loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prof. Marek Jan Chodakiewicz dla "TS": Holocaust, mienie i USA
Opublikowano dnia 20.02.2018 18:23
Niedawno Senat USA zaaprobował akt S.447, pod nazwą Sprawiedliwość Teraz dla Nie Zrekompensowanych Osób, które Przeżyły (Just Act). Skierowano akt ten do Izby Reprezentantów, która już wcześniej przegłosowała analogiczne prawo, zwane House Resolution 1226. Obie ustawy dotyczą przede wszystkim Polski.

pixabay.com
W poprzednim numerze „TS” (nr 7 z 16 lutego br.) tłumaczyliśmy, jak ewolucja percepcji i kultury oraz zmiana pokoleniowa wpłynęły negatywnie na stosunki polsko-żydowskie na emigracji i w Kraju. Wspomnieliśmy jak wynurzyła się z tego synteza „polskiego antysemityzmu”, „polskiej podłości”, a – w końcu – „polskich obozów koncentracyjnych”. Jest to niezbędny kontekst, aby zrozumieć nadchodzącą batalię z organizacjami żydowskiego ruchu roszczeniowego, które uznały się za prawnych spadkobierców ofiar Holocaustu.

Działania rozmaitych grup lobbingowych przynoszą wymierne rezultaty. Niedawno Senat USA zaaprobował akt S.447, pod nazwą Sprawiedliwość Teraz dla Nie Zrekompensowanych Osób, które Przeżyły (Just Act). Skierowano ten akt do Izby Reprezentantów, która już wcześniej przegłosowała analogiczne prawo, zwane House Resolution 1226. Obie ustawy dotyczą przede wszystkim (...)


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.