loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Najnowszy sondaż]: PiS na czele, Nowoczesna poza Sejmem
Opublikowano dnia 21.02.2018 13:05
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, wygrałby je PiS. Drugie miejsce zajęłaby PO, a trzecie niespodziewanie SLD. Nowoczesna znalazłaby się poniżej progu wyborczego.

Rafał Zambrzycki - sejm.gov.pl

Liderem badania jest PiS, który ma 39,7 proc. poparcia. PO plasuje się za nim z wynikiem 19,6 proc. Na podium niespodziewanie znalazło się SLD z poparciem na poziomie 9,4 proc.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Polskie Stronnictwo Ludowe (6,6 proc.) oraz ruch Kukiz'15 (5,5 proc.). Natomiast poniżej progu wyborczego znalazły się: Nowoczesna (4,5 proc.), Razem (3,9 proc.) Wolność Janusza Korwin-Mikkego (1,4 proc.), a także Kongres Nowej Prawicy (0,6 proc.).

Badanie dotyczące preferencji wyborczych zrealizował na zlecenie Onetu IBRiS. 

mk

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.