loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Czy wraz z kadencją KRS kończą się wolne sądy? Barbara Piwnik: W moim głębokim przekonaniu, nie
Opublikowano dnia 16.01.2018 00:15
- W moim głębokim przekonaniu nie, ale wiem, że to jest w jakimś sensie, moje zdanie odrębne - mówi sędzia Barbara Piwnik w odpowiedzi na pytanie red. Mazurka o to czy wraz z końcem kadencji Krajowej Rady Sądownictwa, kończą się w Polsce "wolne sądy"

screen YouTube

- Radziłabym wszystkim, którzy na ten temat chcą dyskutować, żeby najpierw wczytali się w rozwiązania ustawowe. A dlatego o tym mówię, że wkrótce sędziowie będą podejmować decyzję o swojej zgodzie na kandydowanie do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.


- mówiła Barbara Piwnik

- Znam te apele, ale też pozwalam sobie zauważyć, że być sędzią to oznacza być człowiekiem, który zawsze, niezależnie od tego jakie by sie burze wokół niego toczyły, mui podejmować decyzje zgodnie z prawem, we własnym sumieniu, samodzielnie (...) Obawiam się czy takie apele nie bedą przez obywateli postrzegane także w ten sposób, że do sędziego można apelować żeby podjał taką a nie inną decyzję.


- odniosła się sędzia Piwnik do kwestii apeli o obstrukcję sedziów wobec nowych instytucji

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.