loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[VIDEO] Premier Morawiecki na Węgrzech: Państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują
Opublikowano dnia 03.01.2018 18:01
Premier Mateusz Morawiecki w czasie pierwszej wizyty zagranicznej odwiedził Węgry. Po spotkaniu z Victorem Orbanem podkreślał, że oba państwa nie zmieniły zdania na temat przyjmowania uchodźców.

screen YouTubePremier Mateusz Morawiecki był dziś gościem Viktora Orbana, premiera Węgier. To pierwsza zagraniczna wizyta Morawieckiego. - Właśnie z Węgrami mamy bardzo spójne spojrzenie na bieżące problemy. To niezłomny i braterski naród – podkreślał polski premier

Morawiecki rozmawiał z Orbanem, m.in. o współdziałaniu w ramach Grupy Wyszehradzkiej. – Jest ona kluczową częścią Europy, która daje Unii Europejskiej solidny wzrost gospodarczy, bezpieczeństwo i mocną proeuropejską postawę. My wierzymy w wartości europejskie i chcemy razem budować Europę – wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Premier RP tłumaczył, że na spotkaniu z Orbanem poruszane były m.in. tematy gospodarcze, energetyczne, gazowe a także dyskutowano o zbliżającej się negocjacji budżetu Unii Europejskiej. – Nasze patrzenie na rzeczywistość gospodarczą jest bardzo podobne – zauważał Morawiecki.

Podczas spotkania ważną kwestią było też omówienie sytuacji związanej z napływem do Europy imigrantów. – Nasze stanowisko jest niezmienne od dwóch lat. Suwerenne państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują na swoje terytorium, a kogo nie – mówił. I dodał: I tak w sposób widoczny przyczyniamy się do złagodzenia napięć migracyjnych na wschodniej flance Europy. Przyjmujemy przecież wielu uchodźców z Ukrainy, czy Czeczenii.

Premier oświadczył także, że zaprosił Victora Orbana na obchody 100-lecia Niepodległości Polski. – Przez wiele lat walczyliśmy o wolność naszą i waszą, dlatego byłoby nam niezmiernie miło widzieć naszych węgierskich bratanków na obchodach rocznicy odzyskania niepodległości – dodał.

MK/źródło: twitter

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Helena Kmieć harcerską patronką
- Chciałyśmy, aby patronem naszej drużyny był ktoś bliski i realny, żyjący niedawno, w naszych czasach.
avatar
Natalia
Nitek

Natalia Nitek: Spadek po Forsterze
Nieopodal Wejherowa oraz Dębogórza, gdzie znajduje się firma POS Systems, której właścicielem jest Hans G., znajduje się Piaśnica. Jej lasy stały się mogiłą 12-14 tysięcy Polaków, Żydów, Węgrów, Czechów a także chorych psychicznie Niemców. Ich katem byli Niemcy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mazowiecki wolał Jaruzelskiego od Kaczorowskiego
Niestety, rządzili wówczas Polską ludzie niezbyt wielkiego formatu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.