loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prezydent Andrzej Duda: "Jeżeli prawo międzynarodowe będzie przestrzegane, to na świecie będzie pokój"
Opublikowano dnia 09.02.2018 16:59
W trakcie dyskusji z przedstawicielami Wojskowej Komisji Rozejmowej Dowództwa ONZ prezydent zapewnił, że Polska chce na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ angażować się w proces deeskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim.

Jakub Szymczuk - Kancelaria Prezydenta

-  Jesteśmy jeszcze cały czas na terenie Korei Południowej, ale w strefie zdemilitaryzowanej, bardzo blisko linii demarkacyjnej dzielącej dwa państwa koreańskie, które nigdy nie zawarły pokoju po wojnie koreańskiej; jest rozejm, jest zawieszenie broni, ale traktatu pokojowego nigdy nie zawarto i stąd są tutaj obecne cały czas siły ONZ, w tym siły polskie – powiedział Andrzej duda polskim mediom w piątek rano miejscowego czasu.

Prezydent Duda wskazał, że Polska obejmuje w maju prezydencję w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Zapewnił, że Polska jest otwarta na wszelkie propozycje ze strony Seulu co do procesu rozjemczego i deeskalacji napięcia. Prezydent podkreślił, że jeżeli prawo międzynarodowe będzie przestrzegane, to na świecie będzie pokój.

Głowa państwa spotkała się w czwartek z Prezydentem Moon Jae-inem. Prezydent Duda rozmawiał także z burmistrzem Seulu Park Won-soonem i odebrał tytuł Honorowego Obywatela południowokoreańskiej stolicy.

Wizyta robocza polskiego Prezydenta w Republice Korei rozpoczęła się w czwartek od ceremonii powitania w Pałacu Prezydenckim. Następnie odbyła się rozmowa obu przywódców.


 

Źródło: prezydent.pl, wprost.pl

BB

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.