loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Cezary Krysztopa w PR24: "Polska przyjmowała rolę współsprawcy Holokaustu, teraz powiedziała dość"
Opublikowano dnia 23.02.2018 11:52
W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 jednym z gości był Cezary Krysztopa. Tematem rozmowy był spór izraelsko-polskim, a także sposobach na zażegnanie konfliktu

Youtube.com

Zdeniem Cezarego Krysztopy spór, który powstał na linii Tel Awiw-Warszawa, a także negatywne komentarze zagraniczne względem działań Polski, to efekt głośnego artykułowania przez nasze władze prawdy historycznej.

– Polska ma obecnie kłopot z atakami różnego rodzaju środowisk, które potrafią robić to w skoordynowany sposób (…). Jeżeli przez ostatnie dwadzieścia kilka lat było mniej problemów, to wynikało to z tego, że Polska przyjmowała rolę współsprawcy Holokaustu, co jest historycznie nieprawdziwe i niesprawiedliwe wobec Polaków. Kiedy Polska powiedziała "dość", wielu z tych, którzy przyzwyczaili się do poprzedniej sytuacji, np. Francja, która była rzeczywistym współsprawcą Holokaustu (…) – stwierdził publicysta

Według redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, w rozwiązywanie sporu, zmniejszanie napięcia na linii Polska-Izrael, należy zaangażować ludzi, którzy przez lata budowali pozytywne relacje w USA i Izraelu.

– Po pierwsze należy skorzystać z tych polityków po prawej stronie, którzy mają dobre kontakty z Izraelem i USA. Myślę tutaj m.in.  Antonim Macierewiczu. Niewiele osób o tym wie, że to jeden z najbardziej rozumiejących te wszystkie sprawy polityków, a dodatkowo ma budowane przez wiele lat relacje – podkreślał dziennikarz, oceniając przy tym, że receptą na wygaszenie konfliktu może być przypominanie historii I Rzeczpospolitej, słynącej z tolerancji wobec Żydów.

– Sytuacja jest poważna, odwołanie się do dziedzictwa I RP, kiedy ludność żydowska rzeczywiście miała liczne prawa, nie rozwiąże problemu. Spór nie będzie zażegnany dopóki Polska będzie miała opinię kraju, który boi się rozmawiać o swojej historii – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jakub Majmurek

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.