loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
CBOS: Reforma sądownictwa najważniejszym wydarzeniem 2017 roku
Opublikowano dnia 03.01.2018 12:27
Reforma sądownictwa oraz rządowy program 500 plus to krajowe wydarzenia, które Polacy uznali za najważniejsze w minionym 2017 roku.

M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
Jakie wydarzenia były najważniejsze w ubiegłym roku? Takie pytanie zadał CBOS reprezentatywnej grupie Polaków. Co ciekawe ponad połowa naszych rodaków nie potrafiła wskazać krajowych wydarzeń, które zdecydowanie zdominowałoby minione 12 miesięcy.

Z tych, którzy zdecydowali się wyróżnić jakieś wydarzenie, najwięcej bo 7 procent zagłosowało na reformę sądownictwa. Co ważne podkreślenia, 4 proc. Polaków uznało je za neutralne lub pozytywne, zaś pozostałe 3 proc. odniosło się do nich krytycznie.

Na drugim miejscu wśród najważniejszych krajowych wydarzeń uplasowała się kontynuacja programu 500 plus, na którą wskazało 6 procent ankietowanych. Ubiegły rok był bowiem pierwszym, w którym program funkcjonował przez pełne 12 miesięcy (wszedł w życie wiosną 2016 roku).

Podium najważniejszych wydarzeń uzupełnia polska reprezentacja w piłce nożnej, która zakwalifikowała się do tegorocznego czempionatu globu (4 proc. głosów). Ten rozegrany zostanie za pół roku na rosyjskich boiskach.

Natomiast jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia, jakie mogliśmy obserwować za granicą, Polacy wymienili wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA oraz napływ uchodźców do Europy.

MK/źródło: niezalezna.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
"Przed 20 laty gdy powołane zostało do życia "Europejskie Miasto Görlitz/Zgorzelec", w pewnej niemieckiej kawiarni wywieszony był napis w języku polskim "Tutaj się nie kradnie"
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kolejne pieniądze na krakowski pomnik gen. Kuklińskiego
Przedstawiający pękający mur berliński i wygięte w łuk ostrze szabli jako symbol oficerskiego honoru monument ma stanąć - jak niedawno informowałem - wiosną br.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Pietruszka
Pan, który w osiedlowym sklepiku handlował warzywami znienacka podniósł cenę pietruszki.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.