loading
Proszę czekać...
Ks. Prof. Dariusz Kowalczyk: "W Polsce nie można nie wierzyć" - Ilustracja neurozy totalnej opozycji
Opublikowano dnia 21.01.2018 00:06
Ktoś podesłał mi link do tekstu na wyborcza.pl. Autor: Rafał Sulikowski. Tytuł: „Teokratyzacja Polski. Fakt czy fake?”. Można m.in. przeczytać: «W Polsce dziś nie można nie wierzyć – niech ktoś spróbuje powiedzieć: „Nie wierzę w Boga” albo „Nie ma Boga” na wiecu kibiców, na Marszu Niepodległości albo zlocie prawicy na Jasnej Górze. Zbiorowy lincz murowany, a potem prokuratura umywa ręce, bo „zakłócenie porządku publicznego”» - pisze ks. prof. Dariusz Kowalczyk wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie

screen YouTube

- Jak dla mnie, to kolejna ilustracja neurozy, obsesji i zjaw totalnej opozycji.


- pisze ks. prof. Dariusz Kowalczyk

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.