loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda: "Czy jesteśmy w stanie wejść w konkurencję z rozwiniętym technologicznie zachodem? Tak!"
Opublikowano dnia 17.01.2018 13:00
"Jeżeli przejdziemy na elektromobilność, będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze" - podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim podczas otwarcia konferencji pt. „Technologie przyszłości. Elektromobilność”. To drugie spotkanie ekspertów w ramach cyklu poświęconego kluczowym technologiom jutra. 

fot. Krzysztof Sitkowski/ KPRP - prezydent.pl
Zdaniem Andrzeja Dudy na polu elektromobliności jesteśmy w stanie skutecznie konkurować z Zachodem. W jego opinii warto w nią zainwestować, gdyż można ją oprzeć na rodzimych zasobach energetycznych. Obecnie ponad 90 proc. ropy naftowej, z której wytwarzamy w Polsce paliwa jest importowana. Natomiast energię elektryczną jesteśmy w stanie wyprodukować na miejscu i być w tym zakresie samowystarczalni.
 

Samochody elektryczne oznaczają brak emisji. To jest w moim przekonaniu zdecydowana większość tego co rzeczywiście powoduje zjawisko smogu. Jeżeli przejdziemy na elektromobilność (...) będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze. Druga to rozpędzenie mechanizmu badań i rozwoju (...) Od lat poszukiwane są alternatywne źródła zasilania pojazdów mechanicznych. Dzisiaj pierwszeństwo w tym zakresie zdecydowanie przejmuje energia elektryczna. Uważam, że powinniśmy w tym kierunku podążać 


- powiedział Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że polskie firmy już od lat produkują elektryczne pojazdy. Wymienił m.in. Melexa, firmę Ursus, czy Solaris. W jego opinii Polska jest gotowa by wejść w konkurencję z rozwiniętymi państwami zachodnimi w kwestii elektromobilności.

źródło: prezydent.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.