loading
Proszę czekać...
Partia Razem żąda odwołania wykładu Kai Godek
Opublikowano dnia 19.03.2018 14:26
- Nie ma zgody na zakłamywanie nauki, nie pozwólmy, żeby religia była przedstawiana jako wiedza. Collegium Medicum to nie jest miejsce na wywody osób, które nie mają żadnych naukowych kompetencji – napisali działacze partii Razem wyrażając sprzeciw wobec wykładu, jakiego 14 kwietnia w bydgoskim Collegium Medicum UMK ma udzielić Kaja Godek.

źródło: Screen You Tube
Pełnomocnik komitetu „Zatrzymaj Aborcję” została zaproszona do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt. „Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku”. Zaplanowany na 14 kwietnia cykl wykładów „jest częścią Bydgoskich Dni Bioetycznych, cyklicznego wydarzenia, które do tej pory nie wzbudzało jednak takich emocji. (…) Organizatorami konferencji są Komisja Bioetyczna Bydgoskiej Izby Lekarskiej i II Katedra Kardiologii Collegium Medicum UMK, a przewodniczącym i kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. Władysław Sinkiewicz”.

Zobacz wystąpienie Kai Godek w Sejmie

 
Organizatorzy zaplanowali, że konferencja będzie się składać z 10 wystąpień. Kaja Godek ma wygłosić referat zatytułowany „Troska o życie każdego dziecka poczętego jako wyzwanie dla państwa i społeczeństwa”. Przeciwko wykładowi obrończyni życia wystąpili neomarksistowscy bojówkarze. „W Razem zależy nam na najwyższych standardach w ochronie zdrowia i życia pacjentek i pacjentów, chcemy, aby przyszli lekarze i lekarki byli na uniwersytetach nauczani, nie indoktrynowani. (…) Już same tytuły referatów wskazują na to, że niektórzy uczestnicy pod pozorem teorii naukowych prezentować będą swoje prywatne poglądy i przekonania religijne” – napisano w petycji.

Czytaj także: [video] Kaja Godek miażdży aborterów w Sejmie: Obywatele chcą tu i teraz zakazu zabijania chorych dzieci!

„Zwracamy się do Państwa - nie pozwólcie, aby fundamentalistki i fundamentaliści religijni forsowali swoje poglądy, powołując się na autorytet Uniwersytetu” – dodają działacze Razem.

Źródło: Pch24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Padają ostatnie szańce obrony III RP
Tuż po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach, a przed objęciem urzędu prezydenta, zaapelował on do rządzącej koalicji PO-PSL, aby nie podejmowali zmian, które mogą w przyszłości kreować konflikty.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Lotna Czytelnia" nad Wisłą
Często spaceruję tym bulwarem, będę się więc bacznie przyglądał wypoczywającym na nim krakowianom i turystom, aby zobaczyć, czy zagłębiają się w lekturze książek.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.