły mnożą się jak króliki, a ograniczyć was może jedynie wasza wyobraźnia. Pokażcie światu prawdę o historii Polski. W was cała nadzieja.
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak sprytnie poradzić sobie z reliktami komunizmu?
Problemy z pamiątkami minionego ustroju mają też inne dawniej zniewolone przez Sowietów państwa.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Zakończono budowę pomnika gen. Kuklińskiego
Monument robi spore wrażenie, chociaż osobiście wolałbym, żeby był on figuralny, a nie symboliczny.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Dwa sztandary - Żydowski Związek Wojskowy
Przypominając powstanie w getcie warszawskim w 75. rocznicę wybuchu walk, warto pamiętać, kto wówczas walczył. Obok Żydowskiej Organizacji Bojowej, znanej dzięki licznym opracowaniom historycznym, był też przemilczany w latach PRL Żydowski Związek Wojskowy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.