loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[VIDEO] Mazurek do Schetyny: "14 procent, tylko nie płacz proszę..."
Opublikowano dnia 23.01.2018 08:58
Platforma Obywatelska jako partia centrum nie może dać się rozgrywać PiS-owi i Kaczyńskiemu, nie może atakować czy podważać kompromisu aborcyjnego - powiedział w Porannej Rozmowie RMF FM szef PO Grzegorz Schetyna

Youtube.com/Fakty RMF FM

Schetyna podkreśłał, że dla Platformy Obywatelskiej kompromis aborcyjny jest bardzo ważny.

- Platforma Obywatelska jest partią, dla której kompromis aborcyjny jest ważny. Jest czymś podstawowym. Nie chcemy liberalizować i nie chcemy przede wszystkim zaostrzać. Dlatego rozmawialiśmy o tym i dlatego jednogłośna decyzja zarządu wynikająca ze złamania dyscypliny przez tych posłów - powiedział Grzegorz Schetyna


Według szefa PO żaden z ministrów spraw zagranicznych nie zrozumie argumentacji polskiego rządu ws. reformy sądownictwa. Schetyna w taki sposób odniósł się do wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza z Fransem Timmermansem, wiceszefem Komisji Europejskiej.

Były wicepremier za rządów Donalda Tyska stwierdził, że PiS ma wysokie poparcie w sondażach, bo "każda zmiana wywołuję poprawę notowań". Według szefa PO dniem sądu będą wybory samorządowe i wtedy się okaże, czy sondaże są prawdziwe.

Jednym z tematów Porannej Rozmowy w RMF FM była działalność stowarzyszenie Duma i Nowoczesność, które od 2014 roku jest organizacją pożytku publicznego. 

 - "Proszę zobaczyć, kiedy zaczyna się proces łamania prawa przez to stowarzyszenie. Jeżeli żyje pan w wolnym kraju, ma pan wolność stowarzyszania się, nie może sąd odmówić rejestracji, jeżeli projekt statutu jest zgodny z prawem" - powiedział  Schetyna. Od 2015 roku te środowiska nacjonalistyczne czy neonazistowskie zaczęły być ośmielane przez działalność rządową".


Źródło: RMF FM

BB

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Szerokie rozumienie sodomii
Jestem przekonany, że szef resortu obrony miał na myśli biblijne, a nie podręcznikowe rozumienie pojęcia sodomii.
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.