loading
Proszę czekać...
[Tylko u nas] Bawer Aondo-Akaa o publikacji TVN: Socjalizm narodowy ma się nijak do polskiego patriotyzmu
Opublikowano dnia 21.01.2018 14:35
- Jeżeli to jest prawda a nie żaden „fake news” to myślę, że jest to przypadek haniebny i kuriozalny, głupi i wręcz niebezpieczny. Nasz polski patriotyzm jest ufundowany na dwóch filarach, tradycji piłsudczykowskiej i myśli narodowej Romana Dmowskiego i Wincentego Lutosławskiego, który mówił, że „Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeżeli żyją dla wspólnego ideału Polski. Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przyjmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach, jeśli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków”. Obaj bardzo mocno akcentowali rolę katolicyzmu w polskim patriotyzmie - mówi w komentarzu dla Tysol.pl dr Bawer Aondo-Akaa czarnoskóry polski patriota, prolajfer i teolog, komentując materiał TVN przedstawiający neonazistowską "imprezę" na Śląsku

screen YouTube

- Jak wiadomo socjalizm narodowy ma się nijak do naszego patriotyzmu i Polski jako takiej. Hitler wraz popierającymi go Niemcami chcieli wprost zniszczyć Polaków i to właśnie czynili. Pułk Oskara Dirlewangera kiedy padało Powstanie Warszawskie w 1944 roku mordował na potęgę i to nie tylko walczących, czy członków Armii Krajowej, ale zwykłych Polaków, którzy chcieli przeżyć. Ich okrucieństwem było zszokowane nawet SS. 

Ten czyn powinien być ścigany i będzie ścigany. Nie ma zgody na propagowanie symboli totalitarnych. Z jednej strony socjalizmu narodowego, a z drugiej międzynarodowego, czyli komunizmu, który do tej pory morduje ludzi np. w Chinach czy w Korei. I to jest niedopuszczalne. Również w Ruchu Narodowym powszechnie się to potępia.

Dla mnie dokumentem wiążącym jest „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, który został wydany przez Episkopat.


- mówi dr Bawer Aondo-Akaa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: UE dopiero będzie mieć kłopoty, czyli o jednego Donalda za dużo
Tam gdzie jest Donald Tusk tam zawsze są problemy i szkody. Powinniśmy jednak być wdzięczni Donaldowi Tuskowi i Fransowi Timmermansowi, bo to właśnie dzięki nim pozbywamy się ostatecznie złudzeń, co do samej Unii i wątpliwości, że tacy ludzie mogą zrobić cokolwiek dobrego i sensownego dla Polski.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej, tym większe nagrody otrzymali od HGW
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna ogłosiła komunikat o ogromnych nagrodach, jakie wypłaciła urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w latach 2007-2013 pracownikom Biura Gospodarki Nieruchomościami (od roku 2014 zamiast premii władze miasta uruchomiły dla tych pracowników dodatek motywacyjny do wynagrodzenia).
avatar
Jerzy
Bukowski

Skandaliczny mural z Baumanem
Jest to poważne nadużyciem moralne, historyczne i polityczne popełnione przez dyrekcję Polin.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.