loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier odchudza rząd. Na początek trzech wiceministrów do dymisji
Opublikowano dnia 08.03.2018 17:46
Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej w Brukseli, że w ramach zmniejszania stanowisk rządowych w poniedziałek przedstawi kolejne dymisje wiceministrów w rządzie. Docelowo liczbę ministrów i wiceministrów chce zredukować o 20-25 proc.

Źródło: screen YouTube
Premier przyjął już dymisję sekretarza stanu w KPRM Jarosława Pinkasa. Według nieoficjalnych danych premier przyjmie również dymisję wiceministrów infrastruktury: Kazimierza Smolińskiego i Tomasza Żuchowskiego.

Zobacz konferencję w całości


Oprócz tych trzech dymisji, które już przyjąłem, będzie w poniedziałek jeszcze zdecydowanie więcej, niż trzy kolejne dymisje. Tak, żeby za tymi słowami, które przedstawiłem kilka dni temu poszły od razu czyny. Mam bardzo mocną wolę, jestem zdecydowany, żeby w ciągu dwóch miesięcy odchudzić nasz rząd – mówił Mateusz Morawiecki.

Zmniejszenie ilości wiceministrów oraz m.in., gabinetów politycznych ma wg.premiera usprawnić prace rządu. - Czasami, jak się niektórzy zamykają w swoich dość wąskich zakresach odpowiedzialności, czy – jak niektórzy mówią – w silosach, to nie sprzyja to lepszej komunikacji i dobrej współpracy – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki: Chcemy zlikwidować wszelkie premie dla ministrów i wiceministrów

Na początku tygodnia premier Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Dodał, że zlikwiduje wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Źródło: Radio Maryja , JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.