loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Branżówka to dobra praca, czyli zawodówki wracają do łask
Opublikowano dnia 08.03.2018 18:06
Szkoły branżowe są coraz częściej oblegane przez uczniów. Profile poszczególnych szkół będą powiązane z konkretnymi branżami – informuje portal Radia Maryja.
- Chcemy pokazać nowoczesny przemysł, tak aby młodzi ludzie chcieli być w szkołach branżowych, w technikach, byśmy razem służyli gospodarce – tłumaczyła minister edukacji narodowej, Anna Zalewska.

Czytal też: Szkolnictwo branżowe do szybkiego reformowania

Doskonałym tego przykładem jest technikum im. Piotra Latoski w Rudzie Śląskiej, gdzie powstał bardzo nowoczesny i przyszłościowy kierunek: technik realizacji nagrań i nagłośnień. - Jest nisza w tym kierunku w Polsce i nawet rozmowy z dyrektorami domów kultury czy innych instytucji kulturalnych uświadomiły nas, że jednak jest duże zapotrzebowanie w tej dziedzinie – mówi dziennikarzom TV Trwam Jarosław Jabłoński, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
Zobacz jak kształcą szkoły branżowe dziś


Kierunek istnieje w szkole od 4 lat i cieszy się coraz większą popularnością. - Możemy rozwinąć nasz słuch, który jest naszym narzędziem pracy. Korzystamy z solfeża, w którym znajdują się ćwiczenia dostosowane do naszych umiejętności, zarówno tych bardziej rozwiniętych, jak i do tych mniej rozwiniętych. Zajęcia te mają wpływ niemal na każdy nasz przedmiot zawodowy, w sumie najbardziej na pracownię realizacji dźwięku – wskazywał uczeń Łukasz Kuc.

Czytaj też: RDS o budżecie, kształceniu zawodowym i płacy w ochronie zdrowia

Ministerstwo Edukacji Narodowej wierzy, że opracowany program nauczania przyczyni się do podniesienia poziomu umiejętności zawodowych absolwentów szkół kształcących w zawodach.

Źródło: Radio Maryja , JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.