loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Cezary Krysztopa w PR24: "Polska przyjmowała rolę współsprawcy Holokaustu, teraz powiedziała dość"
Opublikowano dnia 23.02.2018 11:52
W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 jednym z gości był Cezary Krysztopa. Tematem rozmowy był spór izraelsko-polskim, a także sposobach na zażegnanie konfliktu

Youtube.com

Zdeniem Cezarego Krysztopy spór, który powstał na linii Tel Awiw-Warszawa, a także negatywne komentarze zagraniczne względem działań Polski, to efekt głośnego artykułowania przez nasze władze prawdy historycznej.

– Polska ma obecnie kłopot z atakami różnego rodzaju środowisk, które potrafią robić to w skoordynowany sposób (…). Jeżeli przez ostatnie dwadzieścia kilka lat było mniej problemów, to wynikało to z tego, że Polska przyjmowała rolę współsprawcy Holokaustu, co jest historycznie nieprawdziwe i niesprawiedliwe wobec Polaków. Kiedy Polska powiedziała "dość", wielu z tych, którzy przyzwyczaili się do poprzedniej sytuacji, np. Francja, która była rzeczywistym współsprawcą Holokaustu (…) – stwierdził publicysta

Według redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, w rozwiązywanie sporu, zmniejszanie napięcia na linii Polska-Izrael, należy zaangażować ludzi, którzy przez lata budowali pozytywne relacje w USA i Izraelu.

– Po pierwsze należy skorzystać z tych polityków po prawej stronie, którzy mają dobre kontakty z Izraelem i USA. Myślę tutaj m.in.  Antonim Macierewiczu. Niewiele osób o tym wie, że to jeden z najbardziej rozumiejących te wszystkie sprawy polityków, a dodatkowo ma budowane przez wiele lat relacje – podkreślał dziennikarz, oceniając przy tym, że receptą na wygaszenie konfliktu może być przypominanie historii I Rzeczpospolitej, słynącej z tolerancji wobec Żydów.

– Sytuacja jest poważna, odwołanie się do dziedzictwa I RP, kiedy ludność żydowska rzeczywiście miała liczne prawa, nie rozwiąże problemu. Spór nie będzie zażegnany dopóki Polska będzie miała opinię kraju, który boi się rozmawiać o swojej historii – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jakub Majmurek

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.