loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prof. Marek Jan Chodakiewicz dla "TS": Holocaust, mienie i USA
Opublikowano dnia 20.02.2018 18:23
Niedawno Senat USA zaaprobował akt S.447, pod nazwą Sprawiedliwość Teraz dla Nie Zrekompensowanych Osób, które Przeżyły (Just Act). Skierowano akt ten do Izby Reprezentantów, która już wcześniej przegłosowała analogiczne prawo, zwane House Resolution 1226. Obie ustawy dotyczą przede wszystkim Polski.

pixabay.com
W poprzednim numerze „TS” (nr 7 z 16 lutego br.) tłumaczyliśmy, jak ewolucja percepcji i kultury oraz zmiana pokoleniowa wpłynęły negatywnie na stosunki polsko-żydowskie na emigracji i w Kraju. Wspomnieliśmy jak wynurzyła się z tego synteza „polskiego antysemityzmu”, „polskiej podłości”, a – w końcu – „polskich obozów koncentracyjnych”. Jest to niezbędny kontekst, aby zrozumieć nadchodzącą batalię z organizacjami żydowskiego ruchu roszczeniowego, które uznały się za prawnych spadkobierców ofiar Holocaustu.

Działania rozmaitych grup lobbingowych przynoszą wymierne rezultaty. Niedawno Senat USA zaaprobował akt S.447, pod nazwą Sprawiedliwość Teraz dla Nie Zrekompensowanych Osób, które Przeżyły (Just Act). Skierowano ten akt do Izby Reprezentantów, która już wcześniej przegłosowała analogiczne prawo, zwane House Resolution 1226. Obie ustawy dotyczą przede wszystkim (...)


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Maciej
Skotnicki

Maciej Skotnicki: Rozumiem Twoją frustrację
Może wybierasz się na Czarny Protest. Wydaje Ci się, że popierasz postulaty na nim przedstawiane. Jednak, czy chcesz firmować swoją twarzą tę sprawę?
avatar
Jerzy
Bukowski

KdSZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK
Myślę, że trzeba jak najszybciej zgłosić tę nazwę do Księgi Rekordów Guinnessa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.