loading
Proszę czekać...
Partia Razem żąda odwołania wykładu Kai Godek
Opublikowano dnia 19.03.2018 14:26
- Nie ma zgody na zakłamywanie nauki, nie pozwólmy, żeby religia była przedstawiana jako wiedza. Collegium Medicum to nie jest miejsce na wywody osób, które nie mają żadnych naukowych kompetencji – napisali działacze partii Razem wyrażając sprzeciw wobec wykładu, jakiego 14 kwietnia w bydgoskim Collegium Medicum UMK ma udzielić Kaja Godek.

źródło: Screen You Tube
Pełnomocnik komitetu „Zatrzymaj Aborcję” została zaproszona do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt. „Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku”. Zaplanowany na 14 kwietnia cykl wykładów „jest częścią Bydgoskich Dni Bioetycznych, cyklicznego wydarzenia, które do tej pory nie wzbudzało jednak takich emocji. (…) Organizatorami konferencji są Komisja Bioetyczna Bydgoskiej Izby Lekarskiej i II Katedra Kardiologii Collegium Medicum UMK, a przewodniczącym i kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. Władysław Sinkiewicz”.

Zobacz wystąpienie Kai Godek w Sejmie

 
Organizatorzy zaplanowali, że konferencja będzie się składać z 10 wystąpień. Kaja Godek ma wygłosić referat zatytułowany „Troska o życie każdego dziecka poczętego jako wyzwanie dla państwa i społeczeństwa”. Przeciwko wykładowi obrończyni życia wystąpili neomarksistowscy bojówkarze. „W Razem zależy nam na najwyższych standardach w ochronie zdrowia i życia pacjentek i pacjentów, chcemy, aby przyszli lekarze i lekarki byli na uniwersytetach nauczani, nie indoktrynowani. (…) Już same tytuły referatów wskazują na to, że niektórzy uczestnicy pod pozorem teorii naukowych prezentować będą swoje prywatne poglądy i przekonania religijne” – napisano w petycji.

Czytaj także: [video] Kaja Godek miażdży aborterów w Sejmie: Obywatele chcą tu i teraz zakazu zabijania chorych dzieci!

„Zwracamy się do Państwa - nie pozwólcie, aby fundamentalistki i fundamentaliści religijni forsowali swoje poglądy, powołując się na autorytet Uniwersytetu” – dodają działacze Razem.

Źródło: Pch24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Cela+"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Graf
Zero

"Wiara" Anna Kańtoch | Recenzja | Grafzero
Tajemnicza zbrodnia w "cieniu Czarnobyla"
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy czekają powtórne wybory parlamentarne
Mija już blisko 2 miesiące od wyborów parlamentarnych we Włoszech, a z wypowiedzi liderów ugrupowań, które odnotowały najlepsze wyniki wynika, że jest coraz mniej szans na utworzenie rządu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.