loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Maria Ochman ["S" służby zdrowia] o sytuacji w służbie zdrowia: to gaszenie pożaru benzyną
Opublikowano dnia 03.01.2018 13:37
- Działania ministra Radziwiłła w odpowiedzi na protest lekarzy pokazały, że prowadzi politykę gaszenia pożaru benzyną - powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia "Solidarności" w rozmowie z reporterem RMF FM.

M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
Przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia "Solidarności" była dziś gościem radia RMF. Maria Ochman w rozmowie z reporterem przekonywała, że "Ministerstwo Zdrowia powinno przestać zajmować się liczeniem wypowiedzeń i usiąść do stołu ze wszystkimi partnerami społecznymi i dać sobie ostatnią szansę, żeby znaleźć rozwiązanie w sposób kompleksowy".

- Minister powinien być osobą, który reprezentuje wszystkich i nie jest przedstawicielem żadnej korporacji - wyjaśniała przedstawicielka "Solidarności". Ochman podkreśliła też, że postulaty rezydentów na temat szybkiego wzrostu nakładów na służbę zdrowia są zaporowe.

- Premier Morawiecki powinien ocenić dotychczasowe działania ministra Radziwiłła, a nawet pomyśleć o zmianach w resorcie - mówiła Ochman i dodała, że minister już dawno stracił zaufanie "Solidarności" przez to, że nie wywiązywał się ze swoich deklaracji.

Już w październiku Maria Ochman przekonywała, że niezwykle ważne jest rozwiązanie kryzysu związanego z protestami rezydentów. - Potrzebne jest szybkie działanie. I nie okopywanie się na swoich pozycjach tylko rzetelne propozycje rozwiązania kryzysu, który może zagrozić bezpieczeństwu zdrowia i życia pacjentów - mówiła.

Ochman nie zaprzeczyła, że "Solidarność" poprze strajk generalny w służbie zdrowia. - Ale tylko w sytuacji, kiedy rzeczywiście przekonamy się, że nie ma po stronie rządu woli, by problem służby zdrowia rozwiązać w sposób kompleksowy. To nie jest tylko protest o pieniądze dla jednej grupy zawodowej - zastrzegła przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia "Solidarności".

Już dziś ma odbyć się specjalne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, na której przedstawione mają zostać informację o skutkach wypowiadania klauzul opt-out przez lekarzy rezydentów.

MK/źródło: rmf.pl, Solidarność
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciw "nacjonalistycznym" rządom Polski
Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciwko: "prawicowo-nacjonalistycznym rządom Polski, Węgier i Austrii, które próbują zaprząc scenę artystyczną do swych [politycznych] celów" i ograniczają wolność artystyczną.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Blisko 70% Polaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową
Ukazał się właśnie raport sporządzony przez Krajowy Rejestr Długów (KRD) pod tytułem „Raport statystycznego Polaka” za rok 2017, z którego wynika, że aż 68% mieszkańców naszego kraju pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a tylko 22% przyznało, że jego sytuacja finansowa się pogorszyła.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: iluzjonista
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.