loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rodzice zatrzymali pedofila za pomocą rejestru pedofilów? Michał Woś: "Czekamy na potwierdzenie"
Opublikowano dnia 03.01.2018 10:17
- Otrzymaliśmy rewolucyjne narzędzie, które ma przede wszystkim chronić dziec - mówił w Polskim Radiu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o powstałym Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Polityk odniósł się dodatkowo do zatrzymania mężczyzny w jednym z miast województwa małopolskiego, gdzie rodzice za pomocą rejestru zidentyfikowali pedofila. – Czekamy na potwierdzenie tej informacji, ale jeżeli okaże się to prawdą, to pokaże to, że rejestr działa – dodał.

Pixabay.com/CC0

Wiceminister pytany w Polskim Radia m.in o wypowiedź prof. Zbigniewa Lew-Starowicza, który stwierdził że, rejestr pedofilów jest niehumanitarny, bo ogranicza szansę na resocjalizację przestępców odpowiedział:

- Otrzymaliśmy rewolucyjne narzędzie, które ma przede wszystkim chronić dzieci. (...) W prawie karnym ważymy pewnego rodzaju wartości. Z jednej strony mamy dobro dziecka, które jest dla nas najważniejsze, a z drugiej anonimowość pedofila. Odpowiedź dla ministerstwa sprawiedliwości, na pytanie, która wartość jest ważniejsza, była oczywista

- powiedział

Przypomnijmy: dane najgroźniejszych gwałcicieli oraz pedofilów (w tym ich nazwiska) są od 1 stycznia dostępne są w Internecie. Dane 768 osób zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Pomysłodawcami projektu byli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Patryk Jaki.

/ Źródło: Polskie Radio


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.