loading
Proszę czekać...
"Independent": Odkryj jedno z najbardziej czadowych miast w Europie. Nie zgadniesz o jakie miejsce chodzi
Opublikowano dnia 18.03.2018 21:03
Polakom w większości kojarzy się z szarością, fabrykami, kamienicami... Okazuje się, że inaczej widzą ją przybysze, np. Ella Buchan, brytyjska dziennikarka.

pexels.com
Nazywana "polskim Manchesterem", Łódź (wymawiane "Woodge") przeszła radykalną metamorfozę w ostatniej dekadzie - i wciąż jest tu kilka rzeczy do zrobienia. Trzecie pod względem wielkości miasto Polski było dziewiętnastowieczną potęgą przemysłową, zanim popadło w powojenny kryzys, zwany Szarą Łodzią
- pisze.
 
Teraz jest z powrotem, jaśniejsza niż wcześniej. Opuszczone budynki przekształcane są za pomocą malowideł ściennych. Młyny tekstylne to teraz galerie z hotelami, butikami, restauracjami i barami na świeżym powietrzu. Znakomita, ponieważ przyciąga więcej klientów biznesowych niż turystycznych, loty i stawki hotelowe są niższe w weekendy; Łódź to prawdziwa okazja
- poleca autorka.

Buchan szczegółowo i z entuazjazmem poleca hotele, lokale gastronomiczne, bary, muzea, miejsca do zwiedzania i robienia zakupów. 

źródło: independent.co.uk

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za umiarkowany sukces.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.