loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rząd wycofał projekt nowelizacji ustawy o KRS
Opublikowano dnia 19.03.2018 12:14
Projekt nowelizacji ustawy o KRS autorstwa PiS został wycofany z Sejmu - wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu. Projekt przewidywał, że pierwsze posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady, zwołuje prezes Trybunału Konstytucyjnego.

źródło: Screen YoyTube
Wcześniej pojawiła się informacja, że projektem nie zajmie się w poniedziałek - jak wcześniej planowano - sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Projekt noweli ustawy o KRS złożyli w środę w Sejmie posłowie PiS.

Czytaj także: Małgorzata Gersdorf zrezygnowała z funkcji Przewodniczącego KRS. Marszałek Kuchciński komentuje

Jak podaje radio RMF FM, prawdopodobnie posłowie partii rządzącej doszli do wniosku, że taka nowelizacja może wywołać niepotrzebny chaos. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w piśmie do Zbigniewa Ziobry stwierdziła, że zwoła posiedzenie zgodnie z prawem.  

Czytaj także: I po bojkocie nowej KRS. Na nic groźby. Sędziowie zgłaszają kandydatury

Zgodnie z projektem, do czasu wyboru nowego przewodniczącego KRS, obradom Rady miałaby przewodniczyć osoba wskazana przez prezesa TK, spośród członków Rady wybranych przez Sejm wśród sędziów. Jak podkreślano w uzasadnieniu projektu, jego celem było "wprowadzenie skutecznych instrumentów umożliwiających w takiej sytuacji szybkie zwołanie posiedzenia KRS i wybór przewodniczącego".

Źródło: bankier.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Cela+"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Graf
Zero

"Wiara" Anna Kańtoch | Recenzja | Grafzero
Tajemnicza zbrodnia w "cieniu Czarnobyla"
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy czekają powtórne wybory parlamentarne
Mija już blisko 2 miesiące od wyborów parlamentarnych we Włoszech, a z wypowiedzi liderów ugrupowań, które odnotowały najlepsze wyniki wynika, że jest coraz mniej szans na utworzenie rządu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.