loading
Proszę czekać...
[SONDAŻ]: Polacy popierają rząd premiera Mateusza Morawieckiego
Opublikowano dnia 19.01.2018 17:30
42 procent respondentów popiera rżąd Mateusza Morawieckiego, 14 procent jest mu przeciwnych, a 33 procent wykazuje postawę obojętną.- takie wynika z opublikowanego przez CBOS sondażu przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu.

Youtube.com
11 procent ankietowanych nie ma opinii na temat gabinetu premiera Morawieckiego. Jednocześnie  61 procent badanych jest zadowolona z ze mian w rządzie. Za raczej dobre uznało je 52 procent ankietowanych, a według 9 procent zmiany były zdecydowanie dobre. 2 proc. badanych nie była zadowolona ze zmian, a 7 proc. raczej źele oceniło rekonstrukcję.

Według  40 procent badanych gabinet  Morawieckiego będzie lepszy w porównaniu do poprzedniego rządu Beaty Szydło. 42 procent uważa, że będzie taki sam, ani lepszy, ani gorszy. 4 procent respondentów spodziewa się, że będzie gorszy, a 14 procent nie ma zdania.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 9–17 stycznia 2018 roku na liczącej 951 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Źródło: tvn24.pl, CBOS

BB
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.