loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Video] Victor Orban po spotkaniu z premierem Morawieckim: Razem możemy umocnić całą Europę
Opublikowano dnia 03.01.2018 17:52
Szef węgierskiego rządu spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawiali m.in. o chrześcijańskich wartościach Europy.

screen YouTube 

- Mieszkańcy Unii Europejskiej nie są zadowoleni z migracji, którą im się narzuca. Stanowisko Węgier jest takie: nasze granice nadal trzeba chronić, a migrację trzeba powstrzymać. Dziękujemy Polsce, że jej siły bezpieczeństwa przyjechały do nas, by pomagać w uszczelnianiu granic – mówił w środę Victor Orban, premier Węgier po spotkaniu w Budapeszcie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 


Według Orbana Unia Europejska nie powinna być "imperium". - Jesteśmy przekonani, że jeśli ktoś chce mocnej Europy, a Polska i Węgry chcą, to możemy to osiągnąć wtedy, gdy państwa członkowskie też będą mocne i silne. Tam gdzie państwa członkowskie są słabe, to i Europa jest słaba – podkreślał szef węgierskiego rządu.
 
Przyjazd premiera Morawieckiego na Węgry był jego pierwszą wizytą zagraniczną. Orban dodał, że część rozmów z polskim była na poziomie filozoficznym.
 
- Uważamy, że ważne jest umocnienie rodzin. Jesteśmy przekonani, że umacniając chrześcijańskie korzenie Europy, możemy umocnić całą Europę – powiedział Orban po spotkaniu z Morawieckim.

 

 

MK/źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niech szkoły zaopiekują się miejscami pamięci
Umiejętna praca wychowawcza nauczycieli przyniosłaby znakomite rezultaty w tej materii.
avatar
Przemysław
Jarasz

Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Koniec horroru i życia w strachu kobiet w śródmieściu Zabrza. Mężczyzna, który w okolicy podziemnego przejścia pod torami kolejowymi przy ul. Damrota (nieopodal stadionu Górnika Zabrze) napadał na kobiety, został wytropiony i zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd wysłał go za kraty na co najmniej trzy miesiące. Jednakże za usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet i doprowadzenia ich do tzw. innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. Zaledwie w 2015 roku opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok również za przestępstwa na tle seksualnym.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
Straszna, po prostu straszna jest ta niemiecka propaganda. Jest tak nieznośna, tak nachalna, że nawet gdyby się człowiek bronił przed tym rękami i nogami, to jednak trudno nie doszukiwać się analogii do propagandy z tamtych najbardziej mrocznych czasów. Kiedyś miałem w ręku numer wychodzącej przed wojną (i w czasie wojny) bardzo popularnej na Śląsku gazety „Der Oberschlesische Wanderer" (Górnośląski wędrowiec) poświęconej w dużym stopniu tematyce polsko-niemieckiego pogranicza (w latach dwudziestych i wcześnej pojawiały się tam nawet teksty w języku polskim). Wierzcie mi, ale ta dzisiejsza Polen-Hetze bardzo przypomina i w niczym nie ustępuje - przynajmniej pod względem nachalności - tamtej antypolskiej nagonce z lat poprzedzających wojnę, choć oczywiście jej charakter jest nieco inny.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.