loading
Proszę czekać...
[video] Jan Pospieszalski przypomina Francuzom co robili swoim Żydom kiedy kolaborowali z III Rzeszą
Opublikowano dnia 10.02.2018 00:24
- Przypomnijmy krótko, akcja na welodromie 17 lipca 1942 roku, 13 tysięcy francuskich Żydów zostało zapędzonych na kryty tor kolarski i przetrzymywanych żeby stamtąd ich zawieźć do obozów koncentracyjnych - mówił w programie "Warto rozmawiać" red. Jan Pospieszalski

screen YouTube

- W akcji wzięła uział żandarmeria francuska i, uwaga, trzy i pół tysiąca ochotników. Ochotników francuskich było tak wielu, ze zabrakło opasek na rękę i pałek, Wśród osadzony na welodromie w Paryżu było pięć tysięcy kobiet i ponad cztery tysiące dzieci. Wszyscy zginęli


- mówił Jan Pospieszalski

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Trzy wizyty jednej pani, czyli praca leczy
Był pogodny wieczór. Tata Łukaszka długo jeździł po osiedlu i nie mógł znaleźć wolnego miejsca do parkowania. Wreszcie wypatrzył jedno wolno koło osiedlowego domu. Tam też podjechał i zatrzymał auto, prostopadle do chodnika.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Papua na Eurowizji
Z zapartym tchem czekałem na wynik obiektywnego głosowania, naprawdę z zapartym. Przyznaję, że nic tak mnie nie wzrusza od lat, nic mnie tak nie zapiera, jak uczciwe, obiektywne, głosowanie na gwiazdorków i gwiazdeczki jednego kwadransa. Wczoraj byli, dziś już nikt ich nie pamięta. Przebierają się, zmienią płeć, zapuszczają brody do pasa, wydziwiają jak tylko się da, a przy okazji coś tam śpiewają. I tak w kółko. Eurowizja.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.