loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Najniższe wyniki bezrobocia w grudniu od 1990 roku!
Opublikowano dnia 25.01.2018 12:33
Według danych GUS, w grudniu 2017 roku zarejestrowano pierwszy od miesięcy minimalny wzrost bezrobocia. Jednak jeśli spojrzeć na wyniki dla grudniów z ostatnich lat, to dane z 2017 roku są najpomyślniejsze od 1990 roku.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
Stopa bezrobocia zarejestrowanego w najnowszych badania wyniosła 6,6 proc. Co oznacza, w stosunku do wyników z listopada wzrost o 0,1 pkt. Te same dane sprzed roku wskazywały, że poziom bezrobocia wynosił 8,2 proc; z kolei w 2015 było 9,7 proc, a w 2014 aż 11,4 proc. 


Ostatni raz bezrobocie było w grudniu niższe w 1990 roku, gdy dane wyniosły 6,5 proc.


Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w grudniu minionego roku wyniosła 1 081,7 tys.

 


mk/dorzeczy.pl, gus
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Taśmy, Tusk, Berlin i … pomarańcze
Najpierw ogłasza się, ze na tych taśmach jest coś o kupowaniu mieszkań na słupa, po czym następnego dnia publikuje się taśmę, na której tego wątku jakoś nie ma. Ale medialne „grzanie” było, tytuły i oskarżenia pozostały.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Wg. wielu Polaków, niektórzy widok pięknych, polskich Tatr, winni oglądać tylko zza krat
Były minister, specjalista od wyprzedaży majątku narodowego, eurodeputowany PO J.Lewandowski w kontekście odzyskania przez Polskę i polski rząd kolejki na Kasprowy Wierch drwiąco oświadczył zdumionym Polakom, że „Naszych pięknych Tatr na szczęście nie trzeba nacjonalizować - repolonizować….”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.