loading
Proszę czekać...
[video] Kazimierz Nowaczyk [Podkomisja d/s Smoleńska]: Dlaczego jeszcze nie ma raportu?
Opublikowano dnia 14.12.2017 17:20
[Zwykle - przyp. red.] Zaczyna się od tego: "Dlaczego jeszcze nie ma raportu?". Pracujemy od dwudziestu miesięcy i prawie od samego początku ono jest powtarzane. Drugim notorycznie stawianym pytaniem i notorycznie stawianym nam zarzutem jest to "jak my możemy wirtualnie badać katastrofę, bo nie byliśmy w Smoleńsku". Trzeba w końcu wyraźnie powiedzieć, że ten sposób badania katastrofy, którego myśmy się podjęli, nie jest z naszej winy. Gdyby badania tej katastrofy, zaraz w pierwszych dniach, w pierwszych godzinach, a to są najważniejsze godziny, były przeprowadzone w sposób prawidłowy, mielibyśmy materiał na którym moglibyśmy się oprzeć i pracować. Dlatego, że nie zrobiono nic w Smoleńsku, dlatego my musimy podjąć się i pracować zupełnie inna metodą niż pracują typowe komisje badania wypadków lotniczych - mówił dr Kazimierz Nowaczyk szef podkomisji d/s ponownego zbadania katastrofy w Smoleńsku. Jako ilustrację braku działań swoich poprzedników przedstawił notatkę ze spotkania z osobami, które były w Smoleńsku w pierwszych dniach po katastrofie. Pytani po kolei odpowiadali przecząco na pytania o kolejne czynności, które należało przeprowadzić, a których nie przeprowadzono

screen YouTube
Dr Kazimierz Nowaczyk zaprezentował również nagranie z posiedzenia tzw. Komisji Millera, podczas której fałszowano zapisy ekspertyzy firmy SmallGis, zmieniając opis "prawdopodobne strefy wybuchów" na "prawdopodobne strefy pożarów"

- Tutaj mamy znowu z ekspertyzy wykonanej przez firmę SmallGis zanzczone prawdopodobne strfy wybuchów o średnicy 14 i 9 metrów, czyli tu i tu. Nieładnie napisane wybuchów (...) Możemy twórczo dokonać korekty od razu? (...) A tutaj wstawimy strefy pożarów


- słychać na nagraniu z Komisji Millera

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.