loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Tak źle jeszcze nie było. Michnik zamknie gazetę?
Opublikowano dnia 08.03.2018 16:27
W ubiegłym roku koncern Agora, wydający m.in., „Gazete Wyborczą” zanotował 79,3 zł i mln zł straty netto spadek wpływów ze sprzedaży o 2,7 proc. Sprzedana została tez działka warszawskiej siedziby koncernu i dwie działki w Gdańsku.

Źródło: YouTube
We wrześniu ub.r. Agora sprzedała Discovery Polska za 19 mln zł 51 proc. udziałów nadawcy Metro TV, a wczoraj poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z Kino Polska TV dotyczących sprzedaży 41,1 proc. akcji Stopklatki. - Zmieniająca się sytuacja na rynku mediów skłoniła nas również do zweryfikowania podejścia Grupy Agora do obecności na rynku telewizyjnym - komentuje to dla portalu Wirtualnemedia.pl, Bartosz Hojka.  

Czytaj też: Agora masowo zwalnia dziennikarzy, ale zarządowi przyznaje ponad 8 mln premii. Ponoć to dobrze motywuje..

Agora sprzedała też za 19 mln zł działkę przy swojej warszawskiej siedzibie i za 8,65 mln zł dwie działki z położonym na nich budynkami w Gdańsku. Natomiast przed miesiącem zawarła porozumienie z działającymi w firmie związkiem zawodowym i radą pracowników co do zwolnienia maksymalnie 53 osób z segmentu druku. Spółka wyda na to ok. 1,6 mln zł, natomiast redukcja zatrudnienia będzie potem przynosić oszczędności wynoszące ok. 2-2,5 mln zł. Te działania wpłyną na wyniki Agory w br.

Źródło: Wirtualnemedia.pl, JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Już nie honorowi
Nie można stawiać na cokole bohaterów i tych, którzy wysługiwali się reżimowi komunistycznemu.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Magiczne sztuczki nadzwyczajnej kasty"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.