loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Independent": Odkryj jedno z najbardziej czadowych miast w Europie. Nie zgadniesz o jakie miejsce chodzi
Opublikowano dnia 18.03.2018 21:03
Polakom w większości kojarzy się z szarością, fabrykami, kamienicami... Okazuje się, że inaczej widzą ją przybysze, np. Ella Buchan, brytyjska dziennikarka.

pexels.com
Nazywana "polskim Manchesterem", Łódź (wymawiane "Woodge") przeszła radykalną metamorfozę w ostatniej dekadzie - i wciąż jest tu kilka rzeczy do zrobienia. Trzecie pod względem wielkości miasto Polski było dziewiętnastowieczną potęgą przemysłową, zanim popadło w powojenny kryzys, zwany Szarą Łodzią
- pisze.
 
Teraz jest z powrotem, jaśniejsza niż wcześniej. Opuszczone budynki przekształcane są za pomocą malowideł ściennych. Młyny tekstylne to teraz galerie z hotelami, butikami, restauracjami i barami na świeżym powietrzu. Znakomita, ponieważ przyciąga więcej klientów biznesowych niż turystycznych, loty i stawki hotelowe są niższe w weekendy; Łódź to prawdziwa okazja
- poleca autorka.

Buchan szczegółowo i z entuazjazmem poleca hotele, lokale gastronomiczne, bary, muzea, miejsca do zwiedzania i robienia zakupów. 

źródło: independent.co.uk

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Cela+"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Graf
Zero

"Wiara" Anna Kańtoch | Recenzja | Grafzero
Tajemnicza zbrodnia w "cieniu Czarnobyla"
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy czekają powtórne wybory parlamentarne
Mija już blisko 2 miesiące od wyborów parlamentarnych we Włoszech, a z wypowiedzi liderów ugrupowań, które odnotowały najlepsze wyniki wynika, że jest coraz mniej szans na utworzenie rządu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.