loading
Proszę czekać...
Niemiecka telewizja ZDF przed polskim sądem za serial "Nasze matki, nasi ojcowie"
Opublikowano dnia 17.01.2018 11:42
Przed krakowskim sądem odbyła się dziś kolejna rozprawa przeciwko niemieckiej telewizji publicznej ZDF za emisję serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
Wniosek do sądu w Krakowie o "naruszenie prawa do tożsamości, godności i dumy narodowej oraz prawa do wolności od mowy nienawiści" złożył były żołnierz AK, kpt. Zbigniew Radłowski. Reduta Dobrego Imienia monitoruje i wspiera proces.

„Nasze matki, nasi ojcowie” to niemiecki serial wyprodukowany przez ZDF, który został wyemitowany w kilkudziesięciu telewizjach na całym świecie. 

Na dzisiejszej rozprawie zeznawał biegły z dziedziny filmoznastwa, który stwierdził, że produkcja ma „przeciętnie wysoki stopień fikcjonalizacji”.

Jeśli ZDF przegra proces będzie musiał umieścić przeprosiny za swoją produkcję we wszystkich stacjach, w których serial był emitowany.

 
mk/źródło: TV Republika
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.