loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[VIDEO] Premier Morawiecki na Węgrzech: Państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują
Opublikowano dnia 03.01.2018 18:01
Premier Mateusz Morawiecki w czasie pierwszej wizyty zagranicznej odwiedził Węgry. Po spotkaniu z Victorem Orbanem podkreślał, że oba państwa nie zmieniły zdania na temat przyjmowania uchodźców.

screen YouTubePremier Mateusz Morawiecki był dziś gościem Viktora Orbana, premiera Węgier. To pierwsza zagraniczna wizyta Morawieckiego. - Właśnie z Węgrami mamy bardzo spójne spojrzenie na bieżące problemy. To niezłomny i braterski naród – podkreślał polski premier

Morawiecki rozmawiał z Orbanem, m.in. o współdziałaniu w ramach Grupy Wyszehradzkiej. – Jest ona kluczową częścią Europy, która daje Unii Europejskiej solidny wzrost gospodarczy, bezpieczeństwo i mocną proeuropejską postawę. My wierzymy w wartości europejskie i chcemy razem budować Europę – wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Premier RP tłumaczył, że na spotkaniu z Orbanem poruszane były m.in. tematy gospodarcze, energetyczne, gazowe a także dyskutowano o zbliżającej się negocjacji budżetu Unii Europejskiej. – Nasze patrzenie na rzeczywistość gospodarczą jest bardzo podobne – zauważał Morawiecki.

Podczas spotkania ważną kwestią było też omówienie sytuacji związanej z napływem do Europy imigrantów. – Nasze stanowisko jest niezmienne od dwóch lat. Suwerenne państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują na swoje terytorium, a kogo nie – mówił. I dodał: I tak w sposób widoczny przyczyniamy się do złagodzenia napięć migracyjnych na wschodniej flance Europy. Przyjmujemy przecież wielu uchodźców z Ukrainy, czy Czeczenii.

Premier oświadczył także, że zaprosił Victora Orbana na obchody 100-lecia Niepodległości Polski. – Przez wiele lat walczyliśmy o wolność naszą i waszą, dlatego byłoby nam niezmiernie miło widzieć naszych węgierskich bratanków na obchodach rocznicy odzyskania niepodległości – dodał.

MK/źródło: twitter

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ks. Isakowicz-Zaleski pyta - Ilu uchodźców przyjął bp Pieronek?
"Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem?"
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Postmodernizm – filozofia wyczerpania czy intelektualna moda?
„Wszystkie granice są przekraczalne,\nale istnienie granic jest nieprzekraczalne”\nB. Pascal
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Oligofagizm szarańczy czyli ósma plaga egipska
„Bóg pogroził ludowi, ale z wiarą praca rozbraja Jego gniewy i klęskę odwraca” – motto na jedynym w świecie pomniku szarańczy w Zwierzyńcu. Pomnik ma prosty kształt rzymskiego sarkofagu na którym wykuta jest data i nazwy okolicznych wsi, które dotknęła ta niszczycielska plaga.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.