loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jerzy Bukowski: Przetarg na obsługę smoka
Opublikowano dnia 18.01.2018 21:44
Podobizna łasego na dziewice potwora stoi na głazie u podnóża Wawelu, u wejścia do jaskini zwanej Smoczą Jamą.

screen YouTube
            Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu Urzędu Miasta Krakowa ogłosił przetarg na pełnienie stałego dozoru technicznego oraz dokonywanie niezbędnych napraw w celu zapewnienia poprawnego działania Smoka Wawelskiego, w tym zapewnienia, aby regularnie zionął ogniem - poinformował „Dziennik Polski”.
            Do obowiązków zwycięzcy będzie należał 24-godzinny dozór nad rzeźbą z brązu autorstwa niedawno zmarłego Bronisława Chromego, zgłaszanie i usuwanie awarii, dokonywanie niezbędnych napraw oraz konserwacji w celu zapewnienia poprawnego działania instalacji elektro-gazowej.
            Termin wykonania zamówienia ma obowiązywać od dnia zawarcia umowy do 31 grudnia 2020 roku.
            Podobizna łasego na dziewice potwora stoi na głazie u podnóża Wawelu, u wejścia do jaskini zwanej Smoczą Jamą, w której nb. w średniowieczu mieściła się karczma dość podłej konduity, a na zapleczu zamtuz, czyli wedle dzisiejszego słownictwa agencja towarzyska.
            „Według pierwotnej koncepcji smok miał być częściowo zanurzony w wodach Wisły. Stwierdzono jednak, że niesione przez nurt rzeki śmieci będą się osadzać na rzeźbie. Wewnątrz rzeźby została zamontowana instalacja gazowa pozorująca zianie ogniem. Ogień bucha co kilka minut” - czytamy w gazecie.
            Jeszcze kilka lat temu Smok Wawelski zionął po wysłaniu SMS-a na specjalny numer, co sprawiało wielką radość dzieciom, ale powodowało, że musiał to robić niemal nieustannie. Teraz miewa chwile wytchnienia. 
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: UE dopiero będzie mieć kłopoty, czyli o jednego Donalda za dużo
Tam gdzie jest Donald Tusk tam zawsze są problemy i szkody. Powinniśmy jednak być wdzięczni Donaldowi Tuskowi i Fransowi Timmermansowi, bo to właśnie dzięki nim pozbywamy się ostatecznie złudzeń, co do samej Unii i wątpliwości, że tacy ludzie mogą zrobić cokolwiek dobrego i sensownego dla Polski.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej, tym większe nagrody otrzymali od HGW
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna ogłosiła komunikat o ogromnych nagrodach, jakie wypłaciła urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w latach 2007-2013 pracownikom Biura Gospodarki Nieruchomościami (od roku 2014 zamiast premii władze miasta uruchomiły dla tych pracowników dodatek motywacyjny do wynagrodzenia).
avatar
Jerzy
Bukowski

Skandaliczny mural z Baumanem
Jest to poważne nadużyciem moralne, historyczne i polityczne popełnione przez dyrekcję Polin.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.