loading
Proszę czekać...
Jerzy Bukowski: Piechociński obraził "terytorialsów"
Opublikowano dnia 23.01.2018 18:57
Januszowi Piechocińskiemu mogę tylko powtórzyć za Molierem: „Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało”, ale obawiam się, że nie zrozumie.

Janusz Piechociński, screen YT
            Nie należący do intelektualnej czołówki polskich polityków były wicepremier w rządzie Platformy Obywatelskie i Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz były prezes chłopskiej z nazwy partii Janusz Piechociński znowu popisał się głupotą i podłością, które ściągnęły nań słuszną krytykę.
            Komentując program Telewizji TVN 24 na temat nazistowskiego stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”  pozwolił sobie na taką wypowiedź w Radiu TOK FM:
            - Wyobraźmy sobie, że z tak rozumianych pobudek patriotycznych radykałowie - i jest mi obojętne czy z prawej czy lewej strony - zapisują się do Wojsk Obrony Terytorialnej, mają karabiny, po godzinach czczą Adolfa Hitlera, a w soboty i niedziele za 500 złotych trenują w przygotowaniach do walki z „zielonymi ludzikami”. Jeżeli różni ludzie mogą się zgłaszać, to może pojawić się i tak sygnał  - mówił Piechociński.
            Nie trzeba było długo czeka na reakcję „terytorialsów” oraz internautów na te haniebne słowa. Pierwsi zażądali na swoim oficjalnym profilu na Twitterze przeprosin pisząc:
            Stanowczo sprzeciwiamy się słowom posła Piechocińskiego, jakie padły na antenie TOK FM, w których sugerował on, że "terytorialsi" czczą zbrodniarzy wojennych, liderów systemów totalitarnych.  Wyrażamy głęboką dezaprobatę do tych nieprawdziwych i skrajnie nieodpowiedzialnych słów godzących w nas - żołnierzy Wojska Polskiego. Jest to dla nas sprawa honoru, dlatego żądamy przeprosin.
            Drudzy zamieścili pod tym tekstem wpisy, z których kilka najbardziej wymownych przytaczam za Niezależną:
            Tego nie można tak zostawić! P. Piechocinski powinien być pozwany za to do sądu, bo inaczej inni będą robić na Was nagonki, a „tefałeny” zrobią z Was jakąś organizację nazistowską.
            Witos gdyby żył to by Kamyszowi i Piechocińskiemu z liścia wypłacił!
            Niech Piechociński zgłosi do prokuratury zawiadomienie a nie wyciera sobie buzię populistycznymi frazesami. Jest Pan w stanie zmierzyć się z prawdą?
            Chłop po utracie koryta zwariował.
            Pozew na 500 tys. powinien sprawę załatwić. Farmazonowa oPOzycja w farmazonowych mediach klepie farmazony. Nie ma argumentów, więc musi wymyślać i klepać te farmazony.
            Januszowi Piechocińskiemu mogę tylko powtórzyć za Molierem: „Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało”, ale obawiam się, że nie zrozumie.
           
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Trzy wizyty jednej pani, czyli praca leczy
Był pogodny wieczór. Tata Łukaszka długo jeździł po osiedlu i nie mógł znaleźć wolnego miejsca do parkowania. Wreszcie wypatrzył jedno wolno koło osiedlowego domu. Tam też podjechał i zatrzymał auto, prostopadle do chodnika.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Papua na Eurowizji
Z zapartym tchem czekałem na wynik obiektywnego głosowania, naprawdę z zapartym. Przyznaję, że nic tak mnie nie wzrusza od lat, nic mnie tak nie zapiera, jak uczciwe, obiektywne, głosowanie na gwiazdorków i gwiazdeczki jednego kwadransa. Wczoraj byli, dziś już nikt ich nie pamięta. Przebierają się, zmienią płeć, zapuszczają brody do pasa, wydziwiają jak tylko się da, a przy okazji coś tam śpiewają. I tak w kółko. Eurowizja.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.