loading
Proszę czekać...
[VIDEO] Mazurek do Schetyny: "14 procent, tylko nie płacz proszę..."
Opublikowano dnia 23.01.2018 08:58
Platforma Obywatelska jako partia centrum nie może dać się rozgrywać PiS-owi i Kaczyńskiemu, nie może atakować czy podważać kompromisu aborcyjnego - powiedział w Porannej Rozmowie RMF FM szef PO Grzegorz Schetyna

Youtube.com/Fakty RMF FM

Schetyna podkreśłał, że dla Platformy Obywatelskiej kompromis aborcyjny jest bardzo ważny.

- Platforma Obywatelska jest partią, dla której kompromis aborcyjny jest ważny. Jest czymś podstawowym. Nie chcemy liberalizować i nie chcemy przede wszystkim zaostrzać. Dlatego rozmawialiśmy o tym i dlatego jednogłośna decyzja zarządu wynikająca ze złamania dyscypliny przez tych posłów - powiedział Grzegorz Schetyna


Według szefa PO żaden z ministrów spraw zagranicznych nie zrozumie argumentacji polskiego rządu ws. reformy sądownictwa. Schetyna w taki sposób odniósł się do wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza z Fransem Timmermansem, wiceszefem Komisji Europejskiej.

Były wicepremier za rządów Donalda Tyska stwierdził, że PiS ma wysokie poparcie w sondażach, bo "każda zmiana wywołuję poprawę notowań". Według szefa PO dniem sądu będą wybory samorządowe i wtedy się okaże, czy sondaże są prawdziwe.

Jednym z tematów Porannej Rozmowy w RMF FM była działalność stowarzyszenie Duma i Nowoczesność, które od 2014 roku jest organizacją pożytku publicznego. 

 - "Proszę zobaczyć, kiedy zaczyna się proces łamania prawa przez to stowarzyszenie. Jeżeli żyje pan w wolnym kraju, ma pan wolność stowarzyszania się, nie może sąd odmówić rejestracji, jeżeli projekt statutu jest zgodny z prawem" - powiedział  Schetyna. Od 2015 roku te środowiska nacjonalistyczne czy neonazistowskie zaczęły być ośmielane przez działalność rządową".


Źródło: RMF FM

BB

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.