loading
Proszę czekać...
Niemiecka telewizja ZDF przed polskim sądem za serial "Nasze matki, nasi ojcowie"
Opublikowano dnia 17.01.2018 11:42
Przed krakowskim sądem odbyła się dziś kolejna rozprawa przeciwko niemieckiej telewizji publicznej ZDF za emisję serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
Wniosek do sądu w Krakowie o "naruszenie prawa do tożsamości, godności i dumy narodowej oraz prawa do wolności od mowy nienawiści" złożył były żołnierz AK, kpt. Zbigniew Radłowski. Reduta Dobrego Imienia monitoruje i wspiera proces.

„Nasze matki, nasi ojcowie” to niemiecki serial wyprodukowany przez ZDF, który został wyemitowany w kilkudziesięciu telewizjach na całym świecie. 

Na dzisiejszej rozprawie zeznawał biegły z dziedziny filmoznastwa, który stwierdził, że produkcja ma „przeciętnie wysoki stopień fikcjonalizacji”.

Jeśli ZDF przegra proces będzie musiał umieścić przeprosiny za swoją produkcję we wszystkich stacjach, w których serial był emitowany.

 
mk/źródło: TV Republika
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Trzy wizyty jednej pani, czyli praca leczy
Był pogodny wieczór. Tata Łukaszka długo jeździł po osiedlu i nie mógł znaleźć wolnego miejsca do parkowania. Wreszcie wypatrzył jedno wolno koło osiedlowego domu. Tam też podjechał i zatrzymał auto, prostopadle do chodnika.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Papua na Eurowizji
Z zapartym tchem czekałem na wynik obiektywnego głosowania, naprawdę z zapartym. Przyznaję, że nic tak mnie nie wzrusza od lat, nic mnie tak nie zapiera, jak uczciwe, obiektywne, głosowanie na gwiazdorków i gwiazdeczki jednego kwadransa. Wczoraj byli, dziś już nikt ich nie pamięta. Przebierają się, zmienią płeć, zapuszczają brody do pasa, wydziwiają jak tylko się da, a przy okazji coś tam śpiewają. I tak w kółko. Eurowizja.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.