loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Tadeusz Cymański: Nie możemy być popychadłem innych, nawet dużo silniejszych państw
Opublikowano dnia 22.02.2018 14:28
"My, a premier Morawiecki zwłaszcza, chodzimy po kruchym lodzie. Ale ten kruchy lód w Monachium się nie załamał pod jego ciężarem, tylko jeszcze inni mu pomogli. Wystarczy nie powód, ale pretekst, by zrobić z tego sprawę. I to się dzieje. Dlatego ta ustawa, która wchodzi w życie - bo wszystkie kanony są zachowane, wszystko jest zgodne z procedurami - tutaj jest pole do propagandy i nienawiści, bo jest niestety bardzo ostry spór polityczny. Nie mamy tego instynktu, nie chronimy się jako nacja, naród" - mówił Tadeusz Cymański, który był gościem w studio wPolsce.pl.

Tadeusz Cymański, screen YT

Rozmawiać można w różny sposób, ale historia jest nauczycielką życia. Zrozumienie Żydów, Ukraińców... to przedsionek akceptacji. To strasznie trudne rzeczy. My, tak boleśnie doświadczeni przez II wojnę, mamy w pewnym sensie luksus. Ja nie mam problemu, jak uczyć moje dzieci patriotyzmu. Mamy straszną historię, ale piękną. Są kraje, które mają z tym większy problem - na przykład Ukraińcy


- mówił polityk.
 

Z jednej strony nie możemy poświęcić prawdy, choćby ze względu na szacunek dla ofiar, ale naszych ofiar. Ludzi ginęli w obozach, łapankach, powstaniu... z drugiej strony rozum mówi "no, wpływy... środowisk żydowskich w Stanach". I to jest ten bolesny dylemat. Tylko człowiek zły będzie wykorzystywać to do politycznego interesu, nawet jeśli uważa że ma rację. My musimy brać przykład z innych nacji, że pewne nawet bardzo ostre polityczne spory nie mogą wykorzystywać spraw, które są ponad - takie jak służba zdrowia, czy prawda historyczna


- powiedział Tadeusz Cymański.

źródło: wPolsce.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.