loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Fundacja Republikańska zebrała dane o neonazistach w Niemczech: Problem się powiększa
Opublikowano dnia 27.01.2018 21:53
- Od kilku dni cała Polska żyje aferą związaną z - jak się okazało - neonazistowską organizacją Duma i Nowoczesność, której przedstawiciele m.in. wychwalali Adolfa Hitlera. Na nagraniu ujawnionym przez TVN zarejestrowano kilka osób, co do których nie można mieć wątpliwości, że są neonazistami. Od dnia opublikowania filmu stacja alarmuje, że Polskę zalewa brunatna fala faszyzmu pod jego różnymi odmianami - pisze Fundacja Republikańska

screen YouTube

A może kilkanaście osób wystarczy, żeby mówić o fali neonazimu? Sprawdźmy jak ta sytuacja wygląda u naszych zachodnich sąsiadów. Według oficjalnych informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec, w 2016 roku mieszkało w tym państwie 5.800 osób o poglądach scharakteryzowanych jako neonazistowskie. Co ważne, liczba ta jest większa o 200 niż w roku 2014, a więc problem się powiększa.

Czy w polskich mediach słyszymy o fali neonazizmu zalewającej Niemcy?...


- czytamy we wpisie Fundacji na FB

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kościelne "piosenki zakazane"
Stosowny dokument będzie pierwszym efektem sesji plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: Mistrz "Demolka" Tusk
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Andrzej
Kołodziejski

Andrzej Kołodziejski: Mundurowe postulaty
Trzy miesiące od konferencji prasowej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, która odbyła się 27 marca, mundurowe związki zawodowe mają podjąć decyzję dotyczącą ogłoszenia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.