loading
Proszę czekać...
Ks. Prof. Dariusz Kowalczyk: "W Polsce nie można nie wierzyć" - Ilustracja neurozy totalnej opozycji
Opublikowano dnia 21.01.2018 00:06
Ktoś podesłał mi link do tekstu na wyborcza.pl. Autor: Rafał Sulikowski. Tytuł: „Teokratyzacja Polski. Fakt czy fake?”. Można m.in. przeczytać: «W Polsce dziś nie można nie wierzyć – niech ktoś spróbuje powiedzieć: „Nie wierzę w Boga” albo „Nie ma Boga” na wiecu kibiców, na Marszu Niepodległości albo zlocie prawicy na Jasnej Górze. Zbiorowy lincz murowany, a potem prokuratura umywa ręce, bo „zakłócenie porządku publicznego”» - pisze ks. prof. Dariusz Kowalczyk wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie

screen YouTube

- Jak dla mnie, to kolejna ilustracja neurozy, obsesji i zjaw totalnej opozycji.


- pisze ks. prof. Dariusz Kowalczyk

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Trzy wizyty jednej pani, czyli praca leczy
Był pogodny wieczór. Tata Łukaszka długo jeździł po osiedlu i nie mógł znaleźć wolnego miejsca do parkowania. Wreszcie wypatrzył jedno wolno koło osiedlowego domu. Tam też podjechał i zatrzymał auto, prostopadle do chodnika.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Papua na Eurowizji
Z zapartym tchem czekałem na wynik obiektywnego głosowania, naprawdę z zapartym. Przyznaję, że nic tak mnie nie wzrusza od lat, nic mnie tak nie zapiera, jak uczciwe, obiektywne, głosowanie na gwiazdorków i gwiazdeczki jednego kwadransa. Wczoraj byli, dziś już nikt ich nie pamięta. Przebierają się, zmienią płeć, zapuszczają brody do pasa, wydziwiają jak tylko się da, a przy okazji coś tam śpiewają. I tak w kółko. Eurowizja.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.