loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Niemiecka telewizja ZDF przed polskim sądem za serial "Nasze matki, nasi ojcowie"
Opublikowano dnia 17.01.2018 11:42
Przed krakowskim sądem odbyła się dziś kolejna rozprawa przeciwko niemieckiej telewizji publicznej ZDF za emisję serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
Wniosek do sądu w Krakowie o "naruszenie prawa do tożsamości, godności i dumy narodowej oraz prawa do wolności od mowy nienawiści" złożył były żołnierz AK, kpt. Zbigniew Radłowski. Reduta Dobrego Imienia monitoruje i wspiera proces.

„Nasze matki, nasi ojcowie” to niemiecki serial wyprodukowany przez ZDF, który został wyemitowany w kilkudziesięciu telewizjach na całym świecie. 

Na dzisiejszej rozprawie zeznawał biegły z dziedziny filmoznastwa, który stwierdził, że produkcja ma „przeciętnie wysoki stopień fikcjonalizacji”.

Jeśli ZDF przegra proces będzie musiał umieścić przeprosiny za swoją produkcję we wszystkich stacjach, w których serial był emitowany.

 
mk/źródło: TV Republika
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.