loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prezydent Andrzej Duda: "Jeżeli prawo międzynarodowe będzie przestrzegane, to na świecie będzie pokój"
Opublikowano dnia 09.02.2018 16:59
W trakcie dyskusji z przedstawicielami Wojskowej Komisji Rozejmowej Dowództwa ONZ prezydent zapewnił, że Polska chce na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ angażować się w proces deeskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim.

Jakub Szymczuk - Kancelaria Prezydenta

-  Jesteśmy jeszcze cały czas na terenie Korei Południowej, ale w strefie zdemilitaryzowanej, bardzo blisko linii demarkacyjnej dzielącej dwa państwa koreańskie, które nigdy nie zawarły pokoju po wojnie koreańskiej; jest rozejm, jest zawieszenie broni, ale traktatu pokojowego nigdy nie zawarto i stąd są tutaj obecne cały czas siły ONZ, w tym siły polskie – powiedział Andrzej duda polskim mediom w piątek rano miejscowego czasu.

Prezydent Duda wskazał, że Polska obejmuje w maju prezydencję w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Zapewnił, że Polska jest otwarta na wszelkie propozycje ze strony Seulu co do procesu rozjemczego i deeskalacji napięcia. Prezydent podkreślił, że jeżeli prawo międzynarodowe będzie przestrzegane, to na świecie będzie pokój.

Głowa państwa spotkała się w czwartek z Prezydentem Moon Jae-inem. Prezydent Duda rozmawiał także z burmistrzem Seulu Park Won-soonem i odebrał tytuł Honorowego Obywatela południowokoreańskiej stolicy.

Wizyta robocza polskiego Prezydenta w Republice Korei rozpoczęła się w czwartek od ceremonii powitania w Pałacu Prezydenckim. Następnie odbyła się rozmowa obu przywódców.


 

Źródło: prezydent.pl, wprost.pl

BB

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.