loading
Proszę czekać...
Andrzej Duda: "Czy jesteśmy w stanie wejść w konkurencję z rozwiniętym technologicznie zachodem? Tak!"
Opublikowano dnia 17.01.2018 13:00
"Jeżeli przejdziemy na elektromobilność, będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze" - podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim podczas otwarcia konferencji pt. „Technologie przyszłości. Elektromobilność”. To drugie spotkanie ekspertów w ramach cyklu poświęconego kluczowym technologiom jutra. 

fot. Krzysztof Sitkowski/ KPRP - prezydent.pl
Zdaniem Andrzeja Dudy na polu elektromobliności jesteśmy w stanie skutecznie konkurować z Zachodem. W jego opinii warto w nią zainwestować, gdyż można ją oprzeć na rodzimych zasobach energetycznych. Obecnie ponad 90 proc. ropy naftowej, z której wytwarzamy w Polsce paliwa jest importowana. Natomiast energię elektryczną jesteśmy w stanie wyprodukować na miejscu i być w tym zakresie samowystarczalni.
 

Samochody elektryczne oznaczają brak emisji. To jest w moim przekonaniu zdecydowana większość tego co rzeczywiście powoduje zjawisko smogu. Jeżeli przejdziemy na elektromobilność (...) będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze. Druga to rozpędzenie mechanizmu badań i rozwoju (...) Od lat poszukiwane są alternatywne źródła zasilania pojazdów mechanicznych. Dzisiaj pierwszeństwo w tym zakresie zdecydowanie przejmuje energia elektryczna. Uważam, że powinniśmy w tym kierunku podążać 


- powiedział Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że polskie firmy już od lat produkują elektryczne pojazdy. Wymienił m.in. Melexa, firmę Ursus, czy Solaris. W jego opinii Polska jest gotowa by wejść w konkurencję z rozwiniętymi państwami zachodnimi w kwestii elektromobilności.

źródło: prezydent.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.