loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Trzaskowski wykrył "rasistowską aferę". Oświadczenie biblioteki
Opublikowano dnia 19.03.2018 13:21
Spotkaliśmy się na kawie z Rejel, dziewczyna która spotkały w Warszawie rasistowskie ataki. Nie zrobiliśmy sobie zdjęcia, żeby uniknąć narracji, że chodzi o politykę - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. "Każda osoba pragnąca zapisać się do biblioteki na terenie Warszawy zobowiązana jest do potwierdzenia swojego związku z miastem" - odpowiada Biblioteka Publiczna z Pragi-Płd.

źródło: Screen You Tube
Przypomnijmy, ciemnoskóra Rajel w wywiadzie dla radia Tokfm.pl wyznała, że chce wyjechać z Warszawy, gdyż spotkała się tutaj z pogardą i rasizmem. O uprzedzenia oskarżyła m.in. bibliotekę na Gocławiu. Ta wydała oświadczenie. "Oczywiście kretyni zdarzają się wszędzie, ale w stolicy jest wyjątkowo źle. Nie mogłam się nawet zapisać do biblioteki na Pradze Południe, bo podejrzliwa bibliotekarka zaczęła się ode mnie domagać pokazania umowy o pracę i udowodnienia, że 'jestem stąd'" - mówiła Tokfm.pl.

Z pokrzywdzoną 27-latka spotkał sie Rafał Trzaskowski, o czym pochwalił sie na Twetterze:


Problem w tym, że ciemnoskóra Rajel została pproszona o niezbędne dokumenty wymagane przy zapisywaniu sie do biblioteki. Biblioteka Publiczna dzielnicy Praga-Płd wydała specjalne oswiadczenie w tej sprawie
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
avatar
Jerzy
Bukowski

Szafa prezesa Ochódzkiego w Nowej Hucie
Każdy - nie tylko nowohucianin - może usiąść na wygodnym krześle i nagrać propozycję urozmaicenia jubileuszu najmłodszej dzielnicy Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.