loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Pedofile i gwałciciele z całej Polski nie są już anonimowi. Od 1 stycznia ich nazwiska są jawne
Opublikowano dnia 17.01.2018 08:00
Dane zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym. Teraz każdy użytkownik internetu szybko i bezpłatnie może sprawdzić, czy w jego sąsiedztwie nie mieszka zdeprawowany zboczeniec. Rejestr przestępców seksualnych jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać tylko przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

tysol
Marcin Koziestański: Twarz pedofila

Zniszczona psychika
Amerykańskie rozwiązanie było analizowane przez badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Wyniki obserwacji rejestru pedofilów w USA doprowadziły do publikacji w 2016 roku artykułu na łamach „Psychiatrii Polskiej”. Polscy uczeni zauważyli w nim, że po wprowadzeniu rejestru w Stanach Zjednoczonych liczba przestępstw seksualnych spadła jedynie o 2 proc.

– Internetowy rejestr pedofilów jest w Polsce jednak niezbędnie potrzebny – nie ma żadnych wątpliwości Filip Kościuszko, specjalista z zakresu psychiatrii i terapii środowiskowej w Centrum Zdrowia Psychicznego w Zamościu, który w pracy zawodowej na co dzień boryka się z problemem pedofilii. 

W rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” psychiatra przekonuje, że wprowadzenie bazy przestępców seksualnych przyniosło ze sobą ważne zmiany. – Jest to nie tylko informacja dla rodziców, ale dzięki rejestrowi pedofile mają świadomość tego, że ich działania mogą być w przyszłości zdemaskowane – podkreśla.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że tylko w 2016 roku w Polsce ofiarami seksualnego wykorzystania padło 1241 dzieci...Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.