loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Pedofile i gwałciciele z całej Polski nie są już anonimowi. Od 1 stycznia ich nazwiska są jawne
Opublikowano dnia 17.01.2018 08:00
Dane zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym. Teraz każdy użytkownik internetu szybko i bezpłatnie może sprawdzić, czy w jego sąsiedztwie nie mieszka zdeprawowany zboczeniec. Rejestr przestępców seksualnych jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać tylko przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

tysol
Marcin Koziestański: Twarz pedofila

Zniszczona psychika
Amerykańskie rozwiązanie było analizowane przez badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Wyniki obserwacji rejestru pedofilów w USA doprowadziły do publikacji w 2016 roku artykułu na łamach „Psychiatrii Polskiej”. Polscy uczeni zauważyli w nim, że po wprowadzeniu rejestru w Stanach Zjednoczonych liczba przestępstw seksualnych spadła jedynie o 2 proc.

– Internetowy rejestr pedofilów jest w Polsce jednak niezbędnie potrzebny – nie ma żadnych wątpliwości Filip Kościuszko, specjalista z zakresu psychiatrii i terapii środowiskowej w Centrum Zdrowia Psychicznego w Zamościu, który w pracy zawodowej na co dzień boryka się z problemem pedofilii. 

W rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” psychiatra przekonuje, że wprowadzenie bazy przestępców seksualnych przyniosło ze sobą ważne zmiany. – Jest to nie tylko informacja dla rodziców, ale dzięki rejestrowi pedofile mają świadomość tego, że ich działania mogą być w przyszłości zdemaskowane – podkreśla.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że tylko w 2016 roku w Polsce ofiarami seksualnego wykorzystania padło 1241 dzieci...Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: UE dopiero będzie mieć kłopoty, czyli o jednego Donalda za dużo
Tam gdzie jest Donald Tusk tam zawsze są problemy i szkody. Powinniśmy jednak być wdzięczni Donaldowi Tuskowi i Fransowi Timmermansowi, bo to właśnie dzięki nim pozbywamy się ostatecznie złudzeń, co do samej Unii i wątpliwości, że tacy ludzie mogą zrobić cokolwiek dobrego i sensownego dla Polski.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej, tym większe nagrody otrzymali od HGW
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna ogłosiła komunikat o ogromnych nagrodach, jakie wypłaciła urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w latach 2007-2013 pracownikom Biura Gospodarki Nieruchomościami (od roku 2014 zamiast premii władze miasta uruchomiły dla tych pracowników dodatek motywacyjny do wynagrodzenia).
avatar
Jerzy
Bukowski

Skandaliczny mural z Baumanem
Jest to poważne nadużyciem moralne, historyczne i polityczne popełnione przez dyrekcję Polin.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.