loading
Proszę czekać...
Adam Andruszkiewicz do apelujących o przyjęcie euro: Chcemy zachowania złotego, a Wasz czas się skończył
Opublikowano dnia 03.01.2018 18:09
- Politycy związani z salonem III RP wystosowali apel do premiera Morawieckiego, aby Polska zrezygnowała z polskiego złotego i przyjęła walutę euro. Apelując grożą, że "jeśli tego Polska nie zrobi, to będzie bliżej Rosji". To kluczowy dowód na zakompleksienie polityków III RP. - pisze poseł Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz

screen YouTube

- Oni nie wiedzą możliwości budowy silnej i niezależnej Polski. Uważają, że zawsze musimy być od kogoś zależni - myślą, że albo będziemy uzależnieni od UE i Niemiec albo od Rosji. Otóż panowie, oświadczam Wam: dziś nowe pokolenie Polaków ma już inne myślenie niż wasze kompleksy. Polska może być silnym, suwerennym państwem w sercu Europy. My uważamy, że nasza Ojczyzna, nie musi być pod butem ani unijnym, ani rosyjskim. I w związku z tym, chcemy zachowania naszej waluty, polskiego złotego. A wasz czas, drodzy salonowcy się już skończył. I nikt waszych apeli słuchać nie zamierza!


- pisze Adam Andruszkiewicz
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Polak Prymasem
Dzisiaj prymas Polski abp Wojciech Polak został laureatem „Tygodnika Powszechnego”, otrzymał medal św. Jerzego. Jak opublikowano na stronach tygodnika, otrzymał go „za walkę ze smokiem podziałów, które oddaliły od siebie Polaków. Za to, że jest siłą spokoju naszego Kościoła. Za to, że jednoczy wspólnotę swoim opanowaniem i pokorą – w naszych czasach cechami unikalnymi”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Nowy Sącz w hołdzie bohaterom niepodległości"
Na wykonanej z jasnego piaskowca tablicy znajduje się prawie 120 nazwisk sądeczan, którzy zapisali się w historii miasta w okresie, kiedy odzyskiwaliśmy w 1918 roku niepodległość.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po co wprowadza się sankcje przeciw Rosji?
Na dzisiejszym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej podjęto decyzję o wprowadzeniu nowego mechanizmu nakładania sankcji wobec państw, które naruszają międzynarodową konwencję o zakazie rozprzestrzeniania broni chemicznej. Propozycja była autorstwa Wielkiej Brytanii, wsparła ją Francja, ale również wyraźnie za wprowadzeniem nowych mechanizmów opowiedziały się państwa z naszego regionu – prócz Polski, również Słowacja, Słowenia, Węgry, Chorwacja, Czechy i Rumunia oraz Bułgaria. Jeżeli ta wspólnota poglądów jest pierwszym efektem bukareszteńskiego posiedzenia wspólnoty Trójmorza, to jest to dobry zwiastun na przyszłość. Przede wszystkim z tego powodu, że niezależnie od ożywionych kontaktów dyplomatycznych państw naszego regionu z Moskwą (w ubiegłych dwóch tygodniach byli tam z wizytą ministrowie spraw zagranicznych Słowacji i Węgier), jeśli idzie o kwestie bezpieczeństwa i sprawy zasadnicze, linia polityczna jest jedna.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.