loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Tadeusz Cymański: Nie możemy być popychadłem innych, nawet dużo silniejszych państw
Opublikowano dnia 22.02.2018 14:28
"My, a premier Morawiecki zwłaszcza, chodzimy po kruchym lodzie. Ale ten kruchy lód w Monachium się nie załamał pod jego ciężarem, tylko jeszcze inni mu pomogli. Wystarczy nie powód, ale pretekst, by zrobić z tego sprawę. I to się dzieje. Dlatego ta ustawa, która wchodzi w życie - bo wszystkie kanony są zachowane, wszystko jest zgodne z procedurami - tutaj jest pole do propagandy i nienawiści, bo jest niestety bardzo ostry spór polityczny. Nie mamy tego instynktu, nie chronimy się jako nacja, naród" - mówił Tadeusz Cymański, który był gościem w studio wPolsce.pl.

Tadeusz Cymański, screen YT

Rozmawiać można w różny sposób, ale historia jest nauczycielką życia. Zrozumienie Żydów, Ukraińców... to przedsionek akceptacji. To strasznie trudne rzeczy. My, tak boleśnie doświadczeni przez II wojnę, mamy w pewnym sensie luksus. Ja nie mam problemu, jak uczyć moje dzieci patriotyzmu. Mamy straszną historię, ale piękną. Są kraje, które mają z tym większy problem - na przykład Ukraińcy


- mówił polityk.
 

Z jednej strony nie możemy poświęcić prawdy, choćby ze względu na szacunek dla ofiar, ale naszych ofiar. Ludzi ginęli w obozach, łapankach, powstaniu... z drugiej strony rozum mówi "no, wpływy... środowisk żydowskich w Stanach". I to jest ten bolesny dylemat. Tylko człowiek zły będzie wykorzystywać to do politycznego interesu, nawet jeśli uważa że ma rację. My musimy brać przykład z innych nacji, że pewne nawet bardzo ostre polityczne spory nie mogą wykorzystywać spraw, które są ponad - takie jak służba zdrowia, czy prawda historyczna


- powiedział Tadeusz Cymański.

źródło: wPolsce.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kościelne "piosenki zakazane"
Stosowny dokument będzie pierwszym efektem sesji plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: Mistrz "Demolka" Tusk
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Andrzej
Kołodziejski

Andrzej Kołodziejski: Mundurowe postulaty
Trzy miesiące od konferencji prasowej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, która odbyła się 27 marca, mundurowe związki zawodowe mają podjąć decyzję dotyczącą ogłoszenia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.