loading
Proszę czekać...
Prezydent Andrzej Duda: "Jeżeli prawo międzynarodowe będzie przestrzegane, to na świecie będzie pokój"
Opublikowano dnia 09.02.2018 16:59
W trakcie dyskusji z przedstawicielami Wojskowej Komisji Rozejmowej Dowództwa ONZ prezydent zapewnił, że Polska chce na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ angażować się w proces deeskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim.

Jakub Szymczuk - Kancelaria Prezydenta

-  Jesteśmy jeszcze cały czas na terenie Korei Południowej, ale w strefie zdemilitaryzowanej, bardzo blisko linii demarkacyjnej dzielącej dwa państwa koreańskie, które nigdy nie zawarły pokoju po wojnie koreańskiej; jest rozejm, jest zawieszenie broni, ale traktatu pokojowego nigdy nie zawarto i stąd są tutaj obecne cały czas siły ONZ, w tym siły polskie – powiedział Andrzej duda polskim mediom w piątek rano miejscowego czasu.

Prezydent Duda wskazał, że Polska obejmuje w maju prezydencję w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Zapewnił, że Polska jest otwarta na wszelkie propozycje ze strony Seulu co do procesu rozjemczego i deeskalacji napięcia. Prezydent podkreślił, że jeżeli prawo międzynarodowe będzie przestrzegane, to na świecie będzie pokój.

Głowa państwa spotkała się w czwartek z Prezydentem Moon Jae-inem. Prezydent Duda rozmawiał także z burmistrzem Seulu Park Won-soonem i odebrał tytuł Honorowego Obywatela południowokoreańskiej stolicy.

Wizyta robocza polskiego Prezydenta w Republice Korei rozpoczęła się w czwartek od ceremonii powitania w Pałacu Prezydenckim. Następnie odbyła się rozmowa obu przywódców.


 

Źródło: prezydent.pl, wprost.pl

BB

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: UE dopiero będzie mieć kłopoty, czyli o jednego Donalda za dużo
Tam gdzie jest Donald Tusk tam zawsze są problemy i szkody. Powinniśmy jednak być wdzięczni Donaldowi Tuskowi i Fransowi Timmermansowi, bo to właśnie dzięki nim pozbywamy się ostatecznie złudzeń, co do samej Unii i wątpliwości, że tacy ludzie mogą zrobić cokolwiek dobrego i sensownego dla Polski.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej, tym większe nagrody otrzymali od HGW
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna ogłosiła komunikat o ogromnych nagrodach, jakie wypłaciła urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w latach 2007-2013 pracownikom Biura Gospodarki Nieruchomościami (od roku 2014 zamiast premii władze miasta uruchomiły dla tych pracowników dodatek motywacyjny do wynagrodzenia).
avatar
Jerzy
Bukowski

Skandaliczny mural z Baumanem
Jest to poważne nadużyciem moralne, historyczne i polityczne popełnione przez dyrekcję Polin.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.