loading
Proszę czekać...
Wielcy Europy?
Opublikowano dnia 29.12.2017 22:52
Tak myślę, że gdyby np. kibice Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin się zebrali i ruszyli na zachód, to za dwa dni Polska miałaby granicę na Łabie
Pozwoliłem sobie napisać na jednym z portali społecznościowych: ”Tak myślę, że gdyby np. kibice Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin się zebrali i ruszyli na zachód, to za dwa dni Polska miałaby granicę na Łabie...”.
 
To, że tzw. wielcy Europy nie radzą sobie z prostym problemem tzw. uchodźców, jest faktem. Cofają się na z góry ustalone pozycje po każdym ataku tych niepiśmiennych, ogarniętych żądzą mordu barbarzyńców. Dziś w Niemczech sami Niemcy tworzą getta dla swoich obywateli – tworzą, jak mówią, strefy bezpieczeństwa dla kobiet, by chronić je przed molestowaniem przez dzikich nachodźców, których na własne życzenie sprowadzili. To dowód na to, że żyją w strachu. Że są słabi. Że nie mają pomysłu na ochronę własnych obywateli. Że poddali się garstce terrorystycznej dziczy.
 
Dziś obywatele krajów tzw. wielkiej Europy nie mają wyboru. Albo otworzą oczy i zaczną działać, albo będą ginąć. I ostatnim co usłyszą przed śmiercią będzie „Allahu Akbar!”. Czy jakoś tak…
 
Są w Polsce, że zacytuję Jana Pietrzaka, vicepolacy. To ci, który chcą by w Polsce powstawały strefy „no go”, byśmy żyli w strachu po kolejnym pasie szahida, po gwałcie, morderstwie, po zbrodni „15-letniego uchodźcy”, któremu wyrosły przypadkowo zęby mądrości. Vicepolacy chcą byśmy dołączyli do postępowych Europejczyków. A to, że w postępowej Europie trzeba budować nowe cmentarze dla Europejczyków, to taki tam detal. Można na nim zarobić przecież. Tu pomnik, tam nowa hurtownia kredek. Albo świeczek. Postęp…
 
Wielcy Europy są słabi. Oszukują sami siebie, że wszystko jest jak najlepiej na tym najlepszym ze światów. Każdy, kto przytacza twarde fakty, które kłócą się z ich narracją, zostaje obwołany faszystą, rasistą, nazistą. W najlepszym przypadku – ciemnogrodem, oszołomem, psychopatą, schizofrenikiem, paranoikiem, choć, w gruncie rzeczy błagają by ich ochronić przed Armagedonem, który sami zaczęli.
 
Wielkie Niemcy, jak chcą nam przedstawiać ten kraj tzw. liberalni demokraci, to słabiutki kraj. Niezdolny by się obronić, bo bronić się nie chce. Podobnie Francja. I my mamy takich europejskich gnomów słuchać? Podporządkować się ich chorym pomysłom?
 
Twierdzę, że dziś garstka polskich kibiców jest w stanie, w kilka chwil, zająć wiodące państwa UE w kilka chwil. A obywatele tych państw byliby nam wdzięczni. Amen.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Były prominentny polityk śląskiej lewicy jest zbyt chory na więzienie, ale miał siły na rozrywkę
Być może to już jutro Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecyduje ostatecznie o losach byłego wiceprezydenta Zabrza Jerzego W., prawomocnie skazanego na karę więzienia za udział w aferze korupcyjnej. Ten były samorządowiec i wpływowy onegdaj działacz lewicy na Śląsku w zasadzie powinien był już trafić za kraty, lecz próbuje od pewnego czasu udowodnić przed zabrzańskim sądem, iż po orzeczeniu wyroku tak poważnie podupadł na zdrowiu, że nie może trafić do więzienia. Tymczasem jak ustalił lokalny Głos Zabrza i Rudy Śl., Jerzy W. jeszcze do późnej jesieni ub.r., a nawet wiosną br. pojawiał się na meczach Górnika Zabrze i to pomimo tęgiego chłodu i zimowych wręcz warunków atmosferycznych. Zaś po nastaniu nowego roku brał udział nie tylko w opłatku środowisk biznesowych Zabrza, ale wręcz uczestniczył w zabawie karnawałowej. Jest też i inna kluczowa wątpliwość – czy Jerzy W. powinien być opiniowany przez miejscowych biegłych lekarzy sądowych m.in. pod kątem zaburzeń sercowych, skoro zarówno on, jak i jego małżonka – Anna powszechnie znani są ze ścisłych kontaktów ze światem śląskiej kardiologii medycznej?
avatar
Elżbieta
Połomska

Elżbieta Połomska: Marność nad marnościami
Przedkładanie jednego życia ludzkiego nad drugie jest okrutnym precedensem, a usprawiedliwianie tego „realiami polityki społecznej” brzmi jak molochowy żart. Można mieć tylko nadzieję, że postawa p. poseł nie jest reprezentatywna dla całego ugrupowania PiS, które wyniosło panią na szczyty władzy. Chociaż opór tego obozu w procedowaniu tej i podobnych obywatelskich propozycji jest zaskakujący i głęboko niepokojący nas, wyborców.
avatar
Przemysław
Jarasz

64 mln zł strat i 641 pokrzywdzonych. Surowe wyroki dla twórców piramidy finansowej
Wyrządzona szkoda w wielkich rozmiarach o łącznej wysokości prawie 64 milionów złotych oraz 641 osób pokrzywdzonych – to efekt działania piramidy finansowej stworzonej przez dwóch mężczyzn z Kalisza i okolic. Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał 47-latka na karę 12 lat pozbawienia wolności, 700 tysięcy złotych grzywny, a także orzekł obowiązek częściowego naprawienia szkody i pokrycia kosztów postępowania w wysokości 250 tysięcy złotych. Drugi z mężczyzn usłyszał wyrok 3 lat pozbawienia wolności, obowiązek zapłaty 250 tys. złotych grzywny oraz zobowiązano go do uiszczenia 160 tysięcy złotych kosztów sądowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.