loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rodzice zatrzymali pedofila za pomocą rejestru pedofilów? Michał Woś: "Czekamy na potwierdzenie"
Opublikowano dnia 03.01.2018 10:17
- Otrzymaliśmy rewolucyjne narzędzie, które ma przede wszystkim chronić dziec - mówił w Polskim Radiu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o powstałym Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Polityk odniósł się dodatkowo do zatrzymania mężczyzny w jednym z miast województwa małopolskiego, gdzie rodzice za pomocą rejestru zidentyfikowali pedofila. – Czekamy na potwierdzenie tej informacji, ale jeżeli okaże się to prawdą, to pokaże to, że rejestr działa – dodał.

Pixabay.com/CC0

Wiceminister pytany w Polskim Radia m.in o wypowiedź prof. Zbigniewa Lew-Starowicza, który stwierdził że, rejestr pedofilów jest niehumanitarny, bo ogranicza szansę na resocjalizację przestępców odpowiedział:

- Otrzymaliśmy rewolucyjne narzędzie, które ma przede wszystkim chronić dzieci. (...) W prawie karnym ważymy pewnego rodzaju wartości. Z jednej strony mamy dobro dziecka, które jest dla nas najważniejsze, a z drugiej anonimowość pedofila. Odpowiedź dla ministerstwa sprawiedliwości, na pytanie, która wartość jest ważniejsza, była oczywista

- powiedział

Przypomnijmy: dane najgroźniejszych gwałcicieli oraz pedofilów (w tym ich nazwiska) są od 1 stycznia dostępne są w Internecie. Dane 768 osób zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Pomysłodawcami projektu byli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Patryk Jaki.

/ Źródło: Polskie Radio


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Helena Kmieć harcerską patronką
- Chciałyśmy, aby patronem naszej drużyny był ktoś bliski i realny, żyjący niedawno, w naszych czasach.
avatar
Natalia
Nitek

Natalia Nitek: Spadek po Forsterze
Nieopodal Wejherowa oraz Dębogórza, gdzie znajduje się firma POS Systems, której właścicielem jest Hans G., znajduje się Piaśnica. Jej lasy stały się mogiłą 12-14 tysięcy Polaków, Żydów, Węgrów, Czechów a także chorych psychicznie Niemców. Ich katem byli Niemcy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mazowiecki wolał Jaruzelskiego od Kaczorowskiego
Niestety, rządzili wówczas Polską ludzie niezbyt wielkiego formatu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.