loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Jarosław Kurski apeluje do opozycji by w dramatycznej sytuacji okazała autentyczne przywództwo
Opublikowano dnia 09.02.2018 18:38
- Mam apel do liderów "obozu demokratycznego", żeby w tym co robią byli zawsze autentyczni, żeby ich "tak" było "tak" a "nie" było "nie", żeby nie kierowali się sondażami, żeby nie bali się co powie PiS, jego elektorat, albo "telewizja narodowa". Sytuacja kraju jest oględnie mówiąc dramatyczna, nasze sojusze ze Stanami Zjednoczonymi są zagrożone i bezpieczeństwo narodowe także. To jest moment na pokazanie autentycznego przywództwa! - mówi dramatycznym głosem w "orędziu" na stronie Wyborcza.pl wicenaczelny Gazety Wyborczej Jarosław Kurski

screen Wyborcza.pl

- Charles de Gaulle, w roku 1940, kiedy jego ojczyzna została napadnięta przez Niemcy hitlerowskie, kiedy wszyscy popierali Philippe Petain'a, premiera rządu kolaboracyjnego Vichy schronił się do Londynu. Churchill powiedział "Jest pan sam, uznam pana jednego". W 44' roku w katedrze Notre Dame odbyła się wielka msza gdzie wiwatowano na cześć Philippe Petain'a. Te same tłumy, tych samych paryżan, w tej samej katedrze cztery miesiące później, w sierpniu 44' roku wiwatowały na rzecz Charlesa de Gaulle'a. chcę prez to powiedzieć, że łaska ludu na pstrym koniu jedzi i że ludzie doceniają przywództwo, wizję, wiarę w zwycięstwo i autentyzm działania. I tego właśnie paniom i panom z opozycji, szczerze jako obywatel życzę


- mówi Jarosław Kurski, który jednocześnie konstatuje, że "innej opozycji nie mamy i zapewne mieć nie będziemy"

[aby obejrzeć kliknij w obrazek]

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.