loading
Proszę czekać...
[Tylko u nas] Bawer Aondo-Akaa o publikacji TVN: Socjalizm narodowy ma się nijak do polskiego patriotyzmu
Opublikowano dnia 21.01.2018 14:35
- Jeżeli to jest prawda a nie żaden „fake news” to myślę, że jest to przypadek haniebny i kuriozalny, głupi i wręcz niebezpieczny. Nasz polski patriotyzm jest ufundowany na dwóch filarach, tradycji piłsudczykowskiej i myśli narodowej Romana Dmowskiego i Wincentego Lutosławskiego, który mówił, że „Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeżeli żyją dla wspólnego ideału Polski. Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przyjmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach, jeśli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków”. Obaj bardzo mocno akcentowali rolę katolicyzmu w polskim patriotyzmie - mówi w komentarzu dla Tysol.pl dr Bawer Aondo-Akaa czarnoskóry polski patriota, prolajfer i teolog, komentując materiał TVN przedstawiający neonazistowską "imprezę" na Śląsku

screen YouTube

- Jak wiadomo socjalizm narodowy ma się nijak do naszego patriotyzmu i Polski jako takiej. Hitler wraz popierającymi go Niemcami chcieli wprost zniszczyć Polaków i to właśnie czynili. Pułk Oskara Dirlewangera kiedy padało Powstanie Warszawskie w 1944 roku mordował na potęgę i to nie tylko walczących, czy członków Armii Krajowej, ale zwykłych Polaków, którzy chcieli przeżyć. Ich okrucieństwem było zszokowane nawet SS. 

Ten czyn powinien być ścigany i będzie ścigany. Nie ma zgody na propagowanie symboli totalitarnych. Z jednej strony socjalizmu narodowego, a z drugiej międzynarodowego, czyli komunizmu, który do tej pory morduje ludzi np. w Chinach czy w Korei. I to jest niedopuszczalne. Również w Ruchu Narodowym powszechnie się to potępia.

Dla mnie dokumentem wiążącym jest „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, który został wydany przez Episkopat.


- mówi dr Bawer Aondo-Akaa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Źli Polacy, zła Polska - wygodna narracja dla Zachodu
Premier Morawiecki powiedział całkiem niedawno, że gdyby Polska w 1939 roku nie wystąpiła przeciwko Niemcom, los całego narodu żydowskiego byłby zapewne przesądzony, a być może i los innych narodów Europy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Komu nadal nie podoba się bohater narodowy?
Taką bohaterską postawę warto przedstawiać jako wzór polskiej młodzieży.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Walka o słowo
Świat, w którym dominuje biały człowiek wyraźnie uległ polaryzacji. Kłócimy się zarówno o drobiazgi jak i o sprawy pryncypialne, które są dla nas ważne ze względów istotowych i bytowych. Ateiści walczą z ludźmi wierzącymi w Boga, najczęściej z katolikami. Lewacy bez pardonu atakują ludzi o poglądach konserwatywnych. Dziennikarze lewej strony opluwają tych dziennikarzy, którzy bronią realnego świata i racjonalnego postrzegania rzeczywistości. Dostrzegamy zwiększoną walkę dobra ze złem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.