loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Tylko u nas] Bawer Aondo-Akaa o publikacji TVN: Socjalizm narodowy ma się nijak do polskiego patriotyzmu
Opublikowano dnia 21.01.2018 14:35
- Jeżeli to jest prawda a nie żaden „fake news” to myślę, że jest to przypadek haniebny i kuriozalny, głupi i wręcz niebezpieczny. Nasz polski patriotyzm jest ufundowany na dwóch filarach, tradycji piłsudczykowskiej i myśli narodowej Romana Dmowskiego i Wincentego Lutosławskiego, który mówił, że „Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeżeli żyją dla wspólnego ideału Polski. Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przyjmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach, jeśli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków”. Obaj bardzo mocno akcentowali rolę katolicyzmu w polskim patriotyzmie - mówi w komentarzu dla Tysol.pl dr Bawer Aondo-Akaa czarnoskóry polski patriota, prolajfer i teolog, komentując materiał TVN przedstawiający neonazistowską "imprezę" na Śląsku

screen YouTube

- Jak wiadomo socjalizm narodowy ma się nijak do naszego patriotyzmu i Polski jako takiej. Hitler wraz popierającymi go Niemcami chcieli wprost zniszczyć Polaków i to właśnie czynili. Pułk Oskara Dirlewangera kiedy padało Powstanie Warszawskie w 1944 roku mordował na potęgę i to nie tylko walczących, czy członków Armii Krajowej, ale zwykłych Polaków, którzy chcieli przeżyć. Ich okrucieństwem było zszokowane nawet SS. 

Ten czyn powinien być ścigany i będzie ścigany. Nie ma zgody na propagowanie symboli totalitarnych. Z jednej strony socjalizmu narodowego, a z drugiej międzynarodowego, czyli komunizmu, który do tej pory morduje ludzi np. w Chinach czy w Korei. I to jest niedopuszczalne. Również w Ruchu Narodowym powszechnie się to potępia.

Dla mnie dokumentem wiążącym jest „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, który został wydany przez Episkopat.


- mówi dr Bawer Aondo-Akaa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.