loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Adam Andruszkiewicz do apelujących o przyjęcie euro: Chcemy zachowania złotego, a Wasz czas się skończył
Opublikowano dnia 03.01.2018 18:09
- Politycy związani z salonem III RP wystosowali apel do premiera Morawieckiego, aby Polska zrezygnowała z polskiego złotego i przyjęła walutę euro. Apelując grożą, że "jeśli tego Polska nie zrobi, to będzie bliżej Rosji". To kluczowy dowód na zakompleksienie polityków III RP. - pisze poseł Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz

screen YouTube

- Oni nie wiedzą możliwości budowy silnej i niezależnej Polski. Uważają, że zawsze musimy być od kogoś zależni - myślą, że albo będziemy uzależnieni od UE i Niemiec albo od Rosji. Otóż panowie, oświadczam Wam: dziś nowe pokolenie Polaków ma już inne myślenie niż wasze kompleksy. Polska może być silnym, suwerennym państwem w sercu Europy. My uważamy, że nasza Ojczyzna, nie musi być pod butem ani unijnym, ani rosyjskim. I w związku z tym, chcemy zachowania naszej waluty, polskiego złotego. A wasz czas, drodzy salonowcy się już skończył. I nikt waszych apeli słuchać nie zamierza!


- pisze Adam Andruszkiewicz
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niech szkoły zaopiekują się miejscami pamięci
Umiejętna praca wychowawcza nauczycieli przyniosłaby znakomite rezultaty w tej materii.
avatar
Przemysław
Jarasz

Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Koniec horroru i życia w strachu kobiet w śródmieściu Zabrza. Mężczyzna, który w okolicy podziemnego przejścia pod torami kolejowymi przy ul. Damrota (nieopodal stadionu Górnika Zabrze) napadał na kobiety, został wytropiony i zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd wysłał go za kraty na co najmniej trzy miesiące. Jednakże za usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet i doprowadzenia ich do tzw. innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. Zaledwie w 2015 roku opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok również za przestępstwa na tle seksualnym.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
Straszna, po prostu straszna jest ta niemiecka propaganda. Jest tak nieznośna, tak nachalna, że nawet gdyby się człowiek bronił przed tym rękami i nogami, to jednak trudno nie doszukiwać się analogii do propagandy z tamtych najbardziej mrocznych czasów. Kiedyś miałem w ręku numer wychodzącej przed wojną (i w czasie wojny) bardzo popularnej na Śląsku gazety „Der Oberschlesische Wanderer" (Górnośląski wędrowiec) poświęconej w dużym stopniu tematyce polsko-niemieckiego pogranicza (w latach dwudziestych i wcześnej pojawiały się tam nawet teksty w języku polskim). Wierzcie mi, ale ta dzisiejsza Polen-Hetze bardzo przypomina i w niczym nie ustępuje - przynajmniej pod względem nachalności - tamtej antypolskiej nagonce z lat poprzedzających wojnę, choć oczywiście jej charakter jest nieco inny.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.