loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Czy wraz z kadencją KRS kończą się wolne sądy? Barbara Piwnik: W moim głębokim przekonaniu, nie
Opublikowano dnia 16.01.2018 00:15
- W moim głębokim przekonaniu nie, ale wiem, że to jest w jakimś sensie, moje zdanie odrębne - mówi sędzia Barbara Piwnik w odpowiedzi na pytanie red. Mazurka o to czy wraz z końcem kadencji Krajowej Rady Sądownictwa, kończą się w Polsce "wolne sądy"

screen YouTube

- Radziłabym wszystkim, którzy na ten temat chcą dyskutować, żeby najpierw wczytali się w rozwiązania ustawowe. A dlatego o tym mówię, że wkrótce sędziowie będą podejmować decyzję o swojej zgodzie na kandydowanie do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.


- mówiła Barbara Piwnik

- Znam te apele, ale też pozwalam sobie zauważyć, że być sędzią to oznacza być człowiekiem, który zawsze, niezależnie od tego jakie by sie burze wokół niego toczyły, mui podejmować decyzje zgodnie z prawem, we własnym sumieniu, samodzielnie (...) Obawiam się czy takie apele nie bedą przez obywateli postrzegane także w ten sposób, że do sędziego można apelować żeby podjał taką a nie inną decyzję.


- odniosła się sędzia Piwnik do kwestii apeli o obstrukcję sedziów wobec nowych instytucji

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Człowiek Putina objęty zakazem wjazdu do UE w związku z aneksją Krymu przyjęty w Berlinie
Rząd niemiecki nie miał żadnych skrupułów przyjąć w Berlinie (niemalże w tajemnicy) szefa sztabu generalnego Rosji, Walerija Gierasimowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Minister Ardanowski zapowiedział od początku września wypłaty tzw. pomocy suszowej
Wczoraj minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski w wywiadzie dla TVP Info poinformował, że jego resort będzie gotowy do rozpoczęcia wypłat środków tzw. pomocy suszowej dla poszkodowanych rolników już od początku września.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.