loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Jan Pospieszalski przypomina Francuzom co robili swoim Żydom kiedy kolaborowali z III Rzeszą
Opublikowano dnia 10.02.2018 00:24
- Przypomnijmy krótko, akcja na welodromie 17 lipca 1942 roku, 13 tysięcy francuskich Żydów zostało zapędzonych na kryty tor kolarski i przetrzymywanych żeby stamtąd ich zawieźć do obozów koncentracyjnych - mówił w programie "Warto rozmawiać" red. Jan Pospieszalski

screen YouTube

- W akcji wzięła uział żandarmeria francuska i, uwaga, trzy i pół tysiąca ochotników. Ochotników francuskich było tak wielu, ze zabrakło opasek na rękę i pałek, Wśród osadzony na welodromie w Paryżu było pięć tysięcy kobiet i ponad cztery tysiące dzieci. Wszyscy zginęli


- mówił Jan Pospieszalski

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.