loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jerzy Bukowski: Gdy się Peru rodzi...
Opublikowano dnia 02.01.2018 09:33
Sprawa nabrała rozgłosu i wypowiedzieli się na jej temat liczni politycy, głównie z prawicy.

Pixabay.com/CC0
            A oto kolejny kwiatek z rozrastającej się łączki politycznego słuszniactwa (political correctness): w miejscowości Zoppola w północno-wschodnich Włoszech nauczycielka kazała dzieciom zmienić w „Menuecie bożonarodzeniowym” słowo „Jezus” na „Peru”, aby nie urazić muzułmańskich uczniów.
            „Gdy dwaj bracia, uczący się w tej szkole, zaśpiewali piosenkę w nowej wersji w czasie świątecznego obiadu w swym domu, zdumieni tym rodzice zawiadomili kierowniczkę szkoły. Ta skrytykowała ustnie inicjatywę nauczycielki, która miała się przyznać do błędu i wyrazić żal z tego powodu” - czytamy w depeszy Katolickiej Agencji Informacyjnej.
            Sprawa nabrała rozgłosu i wypowiedzieli się na jej temat liczni politycy, głównie z prawicy.
            „To szaleństwo. Poprawność polityczna przekracza wszelkie granice, staje się groteskowa i śmieszna” - napisała na Facebooku szefowa partii Bracia Włosi Giorgia Meloni i nie sposób z nią się nie zgodzić.
           
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.