loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Najnowszy sondaż]: PiS na czele, Nowoczesna poza Sejmem
Opublikowano dnia 21.02.2018 13:05
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, wygrałby je PiS. Drugie miejsce zajęłaby PO, a trzecie niespodziewanie SLD. Nowoczesna znalazłaby się poniżej progu wyborczego.

Rafał Zambrzycki - sejm.gov.pl

Liderem badania jest PiS, który ma 39,7 proc. poparcia. PO plasuje się za nim z wynikiem 19,6 proc. Na podium niespodziewanie znalazło się SLD z poparciem na poziomie 9,4 proc.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Polskie Stronnictwo Ludowe (6,6 proc.) oraz ruch Kukiz'15 (5,5 proc.). Natomiast poniżej progu wyborczego znalazły się: Nowoczesna (4,5 proc.), Razem (3,9 proc.) Wolność Janusza Korwin-Mikkego (1,4 proc.), a także Kongres Nowej Prawicy (0,6 proc.).

Badanie dotyczące preferencji wyborczych zrealizował na zlecenie Onetu IBRiS. 

mk

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Coraz więcej krajów Europy Zachodniej przyznaje rację Polsce
Jeszcze kilka miesięcy temu Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej były bardzo mocno krytykowane przez establishment europejski za zdecydowany sprzeciw wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.