loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Przewodniczący Tow. Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce o antypolskim filmie: Zamurowało mnie
Opublikowano dnia 22.02.2018 11:25
- Powiem tak: aberracja to jest za mało powiedziane, to co dotknęło te rozpalone amerykańsko-żydowskie głowy - mówił w komentarzu dla Telewizji Republika Artur Hofman, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce na temat antypolskiego filmu, który opublikowała fundacja Ruderman Family Foundation.

Artur Hofman, screen YT
Żydowsko-amerykańska fundacja nagrała film, na którym Żydzi używają określenia "Polish Holocaust" i wzywają USA do zerwania stosunków z Polską. Wideo od samego początku zebrało olbrzymią krytykę, zostało nawet usunięte z serwisu Youtube i strony fundacji. Sprawę skomentował m.in Przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. 
 

To, że mnie zamurowało, to mało powiedziane. Przed chwilę usłyszałem oświadczenie Gmimn Żydowskich i muszę powiedzieć, że w tym wypadku zgadzam się z tą częścią, w której mówią o tym, że należy usunąć [film] i protestują przeciwko takiej mowie nienawiści


- mówił Artur Hofman. 
 

Ja powiem tak: aberracja to jest za mało powiedziane, to co dotknęło te rozpalone amerykańsko-żydowskie głowy. Do tego muszę powiedzieć, że mamy do czynienia z rewizjonizmem hstorycznym, a to jest poważna sprawa. Szkoda, że amerykańscy Żydzi ponad 75 lat temu nie reagowali w sposób równie wyrazisty jak w tej chwili. Jako Żyd polski mieszkający tu od urodzenia naprawdę czuję się zbulwersowany i oburzony. Jeśli to jest taki szczególnie brzydki element gry z Polską, to musze powiedzieć, że... przepraszam, brak mi słów. Mamy tu jakiś wyższy poziom rozgrywki. To nie będzie łatwy czas dla Polski i przykro mi, że muszę komentować taki moment historii


- powiedział.źródło: telewizja republika

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.