loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
CBOS: Reforma sądownictwa najważniejszym wydarzeniem 2017 roku
Opublikowano dnia 03.01.2018 12:27
Reforma sądownictwa oraz rządowy program 500 plus to krajowe wydarzenia, które Polacy uznali za najważniejsze w minionym 2017 roku.

M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
Jakie wydarzenia były najważniejsze w ubiegłym roku? Takie pytanie zadał CBOS reprezentatywnej grupie Polaków. Co ciekawe ponad połowa naszych rodaków nie potrafiła wskazać krajowych wydarzeń, które zdecydowanie zdominowałoby minione 12 miesięcy.

Z tych, którzy zdecydowali się wyróżnić jakieś wydarzenie, najwięcej bo 7 procent zagłosowało na reformę sądownictwa. Co ważne podkreślenia, 4 proc. Polaków uznało je za neutralne lub pozytywne, zaś pozostałe 3 proc. odniosło się do nich krytycznie.

Na drugim miejscu wśród najważniejszych krajowych wydarzeń uplasowała się kontynuacja programu 500 plus, na którą wskazało 6 procent ankietowanych. Ubiegły rok był bowiem pierwszym, w którym program funkcjonował przez pełne 12 miesięcy (wszedł w życie wiosną 2016 roku).

Podium najważniejszych wydarzeń uzupełnia polska reprezentacja w piłce nożnej, która zakwalifikowała się do tegorocznego czempionatu globu (4 proc. głosów). Ten rozegrany zostanie za pół roku na rosyjskich boiskach.

Natomiast jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia, jakie mogliśmy obserwować za granicą, Polacy wymienili wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA oraz napływ uchodźców do Europy.

MK/źródło: niezalezna.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Malowane gołębie
Weterynarz stwierdził, że są to pomalowane barwnikami lokalne gołębie z gatunku pawików.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Kolejna rewolucja w rosyjskiej strefie wpływów, tym razem aksamitna w Armenii
Wszystko wskazuje na to, że fala protestów w Armenii, które zaczęły się w ubiegły poniedziałek, po wczorajszych akcjach policji może się wymknąć spod kontroli. Dziś kolejny dzień demonstracji ulicznych, ale obserwuje się też dość istotne zmiany. Po raz pierwszy wśród protestujących pojawili się ludzie w wojskowych uniformach, jak informuje ormiańska stacja radiowa Azatujon, są to żołnierze, którzy ze swym dowódcą w randze pułkownika postanowili pokazać, że „wojsko jest z narodem”.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Sztukmistrz z Londynu znów nadaje
Były minister finansów Jan Vincent Rostowski mistrz kreatywnej księgowości znów wciska przysłowiową ciemnotę, że to rząd PO-PSL i on osobiście uszczelnili system podatkowy w tym VAT i podjęli walkę z nielegalnym hazardem i chwali się, że był „niezmiernie skuteczny do końca”. Jaki trzeba mieć tupet, ile pychy i zakłamania, żeby tak jak były wicepremier, minister finansów Jan Vincent Rostowski kłamliwie atakować, krytykować i pouczać polski rząd, gdy samemu powinno się odpowiadać nie tylko przed komisją śledczą, co już wkrótce nastąpi, ale i przed Trybunałem Stanu, za to co uczyniło się Polsce, Polakom, a zwłaszcza polskim finansom publicznym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.