loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Wciąż głośno o filmie z naszą Rołzą von Thun und Soweiter, ale to nie jedyna taka produkcja
Opublikowano dnia 16.01.2018 14:20
Wciąż głośno o antypolskim filmie z naszą Rołzą von Thun und Soweiter w roli głównej, ale nie jest to jedyna tego rodzaju produkcja w niemieckich państwowych mediach z ostatnich dni. I zapewniam, że bywają jeszcze bardziej wredne.

screen YT
Na przykład to, na co szarpnęła się parę dni temu państwowa rozgłośnia Deutschlandfunk. Jeśli na takie coś nie powinny reagować nasze władze, czy choćby tylko media, to pytam: na co powinni reagować? Przecież to już jest poziom Reichssender Berlin z 1939.

W zapowiedzi do tej audycji można było przeczytać:
 

"Magda, od 20 lat spikerka w polskich mediach, przestała już rozumieć ten świat. Od czasu gdy w Polsce weszła w życie kontrowersyjna ustawa o mediach, wszystkie osoby na kierowniczych stanowiskach w polskich mediach państwowych zostały zastąpione ludźmi zaufanymi dla ekipy rządzącej. Przekaz informacji jest cenzurowany, wiele informacji całkowicie wypada lub są zmieniane."

Magda czuje się bardzo nieswojo, gdy ze strachu przed konsekwencjami czyta te upiększone wiadomości, stając się tym samym narzędziem w rękach autokratycznego rządu. Autorzy spotykają się z Magdą od pół roku i obserwują ten pełzający upadek demokracji w Polsce, ale i narastający protest społeczeństwa."


Audycja ta wyemitowana została po raz pierwszy w godzinach wieczornych 9 stycznia tego roku i jest do odsłuchania na stronie tej rozgłośni.

Powiem krótko, coś tak żenującego, tak bezczelnie kłamliwego dawno już nie słuchałem. Słucha się tego jak jakiś reportaż z najbardziej zamordystycznego, totalitarnego kraju, gdzie rozmowy toczą się wyłącznie szeptem i przy zamkniętych szczelnie drzwiach. Coś obrzydliwego! Niewiarygodnie wręcz zmanipulowanego! Szkoda czasu i zdrowia na omawianie tej skandalicznej chały, zwłaszcza, że występuje jedynie w audio-zapisie, a poza tą zacytowaną zapowiedzią żadnego innego omówienia tekstowego znaleźć nie można. Zaś wysłuchanie jej w całości to doprawdy wielkie wyzwanie. Warto jednak zwrócić uwagę na tę produkcję, jako dowód na to, jak nisko upadło dziennikarstwo u naszych zachodnich sąsiadów.

Audycja - żeby było zabawniej - nosi nadtytuł: "Fakty alternatywne w Polsce" i rzeczywiście, cała jest jednym wielkim żenującym alternatywnym faktem, jest rzeczywistością alternatywną. Przepraszam za emocje.

PS. W międzyczasie pojawił się skrypt z tej audycji, ale nie oddaje to tej całej "dramaturgi". :)Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.