loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Kazimierz Nowaczyk [Podkomisja d/s Smoleńska]: Dlaczego jeszcze nie ma raportu?
Opublikowano dnia 14.12.2017 17:20
[Zwykle - przyp. red.] Zaczyna się od tego: "Dlaczego jeszcze nie ma raportu?". Pracujemy od dwudziestu miesięcy i prawie od samego początku ono jest powtarzane. Drugim notorycznie stawianym pytaniem i notorycznie stawianym nam zarzutem jest to "jak my możemy wirtualnie badać katastrofę, bo nie byliśmy w Smoleńsku". Trzeba w końcu wyraźnie powiedzieć, że ten sposób badania katastrofy, którego myśmy się podjęli, nie jest z naszej winy. Gdyby badania tej katastrofy, zaraz w pierwszych dniach, w pierwszych godzinach, a to są najważniejsze godziny, były przeprowadzone w sposób prawidłowy, mielibyśmy materiał na którym moglibyśmy się oprzeć i pracować. Dlatego, że nie zrobiono nic w Smoleńsku, dlatego my musimy podjąć się i pracować zupełnie inna metodą niż pracują typowe komisje badania wypadków lotniczych - mówił dr Kazimierz Nowaczyk szef podkomisji d/s ponownego zbadania katastrofy w Smoleńsku. Jako ilustrację braku działań swoich poprzedników przedstawił notatkę ze spotkania z osobami, które były w Smoleńsku w pierwszych dniach po katastrofie. Pytani po kolei odpowiadali przecząco na pytania o kolejne czynności, które należało przeprowadzić, a których nie przeprowadzono

screen YouTube
Dr Kazimierz Nowaczyk zaprezentował również nagranie z posiedzenia tzw. Komisji Millera, podczas której fałszowano zapisy ekspertyzy firmy SmallGis, zmieniając opis "prawdopodobne strefy wybuchów" na "prawdopodobne strefy pożarów"

- Tutaj mamy znowu z ekspertyzy wykonanej przez firmę SmallGis zanzczone prawdopodobne strfy wybuchów o średnicy 14 i 9 metrów, czyli tu i tu. Nieładnie napisane wybuchów (...) Możemy twórczo dokonać korekty od razu? (...) A tutaj wstawimy strefy pożarów


- słychać na nagraniu z Komisji Millera

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Helena Kmieć harcerską patronką
- Chciałyśmy, aby patronem naszej drużyny był ktoś bliski i realny, żyjący niedawno, w naszych czasach.
avatar
Natalia
Nitek

Natalia Nitek: Spadek po Forsterze
Nieopodal Wejherowa oraz Dębogórza, gdzie znajduje się firma POS Systems, której właścicielem jest Hans G., znajduje się Piaśnica. Jej lasy stały się mogiłą 12-14 tysięcy Polaków, Żydów, Węgrów, Czechów a także chorych psychicznie Niemców. Ich katem byli Niemcy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mazowiecki wolał Jaruzelskiego od Kaczorowskiego
Niestety, rządzili wówczas Polską ludzie niezbyt wielkiego formatu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.