loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rosja przestaje kochać Putina
Opublikowano dnia 08.03.2018 20:22
W ciągu miesiąca Władimir Putin stracił aż 12 proc. poparcia w największych miastach Federacji Rosyjskiej. Mimo to w ekipie rządzącej nie widać smutku.

screen YouTobe
Według oficjalnych danych przywódca Rosji stracił poparcie zarówno w miastach, w których mieszka ponad milion mieszkańców (w zeszłym roku takich aglomeracji było 15), jak i w miastach mających poniżej pół miliona mieszkańców. W tej drugiej grupie spadek odnotowano jeszcze przed Nowym Rokiem, w pierwszej – dopiero na początku stycznia.

[video] Jarosław Guzy: Putin nie zostawił Polski w spokoju

Jednocześnie – ku zaskoczeniu wszystkich – w największych miastach zaczął zdobywać zwolenników kandydat komunistów, mało znany polityk Paweł Grudinin, a w mniejszych miejscowościach – była gwiazda telewizji Ksenia Sobczak.

W dużych miastach znaczenie strachu i administracyjnego nacisku na wyborców jest znacznie mniejsze. Ich mieszkańcy mają wyżej ustawioną poprzeczkę swoich aspiracji, więcej jest źródeł informacji, dlatego są bardziej krytyczni wobec władz. No i pojawiły się dwie nieoczekiwane osoby: Grudinin i Sobczak – mówił szef rządowego ośrodka socjologicznego WCIOM, Walerij Fiodorow.


Źródło: Rzeczpospolita , JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Jewropejska Prawda" broni dziennikarza zwolnionego z Biełsatu
"Jewropejska Prawda" (dodatek do lewackiej "Ukraińskiej Prawdy") ujęła się za zwolnionym pracownikiem telewizji Biełsat (Białorusinem), który opublikował na fejsie (i złośliwie skomentował) to słynne już zdjęcie Prezydenta Dudy z wizyty w Waszyngtonie, podpisującego na stojąco dokument. Decyzja - powiem szczerze - dość zaskakująca. Dotąd szefowa tej stacji, pani Agnieszka Romaszewska, raczej wykazywała dużo tolerancji wobec swych pracowników, wśród których nie brakuje KODziarzy, w każdym razie nie kryjących, choćby tu na fejsie, swoich antyrządowych poglądów.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.