loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Video] Victor Orban po spotkaniu z premierem Morawieckim: Razem możemy umocnić całą Europę
Opublikowano dnia 03.01.2018 17:52
Szef węgierskiego rządu spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawiali m.in. o chrześcijańskich wartościach Europy.

screen YouTube 

- Mieszkańcy Unii Europejskiej nie są zadowoleni z migracji, którą im się narzuca. Stanowisko Węgier jest takie: nasze granice nadal trzeba chronić, a migrację trzeba powstrzymać. Dziękujemy Polsce, że jej siły bezpieczeństwa przyjechały do nas, by pomagać w uszczelnianiu granic – mówił w środę Victor Orban, premier Węgier po spotkaniu w Budapeszcie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 


Według Orbana Unia Europejska nie powinna być "imperium". - Jesteśmy przekonani, że jeśli ktoś chce mocnej Europy, a Polska i Węgry chcą, to możemy to osiągnąć wtedy, gdy państwa członkowskie też będą mocne i silne. Tam gdzie państwa członkowskie są słabe, to i Europa jest słaba – podkreślał szef węgierskiego rządu.
 
Przyjazd premiera Morawieckiego na Węgry był jego pierwszą wizytą zagraniczną. Orban dodał, że część rozmów z polskim była na poziomie filozoficznym.
 
- Uważamy, że ważne jest umocnienie rodzin. Jesteśmy przekonani, że umacniając chrześcijańskie korzenie Europy, możemy umocnić całą Europę – powiedział Orban po spotkaniu z Morawieckim.

 

 

MK/źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Kolejna rewolucja w rosyjskiej strefie wpływów, tym razem aksamitna w Armenii
Wszystko wskazuje na to, że fala protestów w Armenii, które zaczęły się w ubiegły poniedziałek, po wczorajszych akcjach policji może się wymknąć spod kontroli. Dziś kolejny dzień demonstracji ulicznych, ale obserwuje się też dość istotne zmiany. Po raz pierwszy wśród protestujących pojawili się ludzie w wojskowych uniformach, jak informuje ormiańska stacja radiowa Azatujon, są to żołnierze, którzy ze swym dowódcą w randze pułkownika postanowili pokazać, że „wojsko jest z narodem”.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Sztukmistrz z Londynu znów nadaje
Były minister finansów Jan Vincent Rostowski mistrz kreatywnej księgowości znów wciska przysłowiową ciemnotę, że to rząd PO-PSL i on osobiście uszczelnili system podatkowy w tym VAT i podjęli walkę z nielegalnym hazardem i chwali się, że był „niezmiernie skuteczny do końca”. Jaki trzeba mieć tupet, ile pychy i zakłamania, żeby tak jak były wicepremier, minister finansów Jan Vincent Rostowski kłamliwie atakować, krytykować i pouczać polski rząd, gdy samemu powinno się odpowiadać nie tylko przed komisją śledczą, co już wkrótce nastąpi, ale i przed Trybunałem Stanu, za to co uczyniło się Polsce, Polakom, a zwłaszcza polskim finansom publicznym.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zdrajcy śmieją się nam w nos
Apeluję do prezydenta Andrzeja Dudy o szybkie zajęcie się tą bardzo ważną z punktu widzenia imponderabiliów narodowych oraz polityki historycznej sprawą
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.