loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Trzaskowski wykrył "rasistowską aferę". Oświadczenie biblioteki
Opublikowano dnia 19.03.2018 13:21
Spotkaliśmy się na kawie z Rejel, dziewczyna która spotkały w Warszawie rasistowskie ataki. Nie zrobiliśmy sobie zdjęcia, żeby uniknąć narracji, że chodzi o politykę - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. "Każda osoba pragnąca zapisać się do biblioteki na terenie Warszawy zobowiązana jest do potwierdzenia swojego związku z miastem" - odpowiada Biblioteka Publiczna z Pragi-Płd.

źródło: Screen You Tube
Przypomnijmy, ciemnoskóra Rajel w wywiadzie dla radia Tokfm.pl wyznała, że chce wyjechać z Warszawy, gdyż spotkała się tutaj z pogardą i rasizmem. O uprzedzenia oskarżyła m.in. bibliotekę na Gocławiu. Ta wydała oświadczenie. "Oczywiście kretyni zdarzają się wszędzie, ale w stolicy jest wyjątkowo źle. Nie mogłam się nawet zapisać do biblioteki na Pradze Południe, bo podejrzliwa bibliotekarka zaczęła się ode mnie domagać pokazania umowy o pracę i udowodnienia, że 'jestem stąd'" - mówiła Tokfm.pl.

Z pokrzywdzoną 27-latka spotkał sie Rafał Trzaskowski, o czym pochwalił sie na Twetterze:


Problem w tym, że ciemnoskóra Rajel została pproszona o niezbędne dokumenty wymagane przy zapisywaniu sie do biblioteki. Biblioteka Publiczna dzielnicy Praga-Płd wydała specjalne oswiadczenie w tej sprawie
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kto kogo pożre?
Ciekawe, czy niebezpieczny krokodyl i groźny pyton zostaną schwytane przed końcem lata.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Z zeznań ministra Parafianowicza wynika, że „krysza” nad Amber Gold była jeszcze wyżej
Wczoraj przed sejmową komisją śledczą, badającą sprawę piramidy finansowej Amber Gold, zeznawał były wiceminister finansów i Generalny Inspektor Informacji Finansowej - Andrzej Parafianowicz.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciw "nacjonalistycznym" rządom Polski
Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciwko: "prawicowo-nacjonalistycznym rządom Polski, Węgier i Austrii, które próbują zaprząc scenę artystyczną do swych [politycznych] celów" i ograniczają wolność artystyczną.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.