loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prezydent Andrzej Duda udaje się do Davos
Opublikowano dnia 23.01.2018 18:34
Od 23 do 26 stycznia prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Jak poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, będzie to bardzo długi i intensywny pobyt.

fot. Jakub Szymczak/KPRP
Celem wizyty jest pokazanie Polski jako ważnego ogniwa bezpieczeństwa międzynarodowego i rozwoju gospodarczego Europy, a także ważnego ogniwa równowagi europejskiej, jeśli chodzi o rozwój. Prezydent udział w debacie nt. Europy Środkowej oraz w zamkniętym spotkaniu z bliskowschodnimi liderami. Spotka się też m.in. z królem Jordanii i z prezesem Googla. 

Odbędą się tam także m.in: obrady z udziałem głów państw i szefów najważniejszych światowych instytucji gospodarczych i finansowych, na których będzie można podjąć rozmowy nieformalne w kuluarach, oraz zamknięte i otwarte panele dyskusyjne. 

Ponadto Andrzej Duda w czasie otwartej dyskusji będzie mówił o rozwoju europejskiej infrastruktury, głównie o chińskiej koncepcji "Jednego pasa, Jednej Drogi", która zakłada rozbudowę połączeń drogowych i transportu morskiego między Chinami, a pozostałymi krajami. Nie zabraknie rozmów o idei Trójmorza.
 

Szef Gabinetu Prezydenta [Krzysztof Szczerski] zaznaczył, że celem wizyty Andrzeja Dudy w Davos jest pokazanie Polski jako ważnego ogniwa bezpieczeństwa międzynarodowego i rozwoju gospodarczego Europy, a także ważnego ogniwa równowagi europejskiej, jeśli chodzi o rozwój. Podkreślił, że Polska chce być krajem, który będzie sprzyjał wolnemu rynkowi i rozwojowi gospodarczemu Europy poprzez lepszą integrację w ramach UE oraz gwarantowanie bezpieczeństwa.


- czytamy na prezydent.pl


raw

źródło: prezydent.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Szerokie rozumienie sodomii
Jestem przekonany, że szef resortu obrony miał na myśli biblijne, a nie podręcznikowe rozumienie pojęcia sodomii.
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.