loading
Proszę czekać...
Prezydent Andrzej Duda udaje się do Davos
Opublikowano dnia 23.01.2018 18:34
Od 23 do 26 stycznia prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Jak poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, będzie to bardzo długi i intensywny pobyt.

fot. Jakub Szymczak/KPRP
Celem wizyty jest pokazanie Polski jako ważnego ogniwa bezpieczeństwa międzynarodowego i rozwoju gospodarczego Europy, a także ważnego ogniwa równowagi europejskiej, jeśli chodzi o rozwój. Prezydent udział w debacie nt. Europy Środkowej oraz w zamkniętym spotkaniu z bliskowschodnimi liderami. Spotka się też m.in. z królem Jordanii i z prezesem Googla. 

Odbędą się tam także m.in: obrady z udziałem głów państw i szefów najważniejszych światowych instytucji gospodarczych i finansowych, na których będzie można podjąć rozmowy nieformalne w kuluarach, oraz zamknięte i otwarte panele dyskusyjne. 

Ponadto Andrzej Duda w czasie otwartej dyskusji będzie mówił o rozwoju europejskiej infrastruktury, głównie o chińskiej koncepcji "Jednego pasa, Jednej Drogi", która zakłada rozbudowę połączeń drogowych i transportu morskiego między Chinami, a pozostałymi krajami. Nie zabraknie rozmów o idei Trójmorza.
 

Szef Gabinetu Prezydenta [Krzysztof Szczerski] zaznaczył, że celem wizyty Andrzeja Dudy w Davos jest pokazanie Polski jako ważnego ogniwa bezpieczeństwa międzynarodowego i rozwoju gospodarczego Europy, a także ważnego ogniwa równowagi europejskiej, jeśli chodzi o rozwój. Podkreślił, że Polska chce być krajem, który będzie sprzyjał wolnemu rynkowi i rozwojowi gospodarczemu Europy poprzez lepszą integrację w ramach UE oraz gwarantowanie bezpieczeństwa.


- czytamy na prezydent.pl


raw

źródło: prezydent.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.