loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prezydent Andrzej Duda udaje się do Davos
Opublikowano dnia 23.01.2018 18:34
Od 23 do 26 stycznia prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Jak poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, będzie to bardzo długi i intensywny pobyt.

fot. Jakub Szymczak/KPRP
Celem wizyty jest pokazanie Polski jako ważnego ogniwa bezpieczeństwa międzynarodowego i rozwoju gospodarczego Europy, a także ważnego ogniwa równowagi europejskiej, jeśli chodzi o rozwój. Prezydent udział w debacie nt. Europy Środkowej oraz w zamkniętym spotkaniu z bliskowschodnimi liderami. Spotka się też m.in. z królem Jordanii i z prezesem Googla. 

Odbędą się tam także m.in: obrady z udziałem głów państw i szefów najważniejszych światowych instytucji gospodarczych i finansowych, na których będzie można podjąć rozmowy nieformalne w kuluarach, oraz zamknięte i otwarte panele dyskusyjne. 

Ponadto Andrzej Duda w czasie otwartej dyskusji będzie mówił o rozwoju europejskiej infrastruktury, głównie o chińskiej koncepcji "Jednego pasa, Jednej Drogi", która zakłada rozbudowę połączeń drogowych i transportu morskiego między Chinami, a pozostałymi krajami. Nie zabraknie rozmów o idei Trójmorza.
 

Szef Gabinetu Prezydenta [Krzysztof Szczerski] zaznaczył, że celem wizyty Andrzeja Dudy w Davos jest pokazanie Polski jako ważnego ogniwa bezpieczeństwa międzynarodowego i rozwoju gospodarczego Europy, a także ważnego ogniwa równowagi europejskiej, jeśli chodzi o rozwój. Podkreślił, że Polska chce być krajem, który będzie sprzyjał wolnemu rynkowi i rozwojowi gospodarczemu Europy poprzez lepszą integrację w ramach UE oraz gwarantowanie bezpieczeństwa.


- czytamy na prezydent.pl


raw

źródło: prezydent.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.