loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[TYLKO U NAS] A. Andruszkiewicz: Chcę, by aresztowanie Kapicy było inauguracją programu „Cela+"
Opublikowano dnia 29.03.2018 15:01
- Widzę niecierpliwość wyborców w rozliczaniu ekipy PO. Ludzie są rozczarowani, bo widzą w telewizorze uśmiechniętych i bezkarnych posłów Platformy, za których rządów Polacy byli okradani na miliardy złotych. Wierzę, że aresztowanie Kapicy, to początek programu "Cela+" - mówi w rozmowie z Tysol.pl poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz.

źródło: Screen You Tube
Tysol.pl: Według śledczych w wyniku zaniedbań resortu finansów i osobiście wiceministra Kapicy skarb państwa mógł stracić nawet 21 mld zł. Jak Pan ocenia to zatrzymanie?
Adam Andruszkiewicz
: Mnie oczywiście cieszą wszystkie zatrzymania polityków Platformy Obywatelskiej, którzy mają tyle afer na swoim koncie. Tylko po pierwsze jest tych zatrzymań za mało, po drugie są nieefektywne. Ja bym chciał, żeby za tymi zatrzymaniami szły wieloletnie wyroki więzieniu. Te 21 mld zł to suma kolosalna. To się powinno kwalifikować na 25 lat więzienia. Jeśli prawo na to nie pozwala, to powinno się zmienić prawo.

Czytaj także: [PILNE] Wiceminister finansów z czasów PO-PSL zatrzymany w związku z aferą hazardową

Wspomniał Pan o szybkim wypuszczaniu polityków Platformy. Widzi Pan jak poseł Stanisław Gawłowski bryluje w mediach?
Tak. Z aresztu wyszedł prosto przed kamery. Mam nadzieję i będę się tego domagał, by po świętach pan poseł Gawłowski trafił za kratki. Jeżdżę na rozmowy z Polakami, rozmawiam również z wyborcami PiS i widzę ich niecierpliwość w rozliczaniu byłej ekipy. Ludzie są rozczarowani, bo widzą w telewizorze uśmiechniętych i bezkarnych posłów Platformy, za których rządów Polacy byli okradani  na miliardy złotych. Obywatele ciężko pracują i wiedzą, że sądy i urzędy są dla nich bezlitosne, a aferzyści pozostają bezkarni.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.