loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Czy wraz z kadencją KRS kończą się wolne sądy? Barbara Piwnik: W moim głębokim przekonaniu, nie
Opublikowano dnia 16.01.2018 00:15
- W moim głębokim przekonaniu nie, ale wiem, że to jest w jakimś sensie, moje zdanie odrębne - mówi sędzia Barbara Piwnik w odpowiedzi na pytanie red. Mazurka o to czy wraz z końcem kadencji Krajowej Rady Sądownictwa, kończą się w Polsce "wolne sądy"

screen YouTube

- Radziłabym wszystkim, którzy na ten temat chcą dyskutować, żeby najpierw wczytali się w rozwiązania ustawowe. A dlatego o tym mówię, że wkrótce sędziowie będą podejmować decyzję o swojej zgodzie na kandydowanie do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.


- mówiła Barbara Piwnik

- Znam te apele, ale też pozwalam sobie zauważyć, że być sędzią to oznacza być człowiekiem, który zawsze, niezależnie od tego jakie by sie burze wokół niego toczyły, mui podejmować decyzje zgodnie z prawem, we własnym sumieniu, samodzielnie (...) Obawiam się czy takie apele nie bedą przez obywateli postrzegane także w ten sposób, że do sędziego można apelować żeby podjał taką a nie inną decyzję.


- odniosła się sędzia Piwnik do kwestii apeli o obstrukcję sedziów wobec nowych instytucji

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
dr Piotr
Łysakowski

Dr Piotr Łysakowski: Dezinformacja. Wierni uczniowie tajnych służb PRL
Dezinformacja była jedną z metod działania tajnych służb w PRL (i cały "obozie" państw demokracji ludowej - niestety jeszcze dzisiaj widać , że wspomniane służby mają wiernych uczniów
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co niepełnosprawni sądzą o wczorajszym proteście pod Sejmem?
Przebywające od wielu dni w Sejmie osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mają znakomitą okazję, aby jednoznacznie przekonać opinię publiczną, że ich protest ma całkowicie i wyłącznie apolityczny charakter.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydenci zaproszeni pod pomnik gen. Kuklińskiego
Taka wielka, patriotyczna uroczystość ponad wszelkimi politycznymi podziałami należy się „pierwszemu polskiemu oficerowi w NATO”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.