loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier odchudza rząd. Na początek trzech wiceministrów do dymisji
Opublikowano dnia 08.03.2018 17:46
Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej w Brukseli, że w ramach zmniejszania stanowisk rządowych w poniedziałek przedstawi kolejne dymisje wiceministrów w rządzie. Docelowo liczbę ministrów i wiceministrów chce zredukować o 20-25 proc.

Źródło: screen YouTube
Premier przyjął już dymisję sekretarza stanu w KPRM Jarosława Pinkasa. Według nieoficjalnych danych premier przyjmie również dymisję wiceministrów infrastruktury: Kazimierza Smolińskiego i Tomasza Żuchowskiego.

Zobacz konferencję w całości


Oprócz tych trzech dymisji, które już przyjąłem, będzie w poniedziałek jeszcze zdecydowanie więcej, niż trzy kolejne dymisje. Tak, żeby za tymi słowami, które przedstawiłem kilka dni temu poszły od razu czyny. Mam bardzo mocną wolę, jestem zdecydowany, żeby w ciągu dwóch miesięcy odchudzić nasz rząd – mówił Mateusz Morawiecki.

Zmniejszenie ilości wiceministrów oraz m.in., gabinetów politycznych ma wg.premiera usprawnić prace rządu. - Czasami, jak się niektórzy zamykają w swoich dość wąskich zakresach odpowiedzialności, czy – jak niektórzy mówią – w silosach, to nie sprzyja to lepszej komunikacji i dobrej współpracy – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki: Chcemy zlikwidować wszelkie premie dla ministrów i wiceministrów

Na początku tygodnia premier Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Dodał, że zlikwiduje wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Źródło: Radio Maryja , JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Coraz więcej krajów Europy Zachodniej przyznaje rację Polsce
Jeszcze kilka miesięcy temu Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej były bardzo mocno krytykowane przez establishment europejski za zdecydowany sprzeciw wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.