loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Były działacz SLD skazany za zlecenie porwania gangstera
Opublikowano dnia 18.01.2018 08:29
Warszawski sąd uznał, że były działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zlecił porwanie gangstera ps. „Maciora”. Mariusz C. został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata

Tygodnik Solidarność
„Maciora” został uprowadzony wiosną 2001 r. Mężczyzna przez kilka godzin był torturowany, bito go i grożono mu śmiercią. W końcu gangster zgodził się oddać oprawcom 10 tys. zł., złotą bransoletę i volkswagena passata wartego 50 tys. zł.

Sąd orzekł właśnie, że to Mariusz C. jest winny podżegania do uprowadzenia "Maciory". Były, bardzo aktywny działacz SLD usłyszał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata. 


mk/źródło: tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Sąsiedzi depolonizują historię ...
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.