loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Przewodniczący Tow. Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce o antypolskim filmie: Zamurowało mnie
Opublikowano dnia 22.02.2018 11:25
- Powiem tak: aberracja to jest za mało powiedziane, to co dotknęło te rozpalone amerykańsko-żydowskie głowy - mówił w komentarzu dla Telewizji Republika Artur Hofman, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce na temat antypolskiego filmu, który opublikowała fundacja Ruderman Family Foundation.

Artur Hofman, screen YT
Żydowsko-amerykańska fundacja nagrała film, na którym Żydzi używają określenia "Polish Holocaust" i wzywają USA do zerwania stosunków z Polską. Wideo od samego początku zebrało olbrzymią krytykę, zostało nawet usunięte z serwisu Youtube i strony fundacji. Sprawę skomentował m.in Przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. 
 

To, że mnie zamurowało, to mało powiedziane. Przed chwilę usłyszałem oświadczenie Gmimn Żydowskich i muszę powiedzieć, że w tym wypadku zgadzam się z tą częścią, w której mówią o tym, że należy usunąć [film] i protestują przeciwko takiej mowie nienawiści


- mówił Artur Hofman. 
 

Ja powiem tak: aberracja to jest za mało powiedziane, to co dotknęło te rozpalone amerykańsko-żydowskie głowy. Do tego muszę powiedzieć, że mamy do czynienia z rewizjonizmem hstorycznym, a to jest poważna sprawa. Szkoda, że amerykańscy Żydzi ponad 75 lat temu nie reagowali w sposób równie wyrazisty jak w tej chwili. Jako Żyd polski mieszkający tu od urodzenia naprawdę czuję się zbulwersowany i oburzony. Jeśli to jest taki szczególnie brzydki element gry z Polską, to musze powiedzieć, że... przepraszam, brak mi słów. Mamy tu jakiś wyższy poziom rozgrywki. To nie będzie łatwy czas dla Polski i przykro mi, że muszę komentować taki moment historii


- powiedział.źródło: telewizja republika

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kościelne "piosenki zakazane"
Stosowny dokument będzie pierwszym efektem sesji plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: Mistrz "Demolka" Tusk
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Andrzej
Kołodziejski

Andrzej Kołodziejski: Mundurowe postulaty
Trzy miesiące od konferencji prasowej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, która odbyła się 27 marca, mundurowe związki zawodowe mają podjąć decyzję dotyczącą ogłoszenia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.