loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rosja przestaje kochać Putina
Opublikowano dnia 08.03.2018 20:22
W ciągu miesiąca Władimir Putin stracił aż 12 proc. poparcia w największych miastach Federacji Rosyjskiej. Mimo to w ekipie rządzącej nie widać smutku.

screen YouTobe
Według oficjalnych danych przywódca Rosji stracił poparcie zarówno w miastach, w których mieszka ponad milion mieszkańców (w zeszłym roku takich aglomeracji było 15), jak i w miastach mających poniżej pół miliona mieszkańców. W tej drugiej grupie spadek odnotowano jeszcze przed Nowym Rokiem, w pierwszej – dopiero na początku stycznia.

[video] Jarosław Guzy: Putin nie zostawił Polski w spokoju

Jednocześnie – ku zaskoczeniu wszystkich – w największych miastach zaczął zdobywać zwolenników kandydat komunistów, mało znany polityk Paweł Grudinin, a w mniejszych miejscowościach – była gwiazda telewizji Ksenia Sobczak.

W dużych miastach znaczenie strachu i administracyjnego nacisku na wyborców jest znacznie mniejsze. Ich mieszkańcy mają wyżej ustawioną poprzeczkę swoich aspiracji, więcej jest źródeł informacji, dlatego są bardziej krytyczni wobec władz. No i pojawiły się dwie nieoczekiwane osoby: Grudinin i Sobczak – mówił szef rządowego ośrodka socjologicznego WCIOM, Walerij Fiodorow.


Źródło: Rzeczpospolita , JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Te pomniki muszą stanąć!
Apeluję do władz Krakowa o zrealizowanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości bardzo dawno temu podjętych uchwał.
avatar
Andrzej
Fajda

[kliknij], by zobaczyć całość] Andrzej Fajda: Nowa inwestycja na dnie Bałtyku...
...mądrością Nowego Etapu
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: W 2017 roku rekordowy eksport i dodatni wynik na rachunku obrotów bieżących
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) rok 2017 zakończył się nie tylko wysokim wzrostem gospodarczym, ale także polska gospodarka odnotowała rekordowe rozmiary eksportu, który przekroczył po raz pierwszy w historii 200 mld euro.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.