loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[TYLKO U NAS] A. Andruszkiewicz: Chcę, by aresztowanie Kapicy było inauguracją programu „Cela+"
Opublikowano dnia 29.03.2018 15:01
- Widzę niecierpliwość wyborców w rozliczaniu ekipy PO. Ludzie są rozczarowani, bo widzą w telewizorze uśmiechniętych i bezkarnych posłów Platformy, za których rządów Polacy byli okradani na miliardy złotych. Wierzę, że aresztowanie Kapicy, to początek programu "Cela+" - mówi w rozmowie z Tysol.pl poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz.

źródło: Screen You Tube
Tysol.pl: Według śledczych w wyniku zaniedbań resortu finansów i osobiście wiceministra Kapicy skarb państwa mógł stracić nawet 21 mld zł. Jak Pan ocenia to zatrzymanie?
Adam Andruszkiewicz
: Mnie oczywiście cieszą wszystkie zatrzymania polityków Platformy Obywatelskiej, którzy mają tyle afer na swoim koncie. Tylko po pierwsze jest tych zatrzymań za mało, po drugie są nieefektywne. Ja bym chciał, żeby za tymi zatrzymaniami szły wieloletnie wyroki więzieniu. Te 21 mld zł to suma kolosalna. To się powinno kwalifikować na 25 lat więzienia. Jeśli prawo na to nie pozwala, to powinno się zmienić prawo.

Czytaj także: [PILNE] Wiceminister finansów z czasów PO-PSL zatrzymany w związku z aferą hazardową

Wspomniał Pan o szybkim wypuszczaniu polityków Platformy. Widzi Pan jak poseł Stanisław Gawłowski bryluje w mediach?
Tak. Z aresztu wyszedł prosto przed kamery. Mam nadzieję i będę się tego domagał, by po świętach pan poseł Gawłowski trafił za kratki. Jeżdżę na rozmowy z Polakami, rozmawiam również z wyborcami PiS i widzę ich niecierpliwość w rozliczaniu byłej ekipy. Ludzie są rozczarowani, bo widzą w telewizorze uśmiechniętych i bezkarnych posłów Platformy, za których rządów Polacy byli okradani  na miliardy złotych. Obywatele ciężko pracują i wiedzą, że sądy i urzędy są dla nich bezlitosne, a aferzyści pozostają bezkarni.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.