loading
Proszę czekać...
Pedofile i gwałciciele z całej Polski nie są już anonimowi. Od 1 stycznia ich nazwiska są jawne
Opublikowano dnia 17.01.2018 08:00
Dane zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym. Teraz każdy użytkownik internetu szybko i bezpłatnie może sprawdzić, czy w jego sąsiedztwie nie mieszka zdeprawowany zboczeniec. Rejestr przestępców seksualnych jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać tylko przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

tysol
Marcin Koziestański: Twarz pedofila

Zniszczona psychika
Amerykańskie rozwiązanie było analizowane przez badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Wyniki obserwacji rejestru pedofilów w USA doprowadziły do publikacji w 2016 roku artykułu na łamach „Psychiatrii Polskiej”. Polscy uczeni zauważyli w nim, że po wprowadzeniu rejestru w Stanach Zjednoczonych liczba przestępstw seksualnych spadła jedynie o 2 proc.

– Internetowy rejestr pedofilów jest w Polsce jednak niezbędnie potrzebny – nie ma żadnych wątpliwości Filip Kościuszko, specjalista z zakresu psychiatrii i terapii środowiskowej w Centrum Zdrowia Psychicznego w Zamościu, który w pracy zawodowej na co dzień boryka się z problemem pedofilii. 

W rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” psychiatra przekonuje, że wprowadzenie bazy przestępców seksualnych przyniosło ze sobą ważne zmiany. – Jest to nie tylko informacja dla rodziców, ale dzięki rejestrowi pedofile mają świadomość tego, że ich działania mogą być w przyszłości zdemaskowane – podkreśla.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że tylko w 2016 roku w Polsce ofiarami seksualnego wykorzystania padło 1241 dzieci...Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.