loading
Proszę czekać...
Polsko-brytyjski "Twój Vincent" otrzymał nominację do Oscara w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany
Opublikowano dnia 23.01.2018 18:46
Animacja Doroty Kobieli i Hugh Velchmana jest ożywioną, sfabularyzowaną prezentacją malarstwa van Gogha i ostatnich dni jego życia. Żeby dzieło mogło powstać, 125 artystów 15 narodowości namalowało aż 65 tysięcy obrazów. Jednym z nich był Bartosz Armusiewicz z redakcji portalu TVP Info.

screen video TVP Info

Liczyliśmy na to, w trakcie produkcji filmu mieliśmy nadzieję, że film zdobędzie wiele nagród, ale zawsze to jest zaskoczenie. Gdy to się zaczyna dziać, pojawiają się wielkie emocje


- mówił Bartosz Armusiewicz. Dodał, że jest to pierwszy film pełnometrażowy zrealizowany w technice malarskiej i namalowany w całości farbami olejnymi. Wcześniejsze produkcje tego typu były krótkometrażowe. Jest to więc w jakimś sensie przełom, ale przede wszystkim niezwykle żmudna praca, gdyż każda klatka musiała być malowana ręcznie. 
 

Trzeba było stworzyć 12 płócien, aby powstała sekunda filmu 


– mówił artysta.

Prace były realizowane w trzech studiach - w Gdańsku, Wrocławiu i Grecji. Każdy z artystów musiał skopiować styl van Gogha, więc nie trudno sobie wyobrazić, jak wielkie wyzwanie stanęło przed malarzami. 
 

Wiadomo, że filmy hollywoodzkie mają o wiele większe budżety. Wielkim sukcesem, jest to, że film zdobył nominację, jeśli uda się zdobyć Oscara, to będzie wspaniale 


– podsumował Bartosz Armusiewicz.

raw

źródło: tvp info


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Źli Polacy, zła Polska - wygodna narracja dla Zachodu
Premier Morawiecki powiedział całkiem niedawno, że gdyby Polska w 1939 roku nie wystąpiła przeciwko Niemcom, los całego narodu żydowskiego byłby zapewne przesądzony, a być może i los innych narodów Europy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Komu nadal nie podoba się bohater narodowy?
Taką bohaterską postawę warto przedstawiać jako wzór polskiej młodzieży.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Walka o słowo
Świat, w którym dominuje biały człowiek wyraźnie uległ polaryzacji. Kłócimy się zarówno o drobiazgi jak i o sprawy pryncypialne, które są dla nas ważne ze względów istotowych i bytowych. Ateiści walczą z ludźmi wierzącymi w Boga, najczęściej z katolikami. Lewacy bez pardonu atakują ludzi o poglądach konserwatywnych. Dziennikarze lewej strony opluwają tych dziennikarzy, którzy bronią realnego świata i racjonalnego postrzegania rzeczywistości. Dostrzegamy zwiększoną walkę dobra ze złem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.