loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Video] Victor Orban po spotkaniu z premierem Morawieckim: Razem możemy umocnić całą Europę
Opublikowano dnia 03.01.2018 17:52
Szef węgierskiego rządu spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawiali m.in. o chrześcijańskich wartościach Europy.

screen YouTube 

- Mieszkańcy Unii Europejskiej nie są zadowoleni z migracji, którą im się narzuca. Stanowisko Węgier jest takie: nasze granice nadal trzeba chronić, a migrację trzeba powstrzymać. Dziękujemy Polsce, że jej siły bezpieczeństwa przyjechały do nas, by pomagać w uszczelnianiu granic – mówił w środę Victor Orban, premier Węgier po spotkaniu w Budapeszcie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 


Według Orbana Unia Europejska nie powinna być "imperium". - Jesteśmy przekonani, że jeśli ktoś chce mocnej Europy, a Polska i Węgry chcą, to możemy to osiągnąć wtedy, gdy państwa członkowskie też będą mocne i silne. Tam gdzie państwa członkowskie są słabe, to i Europa jest słaba – podkreślał szef węgierskiego rządu.
 
Przyjazd premiera Morawieckiego na Węgry był jego pierwszą wizytą zagraniczną. Orban dodał, że część rozmów z polskim była na poziomie filozoficznym.
 
- Uważamy, że ważne jest umocnienie rodzin. Jesteśmy przekonani, że umacniając chrześcijańskie korzenie Europy, możemy umocnić całą Europę – powiedział Orban po spotkaniu z Morawieckim.

 

 

MK/źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Czy prócz zmiany retoryki w Helsinkach zmieniło się coś jeszcze?"
Jesteśmy już po spotkaniu Trump – Putin w Helsinkach i teraz, zapewne jeszcze przez kilka tygodni legion ekspertów i komentatorów analizował będzie każde wypowiedziane na konferencji prasowej słowo, każdy gest, ale również to, czego nie mówiono. Jednym słowem czeka nas jeszcze sporo narracyjnych fajerwerków, interpretacji, opinii i raportów na temat tego, co się w Helsinkach stało. Rozważania niniejsze mają, zatem charakter wstępny, bo póki nie ujawnią się nowe informacje, albo konsekwencje polityczne toczonych rozmów, skazani jesteśmy na snucie hipotez.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.