loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Polsko-brytyjski "Twój Vincent" otrzymał nominację do Oscara w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany
Opublikowano dnia 23.01.2018 18:46
Animacja Doroty Kobieli i Hugh Velchmana jest ożywioną, sfabularyzowaną prezentacją malarstwa van Gogha i ostatnich dni jego życia. Żeby dzieło mogło powstać, 125 artystów 15 narodowości namalowało aż 65 tysięcy obrazów. Jednym z nich był Bartosz Armusiewicz z redakcji portalu TVP Info.

screen video TVP Info

Liczyliśmy na to, w trakcie produkcji filmu mieliśmy nadzieję, że film zdobędzie wiele nagród, ale zawsze to jest zaskoczenie. Gdy to się zaczyna dziać, pojawiają się wielkie emocje


- mówił Bartosz Armusiewicz. Dodał, że jest to pierwszy film pełnometrażowy zrealizowany w technice malarskiej i namalowany w całości farbami olejnymi. Wcześniejsze produkcje tego typu były krótkometrażowe. Jest to więc w jakimś sensie przełom, ale przede wszystkim niezwykle żmudna praca, gdyż każda klatka musiała być malowana ręcznie. 
 

Trzeba było stworzyć 12 płócien, aby powstała sekunda filmu 


– mówił artysta.

Prace były realizowane w trzech studiach - w Gdańsku, Wrocławiu i Grecji. Każdy z artystów musiał skopiować styl van Gogha, więc nie trudno sobie wyobrazić, jak wielkie wyzwanie stanęło przed malarzami. 
 

Wiadomo, że filmy hollywoodzkie mają o wiele większe budżety. Wielkim sukcesem, jest to, że film zdobył nominację, jeśli uda się zdobyć Oscara, to będzie wspaniale 


– podsumował Bartosz Armusiewicz.

raw

źródło: tvp info


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Człowiek Putina objęty zakazem wjazdu do UE w związku z aneksją Krymu przyjęty w Berlinie
Rząd niemiecki nie miał żadnych skrupułów przyjąć w Berlinie (niemalże w tajemnicy) szefa sztabu generalnego Rosji, Walerija Gierasimowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Minister Ardanowski zapowiedział od początku września wypłaty tzw. pomocy suszowej
Wczoraj minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski w wywiadzie dla TVP Info poinformował, że jego resort będzie gotowy do rozpoczęcia wypłat środków tzw. pomocy suszowej dla poszkodowanych rolników już od początku września.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.