loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Independent": Odkryj jedno z najbardziej czadowych miast w Europie. Nie zgadniesz o jakie miejsce chodzi
Opublikowano dnia 18.03.2018 21:03
Polakom w większości kojarzy się z szarością, fabrykami, kamienicami... Okazuje się, że inaczej widzą ją przybysze, np. Ella Buchan, brytyjska dziennikarka.

pexels.com
Nazywana "polskim Manchesterem", Łódź (wymawiane "Woodge") przeszła radykalną metamorfozę w ostatniej dekadzie - i wciąż jest tu kilka rzeczy do zrobienia. Trzecie pod względem wielkości miasto Polski było dziewiętnastowieczną potęgą przemysłową, zanim popadło w powojenny kryzys, zwany Szarą Łodzią
- pisze.
 
Teraz jest z powrotem, jaśniejsza niż wcześniej. Opuszczone budynki przekształcane są za pomocą malowideł ściennych. Młyny tekstylne to teraz galerie z hotelami, butikami, restauracjami i barami na świeżym powietrzu. Znakomita, ponieważ przyciąga więcej klientów biznesowych niż turystycznych, loty i stawki hotelowe są niższe w weekendy; Łódź to prawdziwa okazja
- poleca autorka.

Buchan szczegółowo i z entuazjazmem poleca hotele, lokale gastronomiczne, bary, muzea, miejsca do zwiedzania i robienia zakupów. 

źródło: independent.co.uk

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Hrvatska, ti si lijepa
- Zarabia się w klubach - krótko skwitował tę decyzję kadrowiczów trener Zlatko Daljic.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.