loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Tak źle jeszcze nie było. Michnik zamknie gazetę?
Opublikowano dnia 08.03.2018 16:27
W ubiegłym roku koncern Agora, wydający m.in., „Gazete Wyborczą” zanotował 79,3 zł i mln zł straty netto spadek wpływów ze sprzedaży o 2,7 proc. Sprzedana została tez działka warszawskiej siedziby koncernu i dwie działki w Gdańsku.

Źródło: YouTube
We wrześniu ub.r. Agora sprzedała Discovery Polska za 19 mln zł 51 proc. udziałów nadawcy Metro TV, a wczoraj poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z Kino Polska TV dotyczących sprzedaży 41,1 proc. akcji Stopklatki. - Zmieniająca się sytuacja na rynku mediów skłoniła nas również do zweryfikowania podejścia Grupy Agora do obecności na rynku telewizyjnym - komentuje to dla portalu Wirtualnemedia.pl, Bartosz Hojka.  

Czytaj też: Agora masowo zwalnia dziennikarzy, ale zarządowi przyznaje ponad 8 mln premii. Ponoć to dobrze motywuje..

Agora sprzedała też za 19 mln zł działkę przy swojej warszawskiej siedzibie i za 8,65 mln zł dwie działki z położonym na nich budynkami w Gdańsku. Natomiast przed miesiącem zawarła porozumienie z działającymi w firmie związkiem zawodowym i radą pracowników co do zwolnienia maksymalnie 53 osób z segmentu druku. Spółka wyda na to ok. 1,6 mln zł, natomiast redukcja zatrudnienia będzie potem przynosić oszczędności wynoszące ok. 2-2,5 mln zł. Te działania wpłyną na wyniki Agory w br.

Źródło: Wirtualnemedia.pl, JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Coraz więcej krajów Europy Zachodniej przyznaje rację Polsce
Jeszcze kilka miesięcy temu Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej były bardzo mocno krytykowane przez establishment europejski za zdecydowany sprzeciw wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.