loading
Proszę czekać...
Niemiecka telewizja ZDF przed polskim sądem za serial "Nasze matki, nasi ojcowie"
Opublikowano dnia 17.01.2018 11:42
Przed krakowskim sądem odbyła się dziś kolejna rozprawa przeciwko niemieckiej telewizji publicznej ZDF za emisję serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
Wniosek do sądu w Krakowie o "naruszenie prawa do tożsamości, godności i dumy narodowej oraz prawa do wolności od mowy nienawiści" złożył były żołnierz AK, kpt. Zbigniew Radłowski. Reduta Dobrego Imienia monitoruje i wspiera proces.

„Nasze matki, nasi ojcowie” to niemiecki serial wyprodukowany przez ZDF, który został wyemitowany w kilkudziesięciu telewizjach na całym świecie. 

Na dzisiejszej rozprawie zeznawał biegły z dziedziny filmoznastwa, który stwierdził, że produkcja ma „przeciętnie wysoki stopień fikcjonalizacji”.

Jeśli ZDF przegra proces będzie musiał umieścić przeprosiny za swoją produkcję we wszystkich stacjach, w których serial był emitowany.

 
mk/źródło: TV Republika
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.