loading
Proszę czekać...
Polsko-brytyjski "Twój Vincent" otrzymał nominację do Oscara w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany
Opublikowano dnia 23.01.2018 18:46
Animacja Doroty Kobieli i Hugh Velchmana jest ożywioną, sfabularyzowaną prezentacją malarstwa van Gogha i ostatnich dni jego życia. Żeby dzieło mogło powstać, 125 artystów 15 narodowości namalowało aż 65 tysięcy obrazów. Jednym z nich był Bartosz Armusiewicz z redakcji portalu TVP Info.

screen video TVP Info

Liczyliśmy na to, w trakcie produkcji filmu mieliśmy nadzieję, że film zdobędzie wiele nagród, ale zawsze to jest zaskoczenie. Gdy to się zaczyna dziać, pojawiają się wielkie emocje


- mówił Bartosz Armusiewicz. Dodał, że jest to pierwszy film pełnometrażowy zrealizowany w technice malarskiej i namalowany w całości farbami olejnymi. Wcześniejsze produkcje tego typu były krótkometrażowe. Jest to więc w jakimś sensie przełom, ale przede wszystkim niezwykle żmudna praca, gdyż każda klatka musiała być malowana ręcznie. 
 

Trzeba było stworzyć 12 płócien, aby powstała sekunda filmu 


– mówił artysta.

Prace były realizowane w trzech studiach - w Gdańsku, Wrocławiu i Grecji. Każdy z artystów musiał skopiować styl van Gogha, więc nie trudno sobie wyobrazić, jak wielkie wyzwanie stanęło przed malarzami. 
 

Wiadomo, że filmy hollywoodzkie mają o wiele większe budżety. Wielkim sukcesem, jest to, że film zdobył nominację, jeśli uda się zdobyć Oscara, to będzie wspaniale 


– podsumował Bartosz Armusiewicz.

raw

źródło: tvp info


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
dr Piotr
Łysakowski

Dr Piotr Łysakowski: Dezinformacja. Wierni uczniowie tajnych służb PRL
Dezinformacja była jedną z metod działania tajnych służb w PRL (i cały "obozie" państw demokracji ludowej - niestety jeszcze dzisiaj widać , że wspomniane służby mają wiernych uczniów
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co niepełnosprawni sądzą o wczorajszym proteście pod Sejmem?
Przebywające od wielu dni w Sejmie osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mają znakomitą okazję, aby jednoznacznie przekonać opinię publiczną, że ich protest ma całkowicie i wyłącznie apolityczny charakter.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydenci zaproszeni pod pomnik gen. Kuklińskiego
Taka wielka, patriotyczna uroczystość ponad wszelkimi politycznymi podziałami należy się „pierwszemu polskiemu oficerowi w NATO”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.