loading
Proszę czekać...
[VIDEO] Premier Morawiecki na Węgrzech: Państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują
Opublikowano dnia 03.01.2018 18:01
Premier Mateusz Morawiecki w czasie pierwszej wizyty zagranicznej odwiedził Węgry. Po spotkaniu z Victorem Orbanem podkreślał, że oba państwa nie zmieniły zdania na temat przyjmowania uchodźców.

screen YouTubePremier Mateusz Morawiecki był dziś gościem Viktora Orbana, premiera Węgier. To pierwsza zagraniczna wizyta Morawieckiego. - Właśnie z Węgrami mamy bardzo spójne spojrzenie na bieżące problemy. To niezłomny i braterski naród – podkreślał polski premier

Morawiecki rozmawiał z Orbanem, m.in. o współdziałaniu w ramach Grupy Wyszehradzkiej. – Jest ona kluczową częścią Europy, która daje Unii Europejskiej solidny wzrost gospodarczy, bezpieczeństwo i mocną proeuropejską postawę. My wierzymy w wartości europejskie i chcemy razem budować Europę – wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Premier RP tłumaczył, że na spotkaniu z Orbanem poruszane były m.in. tematy gospodarcze, energetyczne, gazowe a także dyskutowano o zbliżającej się negocjacji budżetu Unii Europejskiej. – Nasze patrzenie na rzeczywistość gospodarczą jest bardzo podobne – zauważał Morawiecki.

Podczas spotkania ważną kwestią było też omówienie sytuacji związanej z napływem do Europy imigrantów. – Nasze stanowisko jest niezmienne od dwóch lat. Suwerenne państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują na swoje terytorium, a kogo nie – mówił. I dodał: I tak w sposób widoczny przyczyniamy się do złagodzenia napięć migracyjnych na wschodniej flance Europy. Przyjmujemy przecież wielu uchodźców z Ukrainy, czy Czeczenii.

Premier oświadczył także, że zaprosił Victora Orbana na obchody 100-lecia Niepodległości Polski. – Przez wiele lat walczyliśmy o wolność naszą i waszą, dlatego byłoby nam niezmiernie miło widzieć naszych węgierskich bratanków na obchodach rocznicy odzyskania niepodległości – dodał.

MK/źródło: twitter

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.