loading
Proszę czekać...
Rodzice zatrzymali pedofila za pomocą rejestru pedofilów? Michał Woś: "Czekamy na potwierdzenie"
Opublikowano dnia 03.01.2018 10:17
- Otrzymaliśmy rewolucyjne narzędzie, które ma przede wszystkim chronić dziec - mówił w Polskim Radiu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o powstałym Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Polityk odniósł się dodatkowo do zatrzymania mężczyzny w jednym z miast województwa małopolskiego, gdzie rodzice za pomocą rejestru zidentyfikowali pedofila. – Czekamy na potwierdzenie tej informacji, ale jeżeli okaże się to prawdą, to pokaże to, że rejestr działa – dodał.

Pixabay.com/CC0

Wiceminister pytany w Polskim Radia m.in o wypowiedź prof. Zbigniewa Lew-Starowicza, który stwierdził że, rejestr pedofilów jest niehumanitarny, bo ogranicza szansę na resocjalizację przestępców odpowiedział:

- Otrzymaliśmy rewolucyjne narzędzie, które ma przede wszystkim chronić dzieci. (...) W prawie karnym ważymy pewnego rodzaju wartości. Z jednej strony mamy dobro dziecka, które jest dla nas najważniejsze, a z drugiej anonimowość pedofila. Odpowiedź dla ministerstwa sprawiedliwości, na pytanie, która wartość jest ważniejsza, była oczywista

- powiedział

Przypomnijmy: dane najgroźniejszych gwałcicieli oraz pedofilów (w tym ich nazwiska) są od 1 stycznia dostępne są w Internecie. Dane 768 osób zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Pomysłodawcami projektu byli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Patryk Jaki.

/ Źródło: Polskie Radio


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.