loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
CBOS: Reforma sądownictwa najważniejszym wydarzeniem 2017 roku
Opublikowano dnia 03.01.2018 12:27
Reforma sądownictwa oraz rządowy program 500 plus to krajowe wydarzenia, które Polacy uznali za najważniejsze w minionym 2017 roku.

M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
Jakie wydarzenia były najważniejsze w ubiegłym roku? Takie pytanie zadał CBOS reprezentatywnej grupie Polaków. Co ciekawe ponad połowa naszych rodaków nie potrafiła wskazać krajowych wydarzeń, które zdecydowanie zdominowałoby minione 12 miesięcy.

Z tych, którzy zdecydowali się wyróżnić jakieś wydarzenie, najwięcej bo 7 procent zagłosowało na reformę sądownictwa. Co ważne podkreślenia, 4 proc. Polaków uznało je za neutralne lub pozytywne, zaś pozostałe 3 proc. odniosło się do nich krytycznie.

Na drugim miejscu wśród najważniejszych krajowych wydarzeń uplasowała się kontynuacja programu 500 plus, na którą wskazało 6 procent ankietowanych. Ubiegły rok był bowiem pierwszym, w którym program funkcjonował przez pełne 12 miesięcy (wszedł w życie wiosną 2016 roku).

Podium najważniejszych wydarzeń uzupełnia polska reprezentacja w piłce nożnej, która zakwalifikowała się do tegorocznego czempionatu globu (4 proc. głosów). Ten rozegrany zostanie za pół roku na rosyjskich boiskach.

Natomiast jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia, jakie mogliśmy obserwować za granicą, Polacy wymienili wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA oraz napływ uchodźców do Europy.

MK/źródło: niezalezna.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Czy prócz zmiany retoryki w Helsinkach zmieniło się coś jeszcze?"
Jesteśmy już po spotkaniu Trump – Putin w Helsinkach i teraz, zapewne jeszcze przez kilka tygodni legion ekspertów i komentatorów analizował będzie każde wypowiedziane na konferencji prasowej słowo, każdy gest, ale również to, czego nie mówiono. Jednym słowem czeka nas jeszcze sporo narracyjnych fajerwerków, interpretacji, opinii i raportów na temat tego, co się w Helsinkach stało. Rozważania niniejsze mają, zatem charakter wstępny, bo póki nie ujawnią się nowe informacje, albo konsekwencje polityczne toczonych rozmów, skazani jesteśmy na snucie hipotez.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.