loading
Proszę czekać...
[video] Jan Pospieszalski przypomina Francuzom co robili swoim Żydom kiedy kolaborowali z III Rzeszą
Opublikowano dnia 10.02.2018 00:24
- Przypomnijmy krótko, akcja na welodromie 17 lipca 1942 roku, 13 tysięcy francuskich Żydów zostało zapędzonych na kryty tor kolarski i przetrzymywanych żeby stamtąd ich zawieźć do obozów koncentracyjnych - mówił w programie "Warto rozmawiać" red. Jan Pospieszalski

screen YouTube

- W akcji wzięła uział żandarmeria francuska i, uwaga, trzy i pół tysiąca ochotników. Ochotników francuskich było tak wielu, ze zabrakło opasek na rękę i pałek, Wśród osadzony na welodromie w Paryżu było pięć tysięcy kobiet i ponad cztery tysiące dzieci. Wszyscy zginęli


- mówił Jan Pospieszalski

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.