loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Tylko u nas] Bawer Aondo-Akaa o publikacji TVN: Socjalizm narodowy ma się nijak do polskiego patriotyzmu
Opublikowano dnia 21.01.2018 14:35
- Jeżeli to jest prawda a nie żaden „fake news” to myślę, że jest to przypadek haniebny i kuriozalny, głupi i wręcz niebezpieczny. Nasz polski patriotyzm jest ufundowany na dwóch filarach, tradycji piłsudczykowskiej i myśli narodowej Romana Dmowskiego i Wincentego Lutosławskiego, który mówił, że „Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeżeli żyją dla wspólnego ideału Polski. Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przyjmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach, jeśli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków”. Obaj bardzo mocno akcentowali rolę katolicyzmu w polskim patriotyzmie - mówi w komentarzu dla Tysol.pl dr Bawer Aondo-Akaa czarnoskóry polski patriota, prolajfer i teolog, komentując materiał TVN przedstawiający neonazistowską "imprezę" na Śląsku

screen YouTube

- Jak wiadomo socjalizm narodowy ma się nijak do naszego patriotyzmu i Polski jako takiej. Hitler wraz popierającymi go Niemcami chcieli wprost zniszczyć Polaków i to właśnie czynili. Pułk Oskara Dirlewangera kiedy padało Powstanie Warszawskie w 1944 roku mordował na potęgę i to nie tylko walczących, czy członków Armii Krajowej, ale zwykłych Polaków, którzy chcieli przeżyć. Ich okrucieństwem było zszokowane nawet SS. 

Ten czyn powinien być ścigany i będzie ścigany. Nie ma zgody na propagowanie symboli totalitarnych. Z jednej strony socjalizmu narodowego, a z drugiej międzynarodowego, czyli komunizmu, który do tej pory morduje ludzi np. w Chinach czy w Korei. I to jest niedopuszczalne. Również w Ruchu Narodowym powszechnie się to potępia.

Dla mnie dokumentem wiążącym jest „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, który został wydany przez Episkopat.


- mówi dr Bawer Aondo-Akaa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.