loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Pedofile i gwałciciele z całej Polski nie są już anonimowi. Od 1 stycznia ich nazwiska są jawne
Opublikowano dnia 17.01.2018 08:00
Dane zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym. Teraz każdy użytkownik internetu szybko i bezpłatnie może sprawdzić, czy w jego sąsiedztwie nie mieszka zdeprawowany zboczeniec. Rejestr przestępców seksualnych jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać tylko przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

tysol
Marcin Koziestański: Twarz pedofila

Zniszczona psychika
Amerykańskie rozwiązanie było analizowane przez badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Wyniki obserwacji rejestru pedofilów w USA doprowadziły do publikacji w 2016 roku artykułu na łamach „Psychiatrii Polskiej”. Polscy uczeni zauważyli w nim, że po wprowadzeniu rejestru w Stanach Zjednoczonych liczba przestępstw seksualnych spadła jedynie o 2 proc.

– Internetowy rejestr pedofilów jest w Polsce jednak niezbędnie potrzebny – nie ma żadnych wątpliwości Filip Kościuszko, specjalista z zakresu psychiatrii i terapii środowiskowej w Centrum Zdrowia Psychicznego w Zamościu, który w pracy zawodowej na co dzień boryka się z problemem pedofilii. 

W rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” psychiatra przekonuje, że wprowadzenie bazy przestępców seksualnych przyniosło ze sobą ważne zmiany. – Jest to nie tylko informacja dla rodziców, ale dzięki rejestrowi pedofile mają świadomość tego, że ich działania mogą być w przyszłości zdemaskowane – podkreśla.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że tylko w 2016 roku w Polsce ofiarami seksualnego wykorzystania padło 1241 dzieci...Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Szerokie rozumienie sodomii
Jestem przekonany, że szef resortu obrony miał na myśli biblijne, a nie podręcznikowe rozumienie pojęcia sodomii.
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.