loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Branżówka to dobra praca, czyli zawodówki wracają do łask
Opublikowano dnia 08.03.2018 18:06
Szkoły branżowe są coraz częściej oblegane przez uczniów. Profile poszczególnych szkół będą powiązane z konkretnymi branżami – informuje portal Radia Maryja.
- Chcemy pokazać nowoczesny przemysł, tak aby młodzi ludzie chcieli być w szkołach branżowych, w technikach, byśmy razem służyli gospodarce – tłumaczyła minister edukacji narodowej, Anna Zalewska.

Czytal też: Szkolnictwo branżowe do szybkiego reformowania

Doskonałym tego przykładem jest technikum im. Piotra Latoski w Rudzie Śląskiej, gdzie powstał bardzo nowoczesny i przyszłościowy kierunek: technik realizacji nagrań i nagłośnień. - Jest nisza w tym kierunku w Polsce i nawet rozmowy z dyrektorami domów kultury czy innych instytucji kulturalnych uświadomiły nas, że jednak jest duże zapotrzebowanie w tej dziedzinie – mówi dziennikarzom TV Trwam Jarosław Jabłoński, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
Zobacz jak kształcą szkoły branżowe dziś


Kierunek istnieje w szkole od 4 lat i cieszy się coraz większą popularnością. - Możemy rozwinąć nasz słuch, który jest naszym narzędziem pracy. Korzystamy z solfeża, w którym znajdują się ćwiczenia dostosowane do naszych umiejętności, zarówno tych bardziej rozwiniętych, jak i do tych mniej rozwiniętych. Zajęcia te mają wpływ niemal na każdy nasz przedmiot zawodowy, w sumie najbardziej na pracownię realizacji dźwięku – wskazywał uczeń Łukasz Kuc.

Czytaj też: RDS o budżecie, kształceniu zawodowym i płacy w ochronie zdrowia

Ministerstwo Edukacji Narodowej wierzy, że opracowany program nauczania przyczyni się do podniesienia poziomu umiejętności zawodowych absolwentów szkół kształcących w zawodach.

Źródło: Radio Maryja , JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kościelne "piosenki zakazane"
Stosowny dokument będzie pierwszym efektem sesji plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: Mistrz "Demolka" Tusk
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Andrzej
Kołodziejski

Andrzej Kołodziejski: Mundurowe postulaty
Trzy miesiące od konferencji prasowej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, która odbyła się 27 marca, mundurowe związki zawodowe mają podjąć decyzję dotyczącą ogłoszenia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.