loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Video] Victor Orban po spotkaniu z premierem Morawieckim: Razem możemy umocnić całą Europę
Opublikowano dnia 03.01.2018 17:52
Szef węgierskiego rządu spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawiali m.in. o chrześcijańskich wartościach Europy.

screen YouTube 

- Mieszkańcy Unii Europejskiej nie są zadowoleni z migracji, którą im się narzuca. Stanowisko Węgier jest takie: nasze granice nadal trzeba chronić, a migrację trzeba powstrzymać. Dziękujemy Polsce, że jej siły bezpieczeństwa przyjechały do nas, by pomagać w uszczelnianiu granic – mówił w środę Victor Orban, premier Węgier po spotkaniu w Budapeszcie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 


Według Orbana Unia Europejska nie powinna być "imperium". - Jesteśmy przekonani, że jeśli ktoś chce mocnej Europy, a Polska i Węgry chcą, to możemy to osiągnąć wtedy, gdy państwa członkowskie też będą mocne i silne. Tam gdzie państwa członkowskie są słabe, to i Europa jest słaba – podkreślał szef węgierskiego rządu.
 
Przyjazd premiera Morawieckiego na Węgry był jego pierwszą wizytą zagraniczną. Orban dodał, że część rozmów z polskim była na poziomie filozoficznym.
 
- Uważamy, że ważne jest umocnienie rodzin. Jesteśmy przekonani, że umacniając chrześcijańskie korzenie Europy, możemy umocnić całą Europę – powiedział Orban po spotkaniu z Morawieckim.

 

 

MK/źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.