loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jerzy Bukowski: Gdy się Peru rodzi...
Opublikowano dnia 02.01.2018 09:33
Sprawa nabrała rozgłosu i wypowiedzieli się na jej temat liczni politycy, głównie z prawicy.

Pixabay.com/CC0
            A oto kolejny kwiatek z rozrastającej się łączki politycznego słuszniactwa (political correctness): w miejscowości Zoppola w północno-wschodnich Włoszech nauczycielka kazała dzieciom zmienić w „Menuecie bożonarodzeniowym” słowo „Jezus” na „Peru”, aby nie urazić muzułmańskich uczniów.
            „Gdy dwaj bracia, uczący się w tej szkole, zaśpiewali piosenkę w nowej wersji w czasie świątecznego obiadu w swym domu, zdumieni tym rodzice zawiadomili kierowniczkę szkoły. Ta skrytykowała ustnie inicjatywę nauczycielki, która miała się przyznać do błędu i wyrazić żal z tego powodu” - czytamy w depeszy Katolickiej Agencji Informacyjnej.
            Sprawa nabrała rozgłosu i wypowiedzieli się na jej temat liczni politycy, głównie z prawicy.
            „To szaleństwo. Poprawność polityczna przekracza wszelkie granice, staje się groteskowa i śmieszna” - napisała na Facebooku szefowa partii Bracia Włosi Giorgia Meloni i nie sposób z nią się nie zgodzić.
           
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.