loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało
Opublikowano dnia 03.01.2018 08:45
Uruchomienie wobec Polski art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej to kolejne działania wymierzone w nasz kraj. Nie zasłużyliśmy na to, ale trzeba stawić czoła Komisji Europejskiej. Zwłaszcza, że ani Polska, ani zachód Europy w tym sporze nie ma zamiaru się zatrzymać.

Fotolia
Maciej Chudkiewicz

„Przez blisko dwa lata Komisja wielokrotnie podejmowała starania o nawiązanie konstruktywnego dialogu z polskimi władzami w kontekście ram na rzecz praworządności. Dzisiaj jednak stwierdziła, że istnieje wyraźne ryzyko poważnego naruszenia zasady praworządności w Polsce” – tymi słowami zaczyna się wydana przez Komisję Europejską informacja o uruchomieniu wobec Polski art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Warto zwrócić uwagę, że – zdaniem Komisji Europejskiej – wcale nie jest tak, że Polska naruszyła (i to poważnie) praworządność. Że wydarzyło się u nas coś dramatycznego. Komisja Europejska zwraca uwagę, że istnieje u nas WYRAŹNE RYZYKO. A więc jeszcze nic się nie stało, ale zdaniem Komisji – może. I dlatego wytacza wobec Polski swoje najpoważniejsze działo, jakim dysponuje. Ze świadomością, że przegra, bo żeby artykuł 7 wszedł w ogóle w życie, muszą go poprzeć wszystkie państwa członkowskie.

Halo, Węgry? Na pomoc!

Dr Dominik Héjj zwraca uwagę, że Parlament Europejski przyjął 6 rezolucji o Węgrzech. Ichniejszy Trybunał Konstytucyjny pozostał praktycznie niezmieniony i podporządkowany politycznej większości, jednoosobowa władza nad sądami (Urząd Sądownictwa), prezes Sądu Najwyższego, zmuszony do odejścia. Ale artykuł 7 trafił w Polskę.Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.